Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv 2015


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

witam proszę powiedzcie jak rozumiecie to :

Zanim wyslesz swoje zgloszenie na stronie O*Net Online prosimy sprawdzic czy Twoj zawod jest na liscie prac, poniewaz wymagany jest zawod zaliczany do strefy 4 lub 5 (Zone 4 lub Zone 5), mianujac sie na liscie 7.0 lub wyzej (SVP Range" 7.0 and up).

jeśli wybierze się zawod, a w Job Zone jest np. SVP Range 4<6 to znaczy ze nasz zawod zalicza się do tego by skladac o zielona karte czy raczej nie? Bo jakby nie było jest to mniejsze niż 7, a chyba powinno być większe bądź rowne 7, tak? Dobrze kojarze?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 723
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

z instrukcji:

  1. Najwyższy stopień wykształcenia uczestnika osiągnięty do tej pory: (1) szkoła podstawowa, (2) szkoła średnia bez dyplomu, (3) szkoła średnia z dyplomem, (4) szkoła zawodowa, (5) kursy uniwersyteckie, (6) stopień lub tytuł uniwersytecki, (7) studia uzupełniające magisterskie (8) tytuł magistra (9) kursy doktoranckie, oraz (10) tytuł doktora nauk.

i za wikipedią:

Pojęcie „kurs” weszło do terminologii stosowanej w szkolnictwie wyższym w związku z wprowadzeniem Europejskiego Systemu Transferu Punktów (European Credit Transfer System, ECTS). Aby ułatwić międzynarodowy transfer studentów – wymagający dokonywania ocen poziomu wykształcenia, osiągniętego w różnych krajach – w poszczególnych obszarach kształcenia[a] wyodrębnia się kursy (zwykle odpowiadające tradycyjnym przedmiotom). Poszczególnym kursom są przypisywane wartości liczbowe – liczby punktów uzyskiwanych przez studenta po zaliczeniu kursu (zaliczeniu lub zdaniu egzaminu z zajęć wchodzących w jego zakres)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie jestem przed obroná magisterki, ale zaznaczé chyba University Degree. Przeciez i tak jest to losowanie i nie patrza na wyksztalcenie (tylko czy minimum jest spelnione) a potem mozna zaniesc i dyplom licencjata i magistra jak sie uzyska i mysle ze to i tak nie zrobi im roznicy. A jak ktos zaznaczy te tajemnicze kursy to potem sie moze okazac ze to chodzi faktycznie o cos bez odpowiednika w Polsce i jak ktos zostanie ze swoim licencjatem to moze byc potem problem na rozmowie. Wydaje mi sie ze jak sie spelnia minimum to lepiej zanizyc niz zawyzyc w tym polu.

Jelsi zostaniesz wylosowany/a to musiasz wypelnic DS230 i DPS122, w których to trzeba podać min. historie zatrudnienia z ostatnich 10lat oraz całą historie edukacji (wraz z datami rozpoczęcia i zakończenia szkol, studiów) Jeśli podczas obroóki dokumentów okaze się ze we wniosku rejestracyjnym do loterii i w wysłanych do KCC formularzach będą rozbieżności, to raczej dalszej procedury miał nie będziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z instrukcji:

  1. Najwyższy stopień wykształcenia uczestnika osiągnięty do tej pory: (1) szkoła podstawowa, (2) szkoła średnia bez dyplomu, (3) szkoła średnia z dyplomem, (4) szkoła zawodowa, (5) kursy uniwersyteckie, (6) stopień lub tytuł uniwersytecki, (7) studia uzupełniające magisterskie (8) tytuł magistra (9) kursy doktoranckie, oraz (10) tytuł doktora nauk.

i za wikipedią:

Pojęcie „kurs” weszło do terminologii stosowanej w szkolnictwie wyższym w związku z wprowadzeniem Europejskiego Systemu Transferu Punktów (European Credit Transfer System, ECTS). Aby ułatwić międzynarodowy transfer studentów – wymagający dokonywania ocen poziomu wykształcenia, osiągniętego w różnych krajach – w poszczególnych obszarach kształcenia[a] wyodrębnia się kursy (zwykle odpowiadające tradycyjnym przedmiotom). Poszczególnym kursom są przypisywane wartości liczbowe – liczby punktów uzyskiwanych przez studenta po zaliczeniu kursu (zaliczeniu lub zdaniu egzaminu z zajęć wchodzących w jego zakres)

Chodziøo mi o punkt 7, czyli Some Graduate-Level Courses, czyli w polskiej instrukcji studia uzupelniajace magisterskie. Wydaje mi sie ze dowodem zakonczenia takich studiow jest dyplom. A dyplomu takiego nie dostane przed obrona pracy magisterskiej. Chyba ze chodzi o sam fakt rozpoczecia studiow to wtedy wszystko jasne. Ale czemu samo rozpoczecie studiow a nie zakonczenia mialoby byc wyznacznikiem poziomu edukacji to nie wiem. Troche to bezsensowne jak dla mnie ze uznaja ze masz ten poziom wyzej tylko dlatego ze sie ktos na studia zapisal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to że się ktoś zapisał, tylko, że ma SKOŃCZONE tzw kursy, czyli ma kredyty już zdobyte z poszczególnych przedmiotów - to jest minimum 60 godzin przedmiotu, zakończone egzaminem. Wtedy takie coś jest honorowane przez uczelnie na świecie i np nie musisz zaliczać danego przedmiotu udając się na uczelnię np w USA (masz uznane tzw kredyty za ten przedmiot) Aby ukończyć studia i zostać dopuszczonym do egzaminu (obrony) licencjatu czy magistra trzeba mieć zaliczonych 300 kredytów (60 za każdy przedmiot)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam w sumie podobne pytanie jak użytkownik "Takapolka". Moja sytuacja przedstawia się następująco, moja mama nie żyje od 11 lat, mój ojciec od paru lat żyje w nieformalnym związku z inną kobietą. Oboje chcieliby złożyć wnioski na GC, stąd moje pytanie. Jeżeli przypuśćmy, że kobieta mojego ojca wylosuje GC i wezmą ślub przed rozmową z konsulem ( bo do listopada jest niemożliwe w ich przypadku wziąć ślub ) to da się jakoś "podpiąć" mnie i ojca pod jej wniosek? Wcześniej pisaliście, że małżonka się da, ale co ze mną? Od razu zaznaczam że nie mam ukończone 21 lat i kobieta taty nie jest moim prawnym opiekunem.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź! :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to że się ktoś zapisał, tylko, że ma SKOŃCZONE tzw kursy, czyli ma kredyty już zdobyte z poszczególnych przedmiotów - to jest minimum 60 godzin przedmiotu, zakończone egzaminem. Wtedy takie coś jest honorowane przez uczelnie na świecie i np nie musisz zaliczać danego przedmiotu udając się na uczelnię np w USA (masz uznane tzw kredyty za ten przedmiot) Aby ukończyć studia i zostać dopuszczonym do egzaminu (obrony) licencjatu czy magistra trzeba mieć zaliczonych 300 kredytów (60 za każdy przedmiot)

Masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam w sumie podobne pytanie jak użytkownik "Takapolka". Moja sytuacja przedstawia się następująco, moja mama nie żyje od 11 lat, mój ojciec od paru lat żyje w nieformalnym związku z inną kobietą. Oboje chcieliby złożyć wnioski na GC, stąd moje pytanie. Jeżeli przypuśćmy, że kobieta mojego ojca wylosuje GC i wezmą ślub przed rozmową z konsulem ( bo do listopada jest niemożliwe w ich przypadku wziąć ślub ) to da się jakoś "podpiąć" mnie i ojca pod jej wniosek? Wcześniej pisaliście, że małżonka się da, ale co ze mną? Od razu zaznaczam że nie mam ukończone 21 lat i kobieta taty nie jest moim prawnym opiekunem.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź! :):)

Witam

Osobne wnioski wypełnia Twoj Tata wpisując Ciebie i oddzielny kobita Twojego Taty.

Jeśli jedno z dwoch zostanie wylosowane, a już będą po ślubie to wysyłacie fszyscy odpowiednie formularze oraz odpis zupełny aktu ślubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Osobne wnioski wypełnia Twoj Tata wpisując Ciebie i oddzielny kobita Twojego Taty.

Jeśli jedno z dwoch zostanie wylosowane, a już będą po ślubie to wysyłacie fszyscy odpowiednie formularze oraz odpis zupełny aktu ślubu

Okej, dzięki za szybką odpowiedź, ale czy też można wziąć ślub po wylosowaniu, czy lepiej przed majem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...