Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv 2015


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Złożyłam swoją aplikację do DV 2015. Przy punkcie dotyczącym wykształcenia istnieje informacja: "You must have a minimum of a high school diploma reflecting the completion of a full course of study (vocation schools or equivalency degrees are not acceptable)". Pytanie moje ponawiam - czy wykształcenie średnie bez matury kwalifikuje się? Czy ktoś bez matury dostał fizycznie wizę? Kiedy tłumaczę tekst w internecie, tłumaczenie podaje słowo "Matura". Czy ktoś coś w tym temacie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 723
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Złożyłam swoją aplikację do DV 2015. Przy punkcie dotyczącym wykształcenia istnieje informacja: "You must have a minimum of a high school diploma reflecting the completion of a full course of study (vocation schools or equivalency degrees are not acceptable)". Pytanie moje ponawiam - czy wykształcenie średnie bez matury kwalifikuje się? Czy ktoś bez matury dostał fizycznie wizę? Kiedy tłumaczę tekst w internecie, tłumaczenie podaje słowo "Matura". Czy ktoś coś w tym temacie wie?

Oczywiscie ze wyksztalcenie bez matury kwalfikuje sie, wtedy zaznaczasz opcje high school no degree.

high school diploma oznacza swiadectwo szkoly sredniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Mi0706

Jeśli wyjeżdżałeś na początku lat 90-tych to z pewnością wiesz, że teraz Stany to zupełnie inny kraj niż 20 lat temu.

Poza tym wtedy wyjeżdżali ludzie urodzeni początkiem lat 70-tych i wcześniej. Ludzie posiadający fach w ręku i głowę na karku.

Może i generalizuję, ale obecnie młodzież która się tu podpala wyjazdem do Stanów (wnioskuję, że to młodzież po tym w jaki sposób się wypowiadają) miałaby bardzo ciężkie początki w Stanach. Zero umiejętności i najlepiej żeby płacili za nic nie robienie.

Uważasz się za lepszego? Ile miałeś pieniędzy jak wyjechałeś do USA? (Jeśli w ogóle wyjechałeś)

Ja za granicę wyjechałem mając 50 euro w portfelu. Wszystko od zera a jednak wiodę teraz lepsze życie niż ktokolwiek z moich znajomych w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz się za lepszego? Ile miałeś pieniędzy jak wyjechałeś do USA? (Jeśli w ogóle wyjechałeś)

Ja za granicę wyjechałem mając 50 euro w portfelu. Wszystko od zera a jednak wiodę teraz lepsze życie niż ktokolwiek z moich znajomych w Polsce.

Absolutnie nie za lepszego, ani nie za gorszego. W Stanach byłem wiele razy, ale tylko turystycznie. Póki co w Polsce nie jest tak źle jak wszyscy mówią ;)

Co do drugiej części - chwała Ci za to! Ważne, że się jako tako kręci w biznesie :)

PS. Nie czepiając się - dokładnie rok temu pisałeś, że:

"Jeśli bym wygrał, to musiałbym się skontaktować z moim chrzestnym, który mieszka w Chicago. Potrzebowałbym pomocy, a dokładniej po prostu gdzieś przez chwilę pomieszkać dopóki nie znalazłbym pracy."

Rozumiem zatem, że natrzepałeś kasiory w ciągu ostatniego roku, lub masz bardzo ubogich znajomych ;)

Tylko bez spiny sobanek - piszę to pół żartem, podejdź do tego z przymrużeniem oka :)

Pozdrówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie za lepszego, ani nie za gorszego. W Stanach byłem wiele razy, ale tylko turystycznie. Póki co w Polsce nie jest tak źle jak wszyscy mówią ;)

Co do drugiej części - chwała Ci za to! Ważne, że się jako tako kręci w biznesie :)

PS. Nie czepiając się - dokładnie rok temu pisałeś, że:

Witaj

Co do "nie jest źle" to jest to pojęcie względne, względem czego?

Pamiętam lata 2006-2008 sprzedawało się wszystko i wszędzie. Ludzie kupowali wszystko a dolar był, co raz to tańszy i wtedy wydawało się, że będzie coraz lepiej. Teraz to jest tragedia.

Podnieśli podatki, co raz więcej firm jest zamykanych. Problemy z płynnością. A ceny rosną. Najlepszym przykładem jest w handlu popyt. Jest naprawdę mało towaru w Polsce i jeśli chcesz kupować więcej to płacisz więcej. Pamiętam jak za każdym razem w handlu oferowano mi większą dostawę za mniejszą kwotę już nie wspomnę płatności gotówką. A teraz to w dup…. mają „twoją” gotówkę, bo każdy chce przetrwać. Tylko przedpłata za cokolwiek.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś tutaj kiedys napisał:

"Dobrze już było"

Dla przykładu wczoraj szef oznajmił, że po zmianie statusu firmy pracownicy przechodzą pod inną firmę. Co oznacza, że nadal będziemy wykonywali to co do tej pory + obowiązki obsługi klienta w tej drugiej firmie. Gdy zapyałem o wynagrodzenie, to mamy przejąc system płac z tej drugiej, czyli podstawa (1600) + premie za limity (zresztą nie do wykonania). Reasumując: płaca w dół za obowiązki podwójne. Dziękuję

Mam tylko nadzieję, że CutOff się rozpędzi i nasza rozmowa będzie nie poźniej jak w marcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...