Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv 2015


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

A co to za znak dostałeś, pierwszy śnieg? :P

Nie :D

Wchodzę rano do Kościółka, a tam:

"Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: "Przesuń się stąd tam!", a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was"

Aha! Dzisiaj wypełnić zgłoszenie i wierzyć, że się uda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 723
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Moim zdaniem some university courses nie ma odpowiednika w polskim szkolnictwie...Na 1 rzut oka "some university courses" brzmi jakby "jakies kursy uniwersytetu"...cos pachnie np tymi polskimi szkolami policealnymi gdzie mozna jakis tam dyplom dostac....

Nie powinno to byc uzywane przez ludzi z PL...

W koncu jezli ktos wypelnia formularz, to np jesli jest na 2 roku to co ma zaznaczyc - some university courses ? Co to onzacza w tym przypadku ? Mam zaliczone 3 semestry ?.....Przeciez gdy zaznaczy High school to nie ma tu zadnego klamstwa...nikogo nie oszukujemy :) Mam skonczona szkole srednia - mam. Jestem inz - zaznaczam inz czy tam university degree....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oznacza to, że masz zaliczone przedmioty - w moim wypadku mam zakończone przedmioty po I roku więc mam ukończone some university courses. W USA możesz skończyć poszczególne przedmioty nie studiując kierunku, więc myślę że dokładnie tak można zrozumieć - mając zakończone egzaminem przedmioty, których już nie będę miała więcej, mam ukończone "some university courses"

Może jest ktoś kto rozwiałby wszelkie wątpliwości... Myślę, że wprowadzili sporo zamieszania dodając te opcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oznacza to, że masz zaliczone przedmioty - w moim wypadku mam zakończone przedmioty po I roku więc mam ukończone some university courses. W USA możesz skończyć poszczególne przedmioty nie studiując kierunku, więc myślę że dokładnie tak można zrozumieć - mając zakończone egzaminem przedmioty, których już nie będę miała więcej, mam ukończone "some university courses"

Może jest ktoś kto rozwiałby wszelkie wątpliwości... Myślę, że wprowadzili sporo zamieszania dodając te opcje...

nie zgodzę się z wami, nie zaznaczajcie "Some University courses" bo wg mnie coś takiego w PL nie występuje. Dotyczy to raczej krajów z podobnym systemem edukacji jak UK gdzie możesz zrobić Degree w 3 lata lub foundation degree w rok czy 2. Jeśli zacząłeś studia, ale nie chciało Ci się ich skończyć to tak jak byś ich nie zaczął. Nie masz przecież żadnego dyplomu itp. Płacąc mógłbym np iść na Harvard czy Oxford ale jeśli bym sobie nie poradził to czy mógłbym wpisać, że tam chodziłem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Some university courses nie wymagają dyplomu, tylko poświadczenia zaliczenia tych kursów/przedmiotów, a to mam w indeksie chociażby.

No i powiem tak: teraz jestem głupia... strasznie namieszali tymi opcjami...

gdzie możesz zrobić Degree w 3 lata lub foundation degree w rok czy 2.

u mnie można akurat dyplom zrobić w 2 lata, ale nadal uważam, że Some university courses nie oznacza dyplomu. Zauważcie, że przy każdym poziomie jest ta sama opcja -

  • Some University Courses
  • Some Graduate Level Courses
  • Some Doctorate Level Courses

czyli można rozumieć to, że w przypadku np aktualnego trwania studiów, jeśli się ma ukończone przedmioty oznacza to że ma się ukończone some university courses. Ale ukończone a nie że tylko semstr za nami.


pytanie - czy w ambasadzie są w stanie wyjaśnić jak to dokładnie wygląda? czy może oni zupełnie się w to nie angażują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Some university courses nie wymagają dyplomu, tylko poświadczenia zaliczenia tych kursów/przedmiotów, a to mam w indeksie chociażby.

No i powiem tak: teraz jestem głupia... strasznie namieszali tymi opcjami...

u mnie można akurat dyplom zrobić w 2 lata, ale nadal uważam, że Some university courses nie oznacza dyplomu. Zauważcie, że przy każdym poziomie jest ta sama opcja -

  • Some University Courses
  • Some Graduate Level Courses
  • Some Doctorate Level Courses

czyli można rozumieć to, że w przypadku np aktualnego trwania studiów, jeśli się ma ukończone przedmioty oznacza to że ma się ukończone some university courses. Ale ukończone a nie że tylko semstr za nami.

pytanie - czy w ambasadzie są w stanie wyjaśnić jak to dokładnie wygląda? czy może oni zupełnie się w to nie angażują?

W naszym systemie szkolnictwa wyższego tez jest cos takiego jak ukończenie kursow studiow ale bez egzaminu końcowego (obrony pracy), to się nazywa absolutorium. Może w tym wszystkim o to chodzi?

Warto by sprawdzić na.... może Bureau of Educational and Cultural Affairs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...