Skocz do zawartości

Czas Oczekiwania Na Zielona Karte


Rekomendowane odpowiedzi

Tesciowa dowiedziala sie w agencji, ze nie musze zrzekac sie GC jako, ze jest juz nie wazna, jest na stare nazwisko i to odrebna sprawa.

Zlozyla na nas papiery, ma czekac na nr sprawy.

Numer sprawy dostaniesz zawsze, bo wnieslisice oplate za forme. Sprawa jest na Twojego meza, nie na Ciebie, Ty jestes osoba dopieta do petycji. Nawet jesli zrobisz wszystkie oplaty, i tak nie wydadza Ci green card, bo Ty nadal masz status rezydenta. Czy masz wygasniety papierek czy nie, to nie ma znaczenia - Ty musisz najpierw uporzadkowac stara sprawe aby moc dostac nowa green card. Co wiecej, Ty masz juz nawet Alien Number czyli file pod ktorym figurujesz bez wzgledu na nazwisko i to im wyjdzie. Musisz podawac swoje nazwisko jakiego uzywalas wczesniej, a oni maja dane Twoich rodzicow i po tym sie kogos znajduje w systemie. Najlepsza i najpewniejsza droga aby dostac nowa green card bez problemow, pytan i watpliwosci, jest zrzec sie formalnie starej green card i starac sie o nowa. Nie musisz tego robic dzisiaj ani jutro, mozesz za rok badz 2, ale bedziesz miala czyste konto, bo i tak wyjdzie, ze mialas green card wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 1 miesiąc później...

Czy mi się wydaje, że w grudniu tego roku w kategori F2A rozpatruja wnioski z wrzesnia tego roku? ;o

tutaj stronka - http://travel.state.gov/pdf/visabulletin/visabulletin_december2013.pdf

czy nie powinnam sie tym sugerowac, bo dla Polski oczekiwane i tak jest dluzsze?

jestem strasznie zaskoczona, bo jeszcze niedawno ludzie na tym forum mi pisali, ze czekalabym 2 lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinnas sie tym do konca sugerowac.

F2A przez ~2 miesiace byla current a pozniej PD ustawiona zostala na September i stoi od tamtego czasu. Ile bedzie stala i czy nastapi retrogression - tego nikt nie wie.....

Dzieki, w takim razie jest szansa, że ta kolejka sie skróci do okolo 6 msc, dopiero za rok rodzice zloza wniosek na mnie i sie martwie ze jesli to bedzie 2 lata to nie zdaze przed 21 urodzinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...