Skocz do zawartości

Odmowa Wizy Turystycznej B-2


zgredpl

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście ,że sam musisz podjąć decyzję czy pójdziesz za rok czy za dwa miesiące jak radzi sly6. Na forum każdy może podzielić się swoim zdaniem a decyzja należy do Ciebie.Zwróć uwagę ,że ktoś na forum zadał Ci pytanie jak siostra znalazła się w USA .Otóż to też jest bardzo ważne bo jeśli wyjechała turystycznie to wcale nie jest to na Twoją korzyść pomimo ,że teraz ma obywatelstwo.Konsul dysponuje informacjami o wszystkich obywatelach i rezydentach i to wiem z własnego doświadczenia :)

Jeśli się wahasz jaką podjąć decyzję to może spróbuj wejść w położenie konsula .Pomyśl sobie ,że to Ty jesteś konsulem i stoisz w okienku na jego miejscu.

Przychodzi do Ciebie petent po wizę .Sprawdzasz w komputerze ,że dwa miesiące był u Twojego kolegi konsula który wydał decyzję odmowną .Jego sytuacja życiowa w żaden sposób się nie zmieniła . Co sobie pomyślisz??? Chyba trochę gościu nachalny .I co ja mam podważać decyzję swojego kumpla z przed zaledwie dwóch miesięcy? Dałbym mu wizę czy też nie ???

Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś było tak ,że Ambasada wraz z odmową dawała karteczkę z treścią w której zalecała aby ponownie raczej nie starać się o wizę przed upłynięciem roku jeśli nie zaszły jakieś istotne zmiany lub okoliczności itp.

Jeśli chodzi o wyjazd do Kanady to też nie jest to takie kolorowe .Bardzo łatwo można zostać zawróconym na lotnisku w Kanadzie.Szczegółowo wypytują do kogo się jedzie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nic straconego....

Z Usa poczekaj troche, pomysl nad Kanada [tez wiele do zwiedzania jest] :)

Mozecie sie spotkac w jakims miescie...przykaldowo Toronto [masz nawet loty bezposrednie z PL]

Spedzic razem tydzien czy wiecej !

Jeśli się wahasz jaką podjąć decyzję to może spróbuj wejść w położenie konsula .Pomyśl sobie ,że to Ty jesteś konsulem i stoisz w okienku na jego miejscu.

Przychodzi do Ciebie petent po wizę .Sprawdzasz w komputerze ,że dwa miesiące był u Twojego kolegi konsula który wydał decyzję odmowną .Jego sytuacja życiowa w żaden sposób się nie zmieniła . Co sobie pomyślisz??? Chyba trochę gościu nachalny .I co ja mam podważać decyzję swojego kumpla z przed zaledwie dwóch miesięcy? Dałbym mu wizę czy też nie ???

wielu osobom brakuje takiego zastanowienia sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejsc w polozenie Konsula to jak wejsc w polozenie kogos innego :) czy ma to sens ,za duzo nie ma ;)

dlaczego? jak zycie forumowe pokazalo,tego forum jak i innego to nie ma prostej odpowiedzi na to i nie bedzie

Dlatego sa tak rozne odpowiedzi oraz roznie moze byc, ktos idzie po wize po raz kolejny i ja dostanie a 2-4 miesiace temu bylo nie

a przeciez nic sie nie wydarzylo-nie zmienilo u danej osoby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mowie ze nie ma ;) racji

ale takim mysleniem mozna za daleko nie zajechac,,bo jesli za 1 rok nic sie nie zmieni to wiza bedzie wydana czy tez nie? :)

co do tego jednego roku czasu to bylo tak napisane kiedys na stronie ASmbasady a ludzie i tak szli

jedni wizy otrzymywali a inni nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie poda tu dokładnych szans, więc jakaś głębsza analiza jest bez sensu. Większość formułuje odpowiedzi na podstawie doświadczeń z konsulem, choć wiele zależy od tego jak to zobaczył konsul. Kiedy piszę jakiś wniosek do immigration to staram się spojrzeć na to oczami urzędnika. Czy przedstawiłem sprawę jasno, jednoznacznie i udowodniłem co było do udowodnienia. To samo tyczy się wiz.

Co jeśli sytuacja OP się zmieni za rok? Co ta zmiana oznacza dla procesu wizowego? Czy osoba jest bardziej wiarygodna? To, że ktoś idzie zaraz po odmowie to jego sprawa, zamiast przemyśleć sytuację. Jakiś mały procent dostanie wizę, takie są "prawa przyrody".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...