Skocz do zawartości

Odmowa Wizy Turystycznej B-2


zgredpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ktoś napisał, że przez takich jak ( było to w odniesieniu do mojej wypowiedzi o pojechaniu jako turysta i zostaniu...) właśnie są wizy.

No matuchno kochana a może mniej hipokryzji, co? Ten kraj to kraj złodziei, kombinatorów i hipokrytów. Tutaj każdy orze jak może. Skąd tyle polaków w USA, każdy na granicy mówił "oj jaaaaa nieeeee jestem tutaj jako turysta. Absolutnie nie zostanę". Jednak gdy nadaje sie okazja każdy myśli tylko o sobie. Więc mniej hipokryzji, please.

Co do pieniędzy. Bez wątpienia są to poważne środki. Odłączenie ambasady i konsulatu od tych funduszy z dnia na dzień na pewno jest brane pod uwagę ale oczywiście nie jest najbardziej istotne. Te wizy w końcu zniosą. Okaże się wtedy czy jesteśmy tymi prawowitymi i prawdomównymi, cywilizowanymi, turystami......

Na początku na pewno nie będzie tak, że będą odsyłać z lotnisk w USA jak leci za byle krzywe spojrzenie. Sądze, iż będa chcieli sprawdzić ile osób na prawde po zniesieniu wiz, będzie zostawać nielegalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał, że przez takich jak ( było to w odniesieniu do mojej wypowiedzi o pojechaniu jako turysta i zostaniu...) właśnie są wizy.

No matuchno kochana a może mniej hipokryzji, co? Ten kraj to kraj złodziei, kombinatorów i hipokrytów. Tutaj każdy orze jak może. Skąd tyle polaków w USA, każdy na granicy mówił "oj jaaaaa nieeeee jestem tutaj jako turysta. Absolutnie nie zostanę". Jednak gdy nadaje sie okazja każdy myśli tylko o sobie. Więc mniej hipokryzji, please.

A uważasz, że to nie przez takich, którzy po przekroczeniu granicy zapominają, że przyjechali turystycznie i zostają na zawsze nadal mamy wizy?

Chyba nie do końca zrozumiałeś moją odpowiedź na Twojego posta o tym, jak to być "turystycznie" pobył w Kanadzie.

I nie generalizuj, że Polska to kraj złodziei, kombinatorów i hipokrytów.

To właśnie przez wielu takich kombinatorów nadal mamy wizy do USA.

I nie ma w tym ani kszty hipokryzji, bo to prawda.

Ja nie zostałabym nielegalnie, bo nie kręci mnie takie życie i do Stanów jeżdżę tylko turystycznie.

Ale są tacy, którzy wystawiają naszemu krajowi taką właśnie laurkę, jak odmalowałeś w swoim poście.

Bo przecież "każdy orze jak może", więc łamanie prawa w obcym kraju jest jak najbardziej w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po prostu szczery i nie jestem hipokrytą. Nic więcej.

Człowieku włącz tv, wyjrzyj za okno, popatrz na polityków co powinni być wzorami a nie są...przekręty na gigantyczną skalę, korupcja, nepotyzm, upadek prawa......no hey, pobudka. TO JEST POLSKA. Przepraszam ale piszę co widzę, widzę w tv, czuję, na codzień w normalny dzień gdziekolwiek spójże....dzisiaj czytam że kolejni polacy byli traktowani jak niewolnicy przez innych polaków. Polak dla polaka za granicą i w Polsce to najgorszy wróg....To jest taki kraj!

Hipokryta jest ten kto udaje że tak nie jest.

Mówią po prostu bez ogródek i zakłamanej poprawności politycznej. sorrki ale takim narodem jesteśmy. Gdybym cudem dostał wizę tutystyczną teraz i znalazł się w USA czy kanadzie bez wachania bym został jak i ogromna większość tych co chca tam wyjechac a tutaj mówią, że sa tacy cacy i ok.

Dajmy temu spokój. Tacy jesteśmy. Nic tego nie zmieni. Nie udawajmy że jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do słownika co to hipokryzja znaczy. To ze jesteś oszust i złodziej to nie znaczy ze każdy jest. W ten sposób przy takich kretynskich tłumaczeniach nigdy nic w Polsce się nie zmieni.

Uprzedzając - w dawnych czasach jezdzilem na B1 do US kilkadziesiąt razy, nigdy przez myśl mi nie przyszło żeby zostać nielegalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. sorry. Zostawmy temat choć ja nie nazwałem cię oszustem i złodziejem ale rozumiem retorykę wypowiedzi. Czy jak napiszę że chcę polecieć do USA lub Kanady jako turysta i ani w głowie mi nie myśl by tam zostać bo to nielegalne, niemoralne i stwarza problemy dla innych rodaków- to zabrzmi to lepiej>? Z pewnością brzmi to lepiej i tak się wypowiada większość. czy to prawda? Ech...to już inna historia, prawda?

W Polsce nic nigdy się nie zmieni! Nie inaczej. Nigdy nie będzie normalnie. Kiedyś komuna teraz garnitury. jedni i drudzy robią to samo. Moja babcia dostała 5 lat do endokrynologa. Córka polityka przyjęta od razu w tym samym województwie. To jest Polska przyjacielu. jednak nie kłóćmy się. Nie warto. Z resztą to nie odpowiedni temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się wyrównało - Ty nazwałeś mnie hipokrytką, bo zganiłam Cię, że chciałbyś zostać "tusystycznie" w Kanadzie.

A ja nie podkreślałam tego, bo tak jest politycznie poprawnie (co by sugerowało, że jestem hipokrytką), ale podkreślałam dlatego, że sama tak bym nie zrobiła. Każdy osądza ludzi według siebie.

Dla jednych szklanka zawsze będzie w połowie pusta.

A trawa jest zawsze bardziej zielona po tej drugiej stronie.

I nie do końca chodzi o to, co kto mówi, ale to jak postepuje (to w nawiązaniu, czy jakbyś powiedział coś innego, to czy brzmiałoby to lepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieważne. takim człowiekiem jestem, że "walę" prosto z mostu. Jak mówi Max Kolonko na YT "mówię jak jest" Kiedyś na forum poloni niemieckiej przyglądałem sie dyskusji tych co tam mieszkają i tych co chcą tam wyjechać. Z postów tych co tam mieszkają wywnioskowałem, że w Niemczech jest prawie tak samo ciężko zyć jak w Polsce albo jeszcze gorzej i nie warto przyjeżdżać bo to nie ma sensu.

Jak napisałem tak uważam. Oczywiście, teraz popłynie lawina tych co z pewnością" by nie zostali na wizie turystycznej. OK spoko, rozumiem.

Przepraszam, jeżeli kogoś uraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nic nigdy się nie zmieni! Nie inaczej. Nigdy nie będzie normalnie. Kiedyś komuna teraz garnitury. jedni i drudzy robią to samo. Moja babcia dostała 5 lat do endokrynologa. Córka polityka przyjęta od razu w tym samym województwie. To jest Polska przyjacielu. jednak nie kłóćmy się. Nie warto. Z resztą to nie odpowiedni temat.

Spoko - respect ze piszesz co myslisz i nie sciemniasz ze chcesz zwiedzac. Tylko tlumaczenie lamania prawa (bo to jest lamanie prawa) tym ze wszyscy tak robia a w Polsce jest beznadziejnie jest nienajlepsze.

Btw - serio bys chcial wyjechac nielegalnie i kopac tu przyslowiowe "doly" ? Zyc na marginesie spoleczenstwa ? Twoj styl pisania nie pasuje do sredniej tych co tu wpadaja spytac o nielegalny wyjazd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, ja tez jestem człowiekiem, który "wali" prosto z mostu.

Co nie zmienia faktu, że nie kręci mnie nielegalny pobyt i nie pochwalam takich kombinacji.

Być może jestem w mniejszości, być może jestem dziwna, ale swoich poglądów na takie kombinatorstwo nie zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...