Skocz do zawartości

Odmowa Wizy Turystycznej B-2


zgredpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Aha, jeszcze Chorwacja....nie wiedziałem. To pewne, że zniosą te wizy. Mogą np. wprowadzić jakieś ramy czasowe by sprawdzić jak "zareaguje" Polskie społeczeństwo. Jednak je zniosą. Trzeba czekać. Święta Bożego narodzenia były by dobrym terminem, choć co niektórzy twierdzą, iż to mrzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniesienie wiz nie jest dane raz na zawsze.

Co prawda dla tych, którzy już wyemigrują do Stanów nie robi to zbytniej różnicy (bo skoro i tak nie wyjechali zgodnie z przeznaczeniem VWP, to pewnie licza się z tym, że mogą zostać deportowani, a kiedy wyjadą z USA to już tam nie wrócą), ale dla całej reszty będzie pod górkę (zwłaszcza dla najbliższych rodzin takich "turystów").

O zniesieniu wiz mówi się już od kilku lat. Przynajmniej raz na rok robi się z tego wielkie halo w mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o to. Jedni uważają, że jak zniosą wizy to nastąpi eksodus Polaków...inni że wręcz przeciwnie. Jednak ciągle te kolejki pod ambasadą i te starania, płacenie nie małych pieniędzy, stres, rozmowy z konsulem. Czy aż mamy tylu tych "uczciwych" turystów co chcą wyjechać do USA i pozwiedzać a potem wrócić w terminie? To pytanie trzeba zostawić bez odpowiedzi-tak sądzę.

Sam jestem ciekaw jak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwią mnie Twoje słowa "mniejsza o to", ale napisałam tego posta dla nieświadomych, którzy kiedyś będą czytać ten wątek i zastanawiać się, co ich może spotkać, jak postanowią wyemigrować na wizie turystycznej do USA. Może zastananowią się, nim podejmą decyzję o takim wyjeździe.

Nie rozumiem też, dlaczego "uczciwych" wziąłeś w cydzysłów.

I dlaczego uważasz, że to pytanie należy pozostawić bez odpowiedzi?

Myślę, że na forum sporo osób postarało się o wizę, pojechało do USA (nawet kilka razy) i wróciło w terminie (a często nawet przed terminem, jaki dostało od urzędnika na lotnisku w Stanach). Nie rozumiem, dlaczego to takie dziwne. Nie wszyscy chcą jechać do Stanów do pracy. I to nielegalnie.

Czas pokaże, co będzie jeśli zniosą nam wizy.

Większość społeczeństwa w ogóle nie zdaje sobie sprawy, że zniesienie wiz dotyczy tylko wiz turystycznych, a nie wszystkich.

Większości Polaków wydaje się, że jak zniosą wizy, to będzie tak jak w Unii, że będzie można sobie wyjechać do pracy, czy na studia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o to. Jedni uważają, że jak zniosą wizy to nastąpi eksodus Polaków...inni że wręcz przeciwnie. Jednak ciągle te kolejki pod ambasadą i te starania, płacenie nie małych pieniędzy, stres, rozmowy z konsulem. Czy aż mamy tylu tych "uczciwych" turystów co chcą wyjechać do USA i pozwiedzać a potem wrócić w terminie? To pytanie trzeba zostawić bez odpowiedzi-tak sądzę.

Sam jestem ciekaw jak to będzie.

No mamy - wyobraz sobie ze w Polsce sa ludzie ktorzy sa radza bez wiekszych problemow, zamiast rozpaczac na forach jak to jest zle, ciezko pracuja i zarabiaja niezle pieniadze i do US wyjezdzaja na wakacje albo sluzbowo. Ja przynajmniej takich ludzi znam nie malo...

Jak powtarzalem w wielu miejsach - jak ktos jest nie potrafiacym sobie poradzic w Polsce niedorajda, to oczekiwanie ze tu na niego zlote gory czekaja (szczegolnie przy nielegalnym pobycie) jest wyjatkowo naiwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie nie są jakieś gigantyczne pieniądze ale bez przesady nie są też bez znaczenia. Czasy się zmieniły i powinni już dawno znieść te wizy. W całej tej europie zostaliśmy tylko my, Bułgarzy i Rumuni chyba....to trochę "dziwne" jest. Nie łudźmy się, cześć ludzi co pojadą już bez wiz do USA zostanie tam. W USA jest gigantyczna Polonia i każdy ma jakiegoś znajomego tam. Przebywanie 3 miesiące czy coś podobnego w USA i wracanie nikomu by się nie opłacało. Część jednak pojedzie tam jako prawdziwi turyści. Zostawią tam trochę kasy. Zakupią pamiątki, wynajmą samochody, itp.

Muszą je znieść ( wizy) w końcu.

Widzę, że dokładnie to co chciałem Ci odpowiedzieć zostało już powiedziane. Dwie uwagi. "Polonia" za zniesieniem wiz zbytnio nie jest. Po co sobie konkurencję robić. Dwa. Polska, Rumunia, Bułgaria dla Amerykanina jedna cholera.

Patrzysz na to wszystko z punktu widzenia Polaka, które nie ma tu żadnego znaczenia. Dobrym barometrem czy w ogóle nad tym się pracuje jest posłuchanie amerykańskich polityków. Nie w TVN24, nie w zetce, tylko np. C-SPAN. Fakt, Obama wczoraj zapowiedział przepchnięcie ustawy imigracyjnej do końca roku. Czy są w tym pakiecie wizy dla Polaków?

Ja nie mam nic przeciwko nielegalnej imigracji z Polski. Raz, nie stanowią oni konkurencji dla mnie, dwa, na dzikim zachodzie nic nie działało lepiej odstraszająco na bandytów niż zwisające zwłoki przestępców przy wjeździe do miasta. Może dosadne porównanie, ale może ludzie czytający o Polaku odesłanym przez szpital do Polski po 30-tu latach w USA, będzie przestrogą. Często Polacy w USA ściemniają jak to mają super a w rzeczywistości żyją w ciasnych, zagrzybionych mieszkaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie, że "polak dla polaka za granicą to najgorszy wróg" nie wzięło sie znikąd. To najszczersza prawda, któa w pewnym czasie poznałem na samym sobie a uratowali nie ukraińcy. Te wizy zniosą. My Polacy chcemy po prostu zarobić, przetrwać w kraju gdzie pracuje się tylko po ty nie zdechnąć z głodu.

Gdy zniosa te wizy nastąpi wzmożony wyjazd "turystów" gdzie niejednokrotnie ludzie będą sie decydować wbrew prawu i morlaności, zostawać w USA. To na 100%. bez względu co sobie myślimy lub chcielibyśmy myśleć. Mój kolega powiedział, że do domu po kupnie jedzenia wyślę 2000 tysiące dolarów miesięcznie. Tutaj gdzie nie mam w ogóle pracy chyba jest różnica.

Jak powiedział to jeden polak z wielu tysięcy bezdomnych w Londynie, "lepsza bezdomność za granicą niż w popiero...nej Polsce" Coś musi byc w tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...