Skocz do zawartości

Nowe Zasady International Experience Canada 2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 448
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mnie osobiście wydaje się, ale to nie jest oficjalna informacja, że być może chodzi o to, co dany kraj ma do zaoferowania Kanadzie w sensie politycznym i gospodarczym, w sensie coś za coś. Poza tym może chodzić o związki z danym krajem. Na przykład Wielka Brytania ma 6000 miejsc i pozwolenie na pracę na 2 lata, Bo Wielka Brytania i Kanada należą do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, to jeden krąg kulturowy, nawet kłaniają się tej samej królowej :). A być może część naszych rodaków została nielegalnie po programie w poprzednich latach i zmniejszenie ilości miejsc to taki rodzaj kary? Znając naszych rodaków, to bardzo możliwe :) Swoją drogą chyba każdy jedzie na IEC z nadzieją, że uda mu się zostać na stałe.

Ja też mam nadzieję, że uda nam się wszystkim załapać na te 625 miejsc. Po dzisiejszym dniu w ambasadzie jestem trochę załamana. Pod ambasadą był dziki tłum oczekujących, a to przecież nie wszyscy zainteresowani. Zainteresowanie tym programem jest ogromne.

Miejsc jest tak malo moze dlatego ze z Polski juz tyle ludzi wyjechalo :-) nie chca wypuscic nikogo wiecej, bo chyba wtedy ost gasi swiatlo.

Zycze kazdemu powodzenia! Obysmy byli w grupie tych 625!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MisiaBella - szczerze to nie spodziewalam sie az takiego zainteresowania. Canada ma duze zainteresowanie nie tylko ze strony Polakow, ale takze innych narodowasi. W 2011 roku podczas Canada Expo gdzie omawiane byly mozliwosci emigracji do Canady, Australi i NZ, Canada napewno cieszyla sie najwiekszym zainteresowaniem. To drugi czy trzeci co do wilekosci kraj i najmniej zaludniony. A poza tym social jest bardzo dobry, lepszy niz US. Canada jest piekna!

Oby sie udalo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz zapytaj sie ludzi w Kanadzie czy maja taki duzyy socjal ;) np w Albercie takiej,.

chyba ze chodzi o sama Prowincje Quebec..


to zainteresowanie kiedys sie skonczy bo znajac historie to Kanada miala lepsze czasy jak i gorsze..

chyba ze sie pewne sprawy juz nie powtorza na wieksza skale jak kto bylo kiedys..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłam zaskoczona takim zainteresowaniem. Spodziewałam się, że dla wielu ludzi w Polsce pieniądze będą przeszkodą nie do przekroczenia, bo przecież wymagane oszczędności, opłata, przelot, ubezpieczenie to w sumie duża suma, a Polacy do bogatych raczej nie należą. Z tego co wiem z brytyjskich forów internetowych, w GB ten program też cieszy się ogromnym powodzeniem. W tym roku miejsca w I turze rozeszły się w jakieś 2 minuty. Brytyjczycy kombinują jak mogą, żeby przedłużyć pobyt w Kanadzie po zakończeniu programu, a więc musi im się tam żyć dobrze.

Co do samego życia w Kanadzie, słyszę skrajnie odmienne opinie. Wielu Polaków w Kanadzie bardzo narzeka na życie tam, wielu jest zawiedzionych. Jest też wielu ludzi zawiedzionych samym IEC. Czytałam o inżynierze (nie pamiętam z którego kraju), który wyjechał na IEC i pracował na zmywaku, bo nie mógł znaleźć innej pracy. Mam znajomych w Kanadzie, którzy bardzo zniechęcają mnie do wyjazdu, twierdząc, że nie poradzę sobie, bo nie mam rzemieślniczego zawodu, a moje wykształcenie nie będzie uznawane. Moja znajoma to samo usłyszała od swojej rodziny mieszkajacej w Kanadzie. Od pewnej osoby, która jest stałym rezydentem, wiem, że wykształcenie z polski nie zawsze jest uznawane nawet jeśli ma się tamtejszą "zieloną kartę" i że w ogóle wykształcenie wyższe nie jest doceniane w Kanadzie, najlepiej mieć konkretny fach w ręku (np. cieśla). Inni są bardzo zadowoleni i zachęcają innych do wyjazdu. Znowu pewna dziewczyna na facebooku pisze, że praca w Kanadzie jest, bardzo cenią i uznają wykształcenie, ale podstawą jest znajomość języka. Ludzie mieszkający na stałe w Kanadzie skarżą się na koszty życia, drogie ubezpieczenie samochodu, wysoki podatek od nieruchomości itp. Sama już nie wiem, co myśleć.

@MisiaBella - szczerze to nie spodziewalam sie az takiego zainteresowania. Canada ma duze zainteresowanie nie tylko ze strony Polakow, ale takze innych narodowasi. W 2011 roku podczas Canada Expo gdzie omawiane byly mozliwosci emigracji do Canady, Australi i NZ, Canada napewno cieszyla sie najwiekszym zainteresowaniem. To drugi czy trzeci co do wilekosci kraj i najmniej zaludniony. A poza tym social jest bardzo dobry, lepszy niz US. Canada jest piekna!

Oby sie udalo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo prawda lezy po srodku :)

Nie ma tak ze sie nie uda lub tez sie uda :) zalezy na co sie nastawiamy,po co lecimy,jak zaczniemy swoje zycie tam.

Jest wiele profesji gdzie musisz miec szkole tam skonczona,kursy w innym przypadku zostaje Ci zmywak lub tez cos pokrewnego.

To ze ktos zostaje to nie znamy czyjegos zycia do konca dlaczego to robi,jakie sa tego powody,ile osob tyle powodow jesli nawet sa podobne :)


ja nie bede komus odradzac lub tez mowic jedz :)

jedynie niech sie dana osoba zapozna dobrze z zyciem tam z wielu rozmow na forach,na co moze liczyc,niech jedzie przygotowana :)

co Prowincja to moze byc inaczej co do podatkow,pracy ...


taki macie filmik na temat podatkow w Quebec :)

https://www.facebook.com/photo.php?v=10152370181818413

np ludzie chwala sobie Alberte za male podatki,za to socjal jest tam maly,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MisiaBella - Ja Cie jak najbardziej zachecam do wyjazdu do Canady. Ja bylam dzieckiem gdy mieszkalismy w Quebec, mam tam rodzine, ktorej nawet nie pytajac o to jak sie zycje sama widze jak im sie zyje uwazam ze w 100% Canada to miejsce gdzie mozna ulozyc sobie zycie. Trzeba tylko wiedziec czego sie chce i umiejetnie to pokazac. Ost raz w Canadzie bylam w 2010 i mlodzi polacy byli zdzieiwni tym ze ja jeszcze nie zdecydowalam sie na staly przyjazd. Wyksztalcenie jest doceniane! Niestety papiery z Polski nigdzie nie sa za bardzo respektowane. ALE! Zawsze mozna uzyskac Canadian dyplom. I to jest nawet, tak dla samego siebie lepsze.

Sa ludzie ktorzy po 2 tyg wtapiaja sie w canadian society ale sa i tacy ktorym to nie przychodzi latwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa rozne rodziny :) chociaz moga zarabiac podobnie i jedny powiedza ze im sie zyje dobrze a inni beda mowic ze to drogie,ze cos innego drogie ;)

i ze drogie jest zycie w Kanadzie :)

I tutaj tez maja racje te osoby

a wiesz ile kosztuje czasu,kasy aby zdobyc taki dyplom?to nie takie tanie,szybkie jak by sie wydawalo

tak mozna takie cos zrobic jesli ktos chce :) ma czas,umie czekac :) jest cierpliwy-ma kase na dyplom zamiast na lepsze mieszkanie,wyjazdy na wakacje :) dokonuje wyboru pomiedzy jednym a drugim.

ciekawy jestem ze majac tam rodzine nie chcesz jechac przez Program Quebecu na pobyt staly a do tego wize pracownicza,nie musisz czekac na IEC i czy beda miejsca :) chyba nie bedzie probemu aby zalatwic takie sprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...