Skocz do zawartości

Nowe Zasady International Experience Canada 2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Byloby milo, ale ja nie chce mieszkac w Quebec, oni maja tez oddzielne zasady emigracyjne...a rodzina ma 3 dziecko w drodze, a jednak aby kogos sponsorowac trzeba wykazac duzo odpowiedzialnosci. Sprawy rodzinne pozostawiam sobie, nie forum.

Co do wyksztalcenia to jak najbardziej masz racje - jest drogie i zajmuje jakies 2 lata najmniej...pozatym bedac international student jestes ograniczony co do pracy, tzn godzin w tyg, etc. A wyborow zawsze trzeba dokonywac, ale na dluzsza mete to sie jednak oplaca. Nie ma cos za nic.


Quebec jest bardzo specyficzny...masz racje j.francuski i wszysco co French ma pierwszenstwo. Do tego stopnia ze w Montrealu wiele osob wyraznie odmawia komunkowania sie w j. angielskim....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 448
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

zgadzam sie z Toba ze sie oplaca :) jedynak nie kazdy chce czekac,isc ta droga dlatego byly takie strony jak notcanada ;)

kiedys byl taki film na youtube ze wiele osob nie zdaje sobie sprawy co ich czeka w Kanadzie i mysla ze beda w tych samych zawodach profesjach pracowac.

a co do Anglikow ze tak jada to przepisy mowia ze osoby ktore maja paszporty angielskie moga brac udzial w tym programie a wiec i Polacy :) ktorzy maja paszporty angielskie ,jak sie jest mlodym to mozna leciec do Kanady na taki pobyt,pracowac :) przedluzyc go o jakis czas a zycie potem pokaze gdzie sie zostanie :)


co do Montrealu to racja,sa takie osoby :)

znaja jezyk a mowia ze nie znaja ;)


Misia czy masz jechac ??moim zdaniem jedz :)

poczytaj rozne wypowiedzi i w droge

a jakie byly ciekawe pytania na tym spotkaniu>zawsze sa ;) od kiedy pamietam

podziel sie :) jak mozesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widzialam. A te osoby trzecia musialyby byc z Polski? Nie wiem jak dokonac tej zaplaty z UK bank account w Polskiej walucie do Canady. Dlaczego ma nie moze to po prostu byc w $? W Poniedzialek zadzwonie do mojego banku lub pojde tam osobiscie poprosic o pomoc. Jezeli w mojej oplacie bedzie tak bezsensu namieszane to moze te pieniadze wplyna na Canadian acc po tygodiu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bardzo ma sens. Jezeli kazdy Polski obywatel moze bradz udzial w tym programie, niezaleznie od tego gdzie sie znajduje na ziemi, taka oplata w ZL nie ma sensu...Gdy mowa jest o tym ze osoba trzecia moze dokonac wplaty to znaczy tylko tyle ze karta platnicza nie musi byc w twoim imieniu, czyli nie ma znaczenia skad te pieniadze i przez kogo beda wplacone. Jezeli forma platnosci bedzie karta lub po przez bank transfer to sam bank wszystkiego dopilnuje. Czyli: placac karta wpisuje sie numer karty, holder's name, etc i koniec. Jezeli bank transfer np tak jak ja z UK to online ban transfer pyta sie w jakiej walucie canadian $ czy uk £. Nie ma znaczenia jaka walute wybiore, gdy bedzie ona automatycznie converted into canadian $. Przynajmniej ja tak to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam rozumieć iz oplata ma być dokonana w walucie kraju w jakim znajduje się osoba dokonujaca wplaty. Wobec tego ze względu ze currency exchange jest inna każdego dnia Canada musi wiedzieć jaka wartosc zwrócić jeżeli aplikacja nie przejdzie. To iz na spotkaniu mówiono ze oplata ma być w PLN jest dlatego ponieważ spotkanie było w Polsce. No i problem mam rozwiazany! Wydaje mi się jakbym sama sobie odpowiedziala na własne pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...