Skocz do zawartości

Gc - Procedura Na Granicy Usa


mr_ch

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy później...

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

U mnie cala procedura na lotnisku JFK wygladala mniej wiecej tak:Po wylądowaniu udaliśmy się do bramek, tych samych gdzie wszyscy. Pokazaliśmy dokumenty pani, która kierowała do okienek. Podeszliśmy tak jak wszyscy do normalnego okienka i daliśmy paszporty i te koperty. Pan zaprowadził nas do pokoju Imigration. Tam byliśmy pierwsi, więc poszło bardzo sprawnie. Złożyliśmy paszporty i koperty. Ja i mąż złożyliśmy podpisy na formularzu (myślę, że one będą na GC potem) i odcisk jednego palca. Potem przyłożyliśmy rękę do skanera i pani zrobiła nam zdjęcie. Nasza córcia nic nie podpisywała,ani nie pobierali odcisków(ma 7lat). Popatrzyli tylko czy zdjęcie w paszporcie się zgadza. Koperty z płytami i szczepienia nie były potrzebne do niczego na lotnisku. Pani powiedziała, że to jest dla nas.W sumie wszystko trwało może z 10 min. Potem poszliśmy po bagaże. Nikt nie sprawdzał nam co mamy w bagażu, więc wyszliśmy szybko.Osoba, ktora po nas przyjechala byla zdziwiona, że tak szybko jesteśmy, bo z samolotu wyszliśmy już o 21 a o 21:25 byliśmy już z bagażami przy wyjściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijcie mi, na czym my wylecimy do Polski i z Polski do USA? Wiza i pieczątka się skończą, to green card?

Do Polski wystarczy paszport

Do US paszport + GC

Jeżeli będziecie wracać do US przez Amsterdam to tam przeprowadzają dokładną kontrolę (rozmowę) przed wpuszczeniem do samolotu. Nie jest to odprawa paszportowa, ale już na samej bramce przed wejściem do rękawa. Najpierw sprawdzanie dokumentów i seria pytań, a potem jeszcze raz kontrola bagażu podręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...