Jump to content

Gc - Procedura Na Granicy Usa


mr_ch

Recommended Posts

Dzień dobry,

wkrótce będę przekraczał granicę USA po raz pierwszy z GC - a dosłownie z tą żółtą kopertą którą otrzymałem z ambasady. Stąd pytanie - jak wygląda procedura przekraczania granicy, ile trwa (czy zdążę przesiąść się w następny samolot ?? ;)) Czy jest jakaś dłuższa rozmowa z urzędnikiem?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 21
  • Created
  • Last Reply

wszystko zalezy od tego, na ktorym lotnisku ladujesz i ile czasu masz na przesiadke. ja ladowalam w Chicago i cala procedura nie trwala dluzej niz pol godziny ( i licze to od momentu wyjscia z samolotu do samego opuszczenia lotniska. koperte warto tyrzymac na wierzchy. czesto obsluga lotniska, gdy zauwazy takie delikwenta z koperta od razu kieruje go we wlasciwe miejsce.

nie ma zadnej dluzszej rozmowy. po sprawdzeniu paszportu i dokumentow pokieruja cie to innego "pokoju", gdzie zloysz odciski palcow i finito.

Link to comment
Share on other sites

Byłem już raz w USA z kopertą od konsula tak jak to kolega wcześniej opisuje, ale po tygodniu czasu musiałem wracać do PL. Wszystkie procedury poszły pomyślnie, w USA załatwiłem SSN, GC też przyszła na wskazany adres w USA. Teraz znowu chciałbym wyjechać do USA i mam pytanie, czy muszę mieć przy sobie GC czy mogę wjechać do USA na pieczątce, którą mam w paszporcie, bo podobno jest równoznaczna z GC ?? Jak to wygląda, czy lepiej, żeby mi przysłali GC do PL i poleciał do USA z GC przy sobie

Link to comment
Share on other sites

możesz wjechać na pieczątce.

Tu masz link do strony USCIC, która mówi o akceptowalnych dokumentach wjazdowych.

http://www.uscis.gov/uscis-tags/unassigned/new-documents-required-air-travel-united-states

"Machine-readable immigrant visa with a CBP Admission Stamp"

oraz info ze strony ambasady USA:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/entering_us.html

Natomiast problem może się pojawić na lotniskach w innych krajach. Jak to pisała terrorystka mogą się pojawić problemy związane z brakiem znajomości procedur amerykańskich przy odprawie na polskim i londyńskim lotnisku: http://forum.usa.info.pl/topic/20393-dv-2013-co-po-1-maja-2012pytaniaodpowiedzi/?p=193717

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...