Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

coś mi tu nie gra, bo przeszukałem zdjęcia na wujku Google i jedyne co znalazłem innego to stara pieczątka, czyli: http://www.istockphoto.com/stock-photo-633510-old-us-visa-stamp.php

No ale to stara pieczątka już nie używana przez Immigration.

Eeee tam, zobaczymy 10.01., czy moja pieczątka jest właściwa. Dodam, że moja jest taka sama jak twoja tylko w miejscu "Class UNIT" wpisane jest DV, a poniżejj dopisany numer "Axxxxxxxx".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Z ta pieczatka to tez mialam niezle przeboje na granicach...

Na naklejce z wiza imigracyjna widnieje "expiry date", ktora oznaczona jest jako 6mcy od przyznania zielonej karty. W przeciagu tych 6mcy wylatujemy do US, dostajemy pieczatke z data od ktorej to zaczyna sie roczny okres kiedy nasza naklejka sluzy nam jako prawdziwa GC - ok, to wszyscy wiemy.

Szkoda, ze obsluga lotnisk o tym nie wie! Najpierw check in na Okeciu gdzie stwierdzono, ze nie dostane karty pokladowej, bo przeciez moje 'expiry date' juz minelo i moja wiza jest juz niewazna, wiec nie maja podstaw zeby mnie wpuscic na poklad. (Wize aktywowalam w maju, wiec do maja '14 jest wazna)

Mozecie sobie wyobrazic jak bardzo podskoczylo mi cisnienie w tym momencie!

Historia powtorzyla sie w Londynie! Security check, pytania dlaczego nielegalnie chce sie dostac na teren US bo przeciez moja wiza wygasla...

Takze u mnie bez zmian - pod gorke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w Polsce dlugie tlumaczenie jak dziala caly process przyznawania GC, po prostu odpuscili, bo byli swiadomi, ze ich wiedza jest zadna.

W Londynie o tyle lepiej, ze na lotnisku pracuja specjalisci od prawa imigracyjnego poszczegolnych rejonow swiata, wiec pewien Amerykanin wytlumaczyl pracownikom o co chodzi i podsumowal 'let her finally go, her visa is fine, she's my Polish-American sister' ;)

Od kilku tygodni urzeduje w Teksasie, narazie bez sukcesow, zaraz wyruszam na spotkanie z USCIC w sprawie karty-widmo, trzymajcie kciuki ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w Polsce dlugie tlumaczenie jak dziala caly process przyznawania GC, po prostu odpuscili, bo byli swiadomi, ze ich wiedza jest zadna.

W Londynie o tyle lepiej, ze na lotnisku pracuja specjalisci od prawa imigracyjnego poszczegolnych rejonow swiata, wiec pewien Amerykanin wytlumaczyl pracownikom o co chodzi i podsumowal 'let her finally go, her visa is fine, she's my Polish-American sister' ;)

Od kilku tygodni urzeduje w Teksasie, narazie bez sukcesow, zaraz wyruszam na spotkanie z USCIC w sprawie karty-widmo, trzymajcie kciuki ;)

Pozdrawiam!

Wow. Jestes moja bohaterka my "Polish-American sister" :)

a tak powaznie to po prostu rece opadaja. trzymam kciuki i mam nadzieje, ze karta-widmo wkrotce przestanie byc widmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja was nie chcę martwić ale pytałam i 2 osoby co widziały wspomnianą pieczątkę powiedziały, że to nie jest ta pieczątka z którą mogę się udać za granicę!

Jedna z tych osób pracuje w oddziale USCIS gdzie pobiera sie odciski palców a druga zajmuje się sprawami imigracyjnymi zawodowo... więc ja juz sama nie wiem. W obu przypadkach poinformowano mnie że muszę się udać do USCIS zeby własciwą pieczątkę mieć wbitą do paszportu.

Nie wybieram się nigdzie więc nie będę już biegać po tych biurach - piszę dla wiadomości innych.

To musi być ta pieczątka.

W końcu znalazłem na stronie USCIC info: http://www.uscis.gov/uscis-tags/unassigned/new-documents-required-air-travel-united-states

i punkt:

  • Machine-readable immigrant visa with a CBP Admission Stamp - a to jest pieczątka, która wcześniej była tu wymieniana i którą ty masz w paszporcie

Z ta pieczatka to tez mialam niezle przeboje na granicach...

Na naklejce z wiza imigracyjna widnieje "expiry date", ktora oznaczona jest jako 6mcy od przyznania zielonej karty. W przeciagu tych 6mcy wylatujemy do US, dostajemy pieczatke z data od ktorej to zaczyna sie roczny okres kiedy nasza naklejka sluzy nam jako prawdziwa GC - ok, to wszyscy wiemy.

Szkoda, ze obsluga lotnisk o tym nie wie! Najpierw check in na Okeciu gdzie stwierdzono, ze nie dostane karty pokladowej, bo przeciez moje 'expiry date' juz minelo i moja wiza jest juz niewazna, wiec nie maja podstaw zeby mnie wpuscic na poklad. (Wize aktywowalam w maju, wiec do maja '14 jest wazna)

Mozecie sobie wyobrazic jak bardzo podskoczylo mi cisnienie w tym momencie!

Historia powtorzyla sie w Londynie! Security check, pytania dlaczego nielegalnie chce sie dostac na teren US bo przeciez moja wiza wygasla...

Takze u mnie bez zmian - pod gorke ;)

Ja sobie wydrukuję to: http://www.uscis.gov/uscis-tags/unassigned/new-documents-required-air-travel-united-states

i to: http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/entering_us.html

I jak będą ściemniać to ich ukatrupię! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, wczoraj w uscis dostalam podobne pismo na wypadek gdyby znowu ktos sie przyczepil.

Na dlugo po aktywacji karty wrociles do Polski? Bo mimo, ze to byl moj dopiero drugi wlot na GC, to atmosfera na lotnisku w NY byla nawet gorsza niz to tlumaczenie sie w Wawie i Londynie. W Europie przynajmniej wiedzialam, ze mam racje, za to urzednik na lotnisku zadawal pytania, sam na nie odpowiadal i tylko liczyl na to ze niechcacy mu przytakne i bedzie mogl mnie zawrocic. ("Jesli ostatnio bylas tu tylko tydzien, to znaczy ze teraz tez tylko troche tu posiedzisz, tak? Przylecialas na wakacje jak na wizie turystycznej? Przylecialas tu sama i nie masz rodziny na miejscu? To nie moze byc prawda!") W tym momencie podziekowalam panu za rozmowe mowiac ze z brakiem szacunku to wlasnie przesadzil. Juz po takiej podrozy bylo mi obojetne czy skieruje mnie do secondary, czy do samolotu powrotnego.

Decydujac sie na taka przeprowadzke, zwlaszcza w pojedynke na prawde trzeba miec nerwy ze stali, no i chyba troche wiecej optymizmu niz mam ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...