Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam po święcie dziękczynienia? Smaczny był wasz indyk? Mój wyśmienity ale niestety nie ja go przyrządziłam;P

Ok, przechodzę do sedna bo mam problem.

Przypomnę jeszcze raz moją sytuację: moja pierwsza zielona karta została do mnie wysłana i dostarczona lecz niestety osoba zamieszkująca pod tym adresem mi jej nie oddała. Aplikowałam więc o wydanie nowej. Byłam już na pobraniu odcisków palców i zostałam poinformowana, że moja druga karta zostanie mi wysłana w przeciągu 9 miesięcy!!!! Spytałam urzędniczki czy na tej pieczątce którą mam w paszporcie mogę wyjechać za granicę USA - dostałam odpowiedz ze nie....

Jak to jest z tą pieczątką?

Jak ona u was wygląda??

Czy bez plastikowej GC mogliście na niej bez problemu wrócic z powrotem do USA???

Na mojej pieczątce jest napis: Department of Homeland Security US Customs and Border Protection oraz data mojego wlotu na teren US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nasze pierwsze swięto dziękczynienia zapewne będę pamiętała. Jedzonko dobre, ale za dużo tego wszystkiego na stole. Może za parę lat zrobię swojego indyka.

Mekare nam urzędniczka na lotnisku powiedziała, że na GC będziemy czekali 6 miesięcy i do tego momentu pieczątka w paszporcie ją zastępuje. Nie mówiła, że nie wolno nam opuszczać USA. Na szczęscie po miesiącu przyszły. Może dopytaj kogos innego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam po święcie dziękczynienia? Smaczny był wasz indyk? Mój wyśmienity ale niestety nie ja go przyrządziłam;P

Ok, przechodzę do sedna bo mam problem.

Przypomnę jeszcze raz moją sytuację: moja pierwsza zielona karta została do mnie wysłana i dostarczona lecz niestety osoba zamieszkująca pod tym adresem mi jej nie oddała. Aplikowałam więc o wydanie nowej. Byłam już na pobraniu odcisków palców i zostałam poinformowana, że moja druga karta zostanie mi wysłana w przeciągu 9 miesięcy!!!! Spytałam urzędniczki czy na tej pieczątce którą mam w paszporcie mogę wyjechać za granicę USA - dostałam odpowiedz ze nie....

Jak to jest z tą pieczątką?

Jak ona u was wygląda??

Czy bez plastikowej GC mogliście na niej bez problemu wrócic z powrotem do USA???

Na mojej pieczątce jest napis: Department of Homeland Security US Customs and Border Protection oraz data mojego wlotu na teren US.

Na pieczątce powinnaś mieć również nr zaczynający się na "A" - To twój nr GC.

Ja przetestuję ten sposób podróży 10.01. bo wtedy lecę do NYC właśnie na samej pieczątce w paszporcie. Granicę przekraczałem w maju tego roku, więc jeszcze nie minął rok i teoretycznie wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak działa pieczątka. Problem w tym, że to najwidoczniej nie jest "ta" pieczątka. Na mojej nie ma Alien number :/

Czy Twoja wiza ma taka adnotacje jak tu:

http://www.uscis.gov/sites/default/files/images/Machinereadableimmigrantvisa.jpg

"Upon endorsement serves as temporary I-551"

Jezeli tak, to ta pieczatka:

http://thumbs.dreamstime.com/thumb_339/12282950845388Do.jpg

w polaczeniu z tamta wiza dowodzi twojej rezydentury i dziala tak, jak zielona karta. Czyli mozesz pracowac, podrozowac, itp. przez rok od momentu wbicia tej pieczatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja was nie chcę martwić ale pytałam i 2 osoby co widziały wspomnianą pieczątkę powiedziały, że to nie jest ta pieczątka z którą mogę się udać za granicę!

Jedna z tych osób pracuje w oddziale USCIS gdzie pobiera sie odciski palców a druga zajmuje się sprawami imigracyjnymi zawodowo... więc ja juz sama nie wiem. W obu przypadkach poinformowano mnie że muszę się udać do USCIS zeby własciwą pieczątkę mieć wbitą do paszportu.

Nie wybieram się nigdzie więc nie będę już biegać po tych biurach - piszę dla wiadomości innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...