Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A zapomniałem dodać że ja tutaj poza rodziną yorka zabrałem .

On już ma 8 lat i lubi to słońce na Florydzie . Czasami nie mogę się

nadziwić jak wykrywa promienie słońca wpadające przez okno .

Powiedziałbym że jest takim detektorem promieniowania .

Sytuacja tutaj ustabilizowała się chodzimy do szkoły językowej ,

córka do normalnego high schol. Ona w znacznym stopniu się

zasymilowała: grono przyjaciół , praca part time , prawo jazdy

to są rzeczy które jej bardzo pasują :) .

Zobaczymy jak będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Zielonokartowcy! Zbliza sie nasz pierwszy rok rozliczania z dochodow w USA. Zupelnie nie wiem jak sie za to zabrac... Macie moze jakies godne polecenia poradniki/linki/wskazowki, lub namiary na osobe ktora troche rozjasnilaby sposob rozliczania sie tu z dochodow z Polski i US?

Najlatwiej pojsc do biura podatkowego i zaplacic, wiem wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biurze podatkowym typu HR Block to zupelnie nie beda wiedziec co i jak... Praktycznie 100% pewnosci...

http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/p519.pdf - to jest jedna z rzeczy. Generalnie jezeli osiagalas w zeszlym roku dochod w Polsce, to musisz go zadeklarowac rozliczajac sie - i jezeli zaplacilas od niego podatek w Polsce, to wylaczasz go z opodatkowania (jako ze Polska ma tax treaty z US). Mam gdzies link z VJ jak to zrobic dokladnie w Turbotaxie - jak znajde to wkleje.

Jezeli osiagalas dochod tylko w US to w ogole nie ma problemu - rozliczasz sie tak jak kazda inna osoba. Osobicie kupuje Turbotaxa i robie e-file zarowno federal jak i state tax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

Wczytuję się w przepisy podatkowe i ni huhu. W 2013 r osiągnęłam dochód tylko w Polsce, a małżon w Polsce i USA. Podpowiedźcie dobrzy ludzie jak się rozliczać?

Czy mam wykazac w rozliczeniu polskim dochód męża z USA, a w amerykańskim nasze dochody z Polski?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...