Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Justi ma racje, to był komplement. Pomimo Twojej reakcji (tak na marginesie wiem skąd ona wynika) powtórzę, że poziom B2 jest wystarczający, żeby pracować i studiować na większości kierunków w USA już nie mówiąc o codziennym życiu.

Z mojej strony EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

widze problem maly

mi chodzi o takie cos ze wylosowali wiecej osob niz moze byc dostepnych wiz

dlatego dla mnie i 1000 osob jest duzo jak np wiz bedzie dla 700 osob ;)

no ale zycie pokaze co bedzie i jak bedzie.

Np mielismy tutaj osobe ktora zobaczyla ze wygrala we wrzesniu,szybko odeslala papiery i nie zostala zaproszona na rozmowe...ta osoba byla z dv 2013 roku

Słuchajcie szukałam szukałam i wyczytałam instrukcje przydzielania wiz według numerów CN.

Wszyscy nawet Ci z dużymi numerami maja szansę na spotkanie w konsulacie.

Tu jest link do instrukcji http://www.travel.st...peration of.pdf

W skrócie wyglada to tak że są dwa sposoby kwalifikacji kandydatów: sposób cut-off i current.

Cut-off jest wtedy gdy jest wiecej chętnych niż wiz przydzielonych w danym miesiacu (np 3000 chetnych ale wiz 1000) wtedy oni "tną" kandydatów według numerów CN. Dzielą okres "rozliczeniowy" na miesiące. W trakcie miesiaca jest wiele zmiennych które kształtują plan na kolejny miesiac.

CURRENT - jest wtedy gdy wiz jest dużo a kandydatów mało (np 2000 wiz a 1000 chetnych) wtedy nie dzielą juz aplikantów według numerów.

I tak current w tabelkach mozna czytac jako wszystkie pozostałe numery.

Ufff i huraaaa !!!!

Zerkajac na zestawienie spotkan z zeszłych lat widac że ostatnie meisiace sa current wiec wizy są. Tutaj tabelka http://www.dv-info.site40.net/

Jeśli nie mam racji niech mnie ktos naprostuje. Przeczytajcie te instrukcje i dajcie mi znać. Starałam sie ja streścic i pzredstawić jak najprosciej.

Tajemnica CN odkryta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to, co napisał KaeR to raczej komplement niż złośliwość.

Ja tez bym to odebrala jako komplement.

Ale trzeba zauwazyc ze kazdy inaczej moze odebrac slowo pisane w internecie.Ja kiedys tez jakas tam wypowiedz odebralam jako atak,dopiero bo glebszym przeanalizowaniu stwierdzilam ze inne autor mial intencje.Kazdy jest inny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was juz zza wielkiej wody.

W poniedzialek minal tydzien pobytu w USA. Na lotnisku procedura trwala prawie 2 godziny, bylam zmeczona i zla na caly system. Mila pani urzedniczka poinformwala nas, ze czas oczekiwania na "zielona karte" moze trwac od 3 do 6 miesiecy . Ale mamy poslugiwac sie pieczatka w paszporcie.

Wczoraj bylismy w urzedzie, zeby dowiedziec sie o nasze SSN, ale niestety dopoki tam na gorze sie nie dogadaja, nic nie dostaniemy. No i zostaje nam czekac, ale jak dlugo? Tego nikt nie wie. Maz mowi, ze po prostu w niekorzystnym momencie pojawilismy sie w USA.

Pozdrawiam serdecznie

Virka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...