Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jesteś w świetnym wątku i jak cofiniesz się kilka stron to znajdziesz wszystko. A wygląda to tak:

Wysiadasz z samolotu, idziesz za wszystkimi, przed kontrolą paszportową, albo idziesz (zależy od lotniska) do odprawy dla obywateli i rezydentów, albo do Secondary, tam oddajesz kopertę, robią ci zdjęcie dajesz odciski palców, czekasz na stempelek w paszporcie z numerem GC i później idziesz do odprawy bagażu. I to wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem... Można powiedzieć, że "zżyłam się" z ludzmi tu piszącymi. Jest nas jakaś określona grupa, przeszliśmy podobne uniesienia, rozterki, problemy...znamy nawzajem nasze historie... Ja tam będę zaglądać do tego wątku:)

Poza tym moja sprawa się jeszcze nie skończyła bo nie mam plastikowej GC jeszcze w ręce...

Myślę, że warto tu pisać dalej jakie mamy problemy na emigracji bo dalej jedziemy na tym samym wózku... Wiem, że są inne odpowiedniejsze tematy aby to pisać ale co tam.... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

To ja może coś napiszę o sobie otóż wszystko się jakoś w miarę kręci obecnie jestem już w Polsce po 3 miesiącach przyleciałam pozałatwiać swoje sprawy z mężem. i za dwa tygodnie jadę z powrotem co dalej znalazłam pracę przez pośrednictwo pracy (polaków), praca w amerykańskiej firmie w biurze jestem bardzo zadowolona mimo, że nie mam dużo kasy to zbieram doświadczenie szkole język między amerykanami, można przy okazji nauczyć się innych języków jak hiszpański, czeski, bośniacki:P coś powiedzieć w tych językach warto chociaż jak się czujesz heh :) z nauką troche gorzej idę do Commu. Col. podszkolić angielski na poziom uniwersytecki nei wiem na jak długo mam nadzieje, że nie dłużej niż rok!! Mój mąż zakłada sieci jeździ po mieście :) w sumie nawet jak nie ma inżyniera z informatyki (jeszcze), to praca się znalazła nawet było kila propozycji w sumie to, najważniejsze dla nich jest to ile potrafisz zrobić, czy umiesz obsłużyć jakąś tam maszynę czy nie.... :) i w sumie to tyle :) pozdrawiam

nie zamykajcie wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś wie ile kosztuje wyrobienie :

1. prawa jazdy w USA (niezawodowego)

2. prawa jazdy CDL (zawodowego).?

O to u nas Floryda jakoś droga się zrobiła 48 $ to chyba zarabiają na prawku (niezawodowym) a nie dotują ?

Czy ja wiem... Można powiedzieć, że "zżyłam się" z ludzmi tu piszącymi. Jest nas jakaś określona grupa, przeszliśmy podobne uniesienia, rozterki, problemy...znamy nawzajem nasze historie... Ja tam będę zaglądać do tego wątku:)

Poza tym moja sprawa się jeszcze nie skończyła bo nie mam plastikowej GC jeszcze w ręce...

Myślę, że warto tu pisać dalej jakie mamy problemy na emigracji bo dalej jedziemy na tym samym wózku... Wiem, że są inne odpowiedniejsze tematy aby to pisać ale co tam.... :P

No właśnie jako weterani powinniśmy tutaj się meldować od czasu do czasu .

U Mnie słonecznie generalnie czuję się jak na dłuższych wakacjach. Rano tylko młodą muszę podrzucić

do szkoły. Tak mamy już i prawka i autko (oj stary Mercedes C320 /2002 rok ) ale obciach w stanach jeździć europą :) i własne blachy MyFlorida.com

Umeblowaliśmy się troszeczkę . Ogarniamy tutejsze systemy bankowe.Rano kawka , basenik

w skrócie whiskey , cygaro lubię to proste wiejskie życie :)

Pozdrowienia dla Wszystkich DV z Tampy FL .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam :) Opisuję proces interview:

1) weszłam o 8 wyszłam o 10 - ktoś wcześniej napisał, że wszystko sprawie idzie, wręcz przeciwnie, długo się czeka na numerki, rejestracje, numerek do kasy, etc. i nie wolno wchodzić z większą torebką ( to tak dla Pań), przy wejściu zostawiasz telefon - nie zapominajcie o wzięciu numerku

2) rejestracja przy ktorej wydają Ci kolejny numerek

3) czekanie

4) czekanie

5) proszą znowu: pokazujesz dokumenty, poprosili mnie o wyciąg z konta, pytania o poprzednie pobyty w stanach, etc.

6) czekanie

7) proszą do tego samego okienka po odciski palców

8) kasa: płacisz 330$

9)czekanie

10) rozmowa z konsulem: przysięga, pytania: dlaczego chce pani jechac? co pani zamierza tam robić? czy była pani wcześniej w usa? potem powiedziała, że u mnie to łatwa sprawa, podpis, odcisk palców i do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...