Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Listonosz nie doniesie listu z agencji rzadowej, banku, itp. jezeli adres odbiorcy nie widnieje na/w skrzynce.

Na mojej jest tylko numer skrzynki i numer slotu. Bank i immigration dochodzi. Czasem mam też NOA sąsiadów ze slotu wyżej. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ta zielona karta nie może być wysłana za potwierdzeniem odbioru?? Czemu ci amerykanie są tacy głupi żeby wysyłać tak ważny dokument zwykłą pocztą?

Ja wiem, że to są retoryczne pytania.....

Wybaczcie ale jestem zła. Właśnie dzwoniłam na pocztę i nawet oni zdają sobie sprawę, że to poważna sprawa. Teraz istnieje realne zagrożenie kradzieży mojej tożsamości.... :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Od dwoch tygodni jestem juz za wielka woda, czyli w stanie Maryland. Formalnosci na lotnisku w Washington DC zajely ok 3 godzin, strasznie dlugie kolejki, urzednicy nie spiesza sie wcale. Mielismy rowniez mala komplikacje, spowodowana historia " kryminalna" mojego meza, ktory bedac w U.S.A. 10 lat temu mial mala stluczke na parkingu przed sklepem. Urzednik kazal mu wszystko sobie opowiedziec(bez mojej obecnosci, mimo ze jestem glownym aplikantem). Troszke stresu nas to kosztowalo, ale niepotrzebnie- facet okazal sie milym czlowiekiem, ktory na koniec powiedzial, zeby sie tym nie martwic-ale jak widac, nic sie nie ukryje (w dokumentach nie bylo o tym wzmianki):_)

Zlozenie aplikacji o ssn dla 3-os rodziny trwalo przeszlo dwie godziny,starsza pani, ktora wystukiwala dane jednym palcem mylila sie non stop..no ale na szczescie karty dla mnie i dziecka doszly juz za dwa dni, maz nadal czeka na swoja. Podobnie jak osoba powyzej- zmienialismy adres, pod ktory ma dojsc zielona karta, na razie nic nie ma..podobnie jest ze sprawdzeniem statusu, na www.uscis.gov, po wpisaniu nr id wyskakuje informacja, ze w obecnej chwili nie ma dostepu do danych. Jestem na etapie poszukiwania pracy- nie wybrzydzam, w srode mam rozmowe w Macy`s. Poszukiwania nadal trwaja..Pozdrawiam wszystkich forumowiczow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich!

Pisze z zapytaniem na ktore mam nadzieje ktos zna odpowiedz. Nie wiem czy powinnam zalozyc osobny watek, w sumie mam tylko 1 pytanie :)

Chodzi o podatki... W styczniu jade do stanow na tydzien aktywowac zielona karte, ale potem wracam jeszcze do siebie. Czy od czasu aktywacji green card jestem zobowaiazana placic podatki? Jestem totalnie zielona jesli chodzi o ten topic.

Czy musze placic miesiecznie, czy sie raz w roku rozliczac?

Jak ktos zna sie na tym bylabym wdzieczna za pomoc w zrozumeniu tych kwestii podatkowych jako zielonokartkowiec nie mieszkajacy w Stanach.

Z gory wielkie dzieki, i pozdrawiam !!!

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mekare,

Jaki jest Twój Case Status jak sprawdzasz na str USCIS?

Moja karta jest 'undeliverable' ze względu na adres ponoć, a sprawa wygląda identycznie jak u Ciebie ... tyle, że wysłali ją już w czerwcu i nadal nie jestem w stanie jej zlokalizować.

Dzwoniłaś do USCIS?

Jeśli Twoja karta ma taki sam status, to duplikat nie jest jeszcze potrzebny, musisz podać im nowy adres (o ile masz taką możliwość). Mi tak poradzili, i tak zrobiłam. Zmieniłam adres on-line (AR-11) a po kilku tygodniach bezowocnego czekania także telefonicznie.

Niestety ciągle każą czekać, nie mam już pomysłu co zrobić żeby przyspieszyć ten sajgon :/

duplikat z tego co kojarzę to droga sprawa a i tam nie ma pewności że doręczenie zadziała sprawniej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich!

Pisze z zapytaniem na ktore mam nadzieje ktos zna odpowiedz. Nie wiem czy powinnam zalozyc osobny watek, w sumie mam tylko 1 pytanie :)

Chodzi o podatki... W styczniu jade do stanow na tydzien aktywowac zielona karte, ale potem wracam jeszcze do siebie. Czy od czasu aktywacji green card jestem zobowaiazana placic podatki? Jestem totalnie zielona jesli chodzi o ten topic.

Czy musze placic miesiecznie, czy sie raz w roku rozliczac?

Jak ktos zna sie na tym bylabym wdzieczna za pomoc w zrozumeniu tych kwestii podatkowych jako zielonokartkowiec nie mieszkajacy w Stanach.

Z gory wielkie dzieki, i pozdrawiam !!!

:)

Tak, jesteś zobowiązana placic podatki od momentu zostania rezydentem (a dokładnie to rozliczac sie z nich), rozliczasz się rocznie, a dochód w Polsce od którego zaplacisz podatek w Polsce będzie do pewnej kwoty objęty exclusion tak ze nie będziesz musiała płacić podwójnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...