Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

haha no dokladnie, ja tak samo :)

Pociągne temat podatków, bo też się nie orientuje :D

Lucy79 napisała, że wjeżdza do USA w styczniu, żeby aktywować kartę, ale potem wraca do siebie, czyli, de facto od stycznia do kwietnia nie będzie jej w USA, nie będzie mieszkać/pracować.

W takim razie, czy podatek stanowy i lokalny będzie opłacać na podstawie adresu, na który była wysyłana karta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, bo zaczyna sie bladzenie.

Do kwetnia rozlicza sie podatek za caly poprzedni rok. To ze kogos nie ma od stycznia do kwietnia nie ma zadnego znaczenia. Jezeli w danym roku jest traktowany jako rezydent, rozlicza sie z worldwide income na przestrzeni calego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie będzie tam mieszkać i pracować to znaczy, że nie będzie miałą dochodu i nie będzie płacić podatku - to właśnie pisałem, a Anubis mnie wyprzedziła! :D

No ale "PITa" pewno trzeba wysłać (tak jak w Polsce), prawda?

Grrr... pogubilam sie w logice i polskie trzcionki tez mi siadly, czyli ogolna klapa. Jezeli Lucy przekroczy granice w styczniu 2014 to wtedy zaczyna sue jej rezydentura. 15 kwietnia to termin rozliczen podatkowych za poprzedni rok, wiec o IRS powinna sie martwic dopiero wiosna 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Anubis ma rację. Już abstrahując od tłumaczenia powyżej, jakby ktoś wjechał 14 kwietnia (chyba do 15 jest rozliczenie), to by musiał lecieć i rozliczać się prosto z samolotu. Ja wjechałem w styczniu, rozliczałem się rok później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...