Skocz do zawartości

Zycie I Praca Polaka W Us Z Srednim Wyksztalceniem


MisiuRider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Duzo sie tutaj czyta tematow o polakach szukajacych lub pracujacych w US w branzy IT albo ogolnie z wyzszym wyksztalceniem.

A ja chcialbym zapytac co z osobami z srednim wyksztalceniem i np. malym doswiadczeniem zawodowym. Powiedzmy, ze wygrywa taka osoba GC i jak ma sie odnalezc na rynku pracy w US. Chodzi mi o to ze, np. w Polsce konczy sie jakas szkole srednia nie zamierza sie isc na studia to idzie sie pracowac na jakies magazyny np. na wozek widlowy, jakies hale produkcyjne, budowe itp. Czy taka osoba ma rowniez w US mozliwosc zatrudnienia po przyjezdzie do Stanow i co najwazniejsze czy za taka prace mozna otrzymac godziwe wynagrodzenie, takie zeby pozwalalo zyc tam na wyzszym standardzie niz w Polsce?

Moze wypowie sie ktos z wlasnego doswiadczenia? Kto po prostu przyjechal do stanow bez tutulu super inzyniera czy fachowca w jakies branzy.

Interesuje mnie tez jakie stany sa wlasnie lepsze dla 'takich' ludzi? Wiadomo, ze napewno nie Dolina Krzemowa :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Starbucks, McDonalds i wiele innych firm juz zaciera rece. Trawnikow do koszenia tez jest mnostwo.

I cala branza gastronomiczna: w wiekszym miescie jestes w stanie w sumie z napiwkami zarobic moze $2000-2200 co na jedna osobe bez rodziny i dzieci ujdzie. Nie pracuje w tej branzy, ale rodzina i znajomi tak, i widac ze nie jest zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum pisze mechanik samochodowy; znam hydraulikow ktorzy dobrze zarabiaja, takze ludzie ktorzy maja umiejetnosci budowlane. Elektryk moze tu dobrze zarobic. Wszystkie te fachy wymagaja umiejetnosci i pewne certyfikaty, ale nie studiow. Jak w wielu krajach, jezeli umiesz cos takiego robic dobrze to z odrobina szczescia mozna jako-tako zyc. Zwlaszcza jezeli dobrze mowisz po angielsku i znasz tutejsze realia pracy. (Hiszpanski tez by sie przydal, bo Latynosi beda glowna konkurencja na takie prace.) Czy to zycie bedzie na wyzszym poziomie niz w Europie? Tu mozna polemizowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starbucks, McDonalds i wiele innych firm juz zaciera rece. Trawnikow do koszenia tez jest mnostwo.

No tak w końcu potrzebują kadry kierowniczej dla "swoich" pracowników.

W GOOGLE jest zatrudnionych kilkanaście procent ludzi ze średnim wykształceniem i raczej nie do sprzątania w biurowcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Duzo sie tutaj czyta tematow o polakach szukajacych lub pracujacych w US w branzy IT albo ogolnie z wyzszym wyksztalceniem.

A ja chcialbym zapytac co z osobami z srednim wyksztalceniem i np. malym doswiadczeniem zawodowym. Powiedzmy, ze wygrywa taka osoba GC i jak ma sie odnalezc na rynku pracy w US. Chodzi mi o to ze, np. w Polsce konczy sie jakas szkole srednia nie zamierza sie isc na studia to idzie sie pracowac na jakies magazyny np. na wozek widlowy, jakies hale produkcyjne, budowe itp. Czy taka osoba ma rowniez w US mozliwosc zatrudnienia po przyjezdzie do Stanow i co najwazniejsze czy za taka prace mozna otrzymac godziwe wynagrodzenie, takie zeby pozwalalo zyc tam na wyzszym standardzie niz w Polsce?

Moze wypowie sie ktos z wlasnego doswiadczenia? Kto po prostu przyjechal do stanow bez tutulu super inzyniera czy fachowca w jakies branzy.

Interesuje mnie tez jakie stany sa wlasnie lepsze dla 'takich' ludzi? Wiadomo, ze napewno nie Dolina Krzemowa :)

pozdrawiam

Powiem krótko. Masz takie same szanse jak osoba z USA ze średnim. Nie myl średniego z wykształceniem zawodowym. Po liceum to rzeczywiście przewracanie burgerow zostaje. Przeważnie praca za minimum zostaje. Jak masz jakieś potrzebny fach to co innego.

$2000-2300 na dłuższą metę to za mało. To może wystarczy jak studiujesz i chcesz dotrwac do normalnych zarobków. Zarabialam jako student tyle i gdyby to miało trwać wiecznie to minuty w stanach bym nie siedział, bo to wegetacja. Po odjeciu podatków to będzie nawet mniej. Oplac czynsz, rachunki, jedzenie, benzynę to nic nie zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to dwie różne rzeczy. Stopnień zawodowy uzyskany w publiczny placówkach oświaty to pracownik wykwalifikowany, technik i najwyższy w Polsce stopień zawodowy, jakim jest Inżynier.

Niestety nie masz żadnego po wykształceniu na poziomie średnim w placówce oświaty, jakim jest liceum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...