Skocz do zawartości

Wylosowana W Dv A Córka Powyżej 21 Lat Proszę O Radę


dora123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie skończyłam przeglądanie stron rządowych USA i forów i wygląda na to że córce przepadła GC.Z tego co udało mi śię wyczytac wiek dziecka w dniu rozmowy z konsulem jest pomniejszany o czas od wysłania zgłoszenia (01.10.2012) do chwili informacji o wylosowaniu (31.05.2013 r) czyli 8 msc (242 dni) ,po takim rozrachunku jeśli delikwent przekracza 21 lat to nie kwalifikuje się na GC.Tak wygląda sprawa typowo urzędowo.

Szkoda że nie odezwał się ktoś kto w praktyce miał taki przypadek i był w konsulacie z dzieckiem w takim wieku.Może konsul podchodzi do takich przypadków indywidualnie albo można się odwołac?W końcu chodzi o poślizg kilku miesięcy.W inym przypadku zostaje tylko kilkuletni sponsoring.A plany były rozległe,córka miał po trzecim roku studiów kontynuowac w USA.

Jeśli ktoś zna podobny przypadek i się udało proszę o post.

Do Karina:

Po to wymienia sie te dzieci, ze do 21 roku dziecko ma status "child" dla przepisow imigracyjnych. I nie mozna zrobic przepisu mowiacego, ze jesli dziecko ma 20 lat i 6 miesiecy to z pewnoscia w dniu interview przekroczy 21 lat i prosze to dziecko pominac. Prawo jest prawem, przepis jest przepisem i dlatego czy dziecko ma 2 lata, czy ma 15 lat czy ma 20 lat i 9 miesiecy to nalezy je zglosic...

Karinko ale można wyjśnic w warunkach DV system wyliczenia wieku dla dzieci w wieku do 21 lat ,(to co napisałam powyżej),żeby każdy mógł sam wyliczyc czy jego dziecko się zakwalifikuje i nie nastawiac sie na wyjazd czyniąc jakies plany.Napewno prawo jest

prawem ale co mamy w takim przypadku zrobic zostawic corkę w Polsce "samą sobie" i jechac? , wprawdzie ma 22 lata ale jest w takcie studiów i jest na naszym utrzumaniu a wizja że nie zobaczymy jej dłuzszy czas też nie jest miłą perspektywą bo podejrzewam że na wizę turystyczną nie może liczyc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam.

Właśnie skończyłam przeglądanie stron rządowych USA i forów i wygląda na to że córce przepadła GC.Z tego co udało mi śię wyczytac wiek dziecka w dniu rozmowy z konsulem jest pomniejszany o czas od wysłania zgłoszenia (01.10.2012) do chwili informacji o wylosowaniu (31.05.2013 r) czyli 8 msc (242 dni) ,po takim rozrachunku jeśli delikwent przekracza 21 lat to nie kwalifikuje się na GC.Tak wygląda sprawa typowo urzędowo.

Szkoda że nie odezwał się ktoś kto w praktyce miał taki przypadek i był w konsulacie z dzieckiem w takim wieku.Może konsul podchodzi do takich przypadków indywidualnie albo można się odwołac?W końcu chodzi o poślizg kilku miesięcy.W inym przypadku zostaje tylko kilkuletni sponsoring.A plany były rozległe,córka miał po trzecim roku studiów kontynuowac w USA.

Jeśli ktoś zna podobny przypadek i się udało proszę o post.

Do Karina:

Po to wymienia sie te dzieci, ze do 21 roku dziecko ma status "child" dla przepisow imigracyjnych. I nie mozna zrobic przepisu mowiacego, ze jesli dziecko ma 20 lat i 6 miesiecy to z pewnoscia w dniu interview przekroczy 21 lat i prosze to dziecko pominac. Prawo jest prawem, przepis jest przepisem i dlatego czy dziecko ma 2 lata, czy ma 15 lat czy ma 20 lat i 9 miesiecy to nalezy je zglosic...

Karinko ale można wyjśnic w warunkach DV system wyliczenia wieku dla dzieci w wieku do 21 lat ,(to co napisałam powyżej),żeby każdy mógł sam wyliczyc czy jego dziecko się zakwalifikuje i nie nastawiac sie na wyjazd czyniąc jakies plany.Napewno prawo jest

prawem ale co mamy w takim przypadku zrobic zostawic corkę w Polsce "samą sobie" i jechac? , wprawdzie ma 22 lata ale jest w takcie studiów i jest na naszym utrzumaniu a wizja że nie zobaczymy jej dłuzszy czas też nie jest miłą perspektywą bo podejrzewam że na wizę turystyczną nie może liczyc.

Pozdrawiam.

Odwolac na podstawie czego ? Dostajesz bonus na podstawie CSPA, przekroczysz ten limit o jeden dzien - nie ma o czym rozmawiac. To jest prawo, tu nie ma zadnego indywidualnego stosowania. Kilka miesiecy w tym przypadku to masa czasu.

22 lata to nie dziecko juz. Wybor jest Wasz - nikt Was do wyjazdu nie zmusza. Mozecie zostac w Polsce albo odwiedzac corke w PL jezeli ona nie dostanie turystycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ja miałem z córką dokładnie taką samą sytuację.

Co prawda w DV2013, ale myślę że chyba przepisy nie zmieniły się.

W momencie składania aplikacji w 2011 córka miała skończone 20 lat. Na początku maja 2012, dzien po ogłoszeniu wyników losowania (ja wylosowałem wizę), skończyła 21 lat.

Interview mieliśmy w październiku 2012, pojechaliśmy na nie bez córki, bo zdecydowała się nie emigrować. Podczas spotkania w ambasadzie, polski pracownik powiedział nam, że gdyby córka zdecydowała się jednak na wyjazd, to może sama umówić interview i ma na to czas do końca września 2013, bo wiza już jest przyznana. Konsul podczas rozmowy spytał gdzie jest córka (była w tym czasie poza Polską). Odpowiedzieliśmy że przyjedzie na spotkanie w innym terminie. I tak dokładnie było. Córka była w ambasadzie w lutym 2013 mając skończone 21 lat, do USA przylaciała w maju mając skończone 22 lata.

Z całym tym procesem nie było żadnego problemu.

Dodam jescze, że córka sama leciała do stanów i na lotnisku amerykański urzędnik miał watpliwości właśnie co do wieku 21 lat. Ale sprawdził przy córce w przepisach i okazało się że nie ma problemu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie tylko, ze w Waszej sytuacji nikt z ambasady nie dzwonil do Ciebie z informacja, ze dziecko nie kwalifikuje sie na wize tylko decyzja aby nie podchodzic po wize nalezala do corki. W sytuacji Pani, ktora zamiescila powyzszy post, corka najprawdopodobniej nie kwalifikuje sie na wize, bo skonczyla 21 lat dla celow imigracyjnych i dlatego ja o tym powiadomiono. Jesli Twoja corka - wedlug obliczen USCIS - nie przekroczyla wieku 21 lat (nie mowimy tutaj o wieku fizycznym dziecka, ale o wieku obliczonym wedle odpowiedniego wzoru) to w tymze przypadku wiza jak najbardziej sie nalezy.

Sama mialam osoby, ktore mialy 25 lat i wyjezdzaly z wiza imigracyjna, bo wedle immigration taka osoba miala np. 20 lat (wynika to z tego jaki czas toczyla sie petycja); a mialam tez osoby, ktore mialy identyczna sytuacje do sytuacji corki dory i czesto decydowal tutaj miesiac urodzin dziecka i dziecko nie otrzymywalo wizy.

Jeszcze raz powtorze: nie ma znaczenia wiek jaki ma dziecko w paszporcie - ma znaczenie wiek obliczony dla celow urzedu imigracyjnego. Jezeli Twoja sprawa toczyla sie XXX czasu to ten wlasnie czas zawazyl, ze Twoja corka mogla wyleciec skonczywszy fizycznie 21 lat, a dla celow imigracyjnych jej wiek ustalono jako taki, ktory jest 21 lub mniej i dlatego ktos na granicy ponownie to sprawdzil i wyszlo mu tak samo - Twoja corka dla USCIS pozostala w kategorii do 21 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aberek dziękuję za odpowiedz.

W przypadku mojej córki w chwili wysłania zgłoszenia do DV miała 20 lat i 9 m-cy , w chwili spotknia w konsulacie w lutym będzie miała 22 i miesiąc ,czyli w/g wzoru brakuje jej 6 miesięcy aby zejśc ponizej 21 lat.Problem powstaje przez 6 m-cy różnicy.Nie rozumiem tylko jak urzędnik w twoim przypadku mógł powiedziec,że córka ma czas do do konca wrzesnia,bo w/g wzoru odliczając 8 m-cy od września miała by ponad 21 lat i nie kwalifikowała by się na GC.Już mam mętlik w głowie,może te wytyczne urzędowe nie są takie scisłe jak niektórzy twierdzą?Nie wiedziałam też,że można iśc na rozmowę w pózniejszym terminie bez głównego aplikanta?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aberek dziękuję za odpowiedz.

W przypadku mojej córki w chwili wysłania zgłoszenia do DV miała 20 lat i 9 m-cy , w chwili spotknia w konsulacie w lutym będzie miała 22 i miesiąc ,czyli w/g wzoru brakuje jej 6 miesięcy aby zejśc ponizej 21 lat.Problem powstaje przez 6 m-cy różnicy.Nie rozumiem tylko jak urzędnik w twoim przypadku mógł powiedziec,że córka ma czas do do konca wrzesnia,bo w/g wzoru odliczając 8 m-cy od września miała by ponad 21 lat i nie kwalifikowała by się na GC.Już mam mętlik w głowie,może te wytyczne urzędowe nie są takie scisłe jak niektórzy twierdzą?Nie wiedziałam też,że można iśc na rozmowę w pózniejszym terminie bez głównego aplikanta?

Pozdrawiam

1. Wytyczne urzedowe sa bardzo scisle i niestety urzednicy tego sie trzymaja. Dlatego m.in. jesli wiza moze byc dostepna to NVC przyspiesza procedure u siebie a ambasada bierze na spotkanie niemal od reki - wszystko po to aby dziecko nie wypadlo z kategorii 21 lat badz mniej. I dlatego - jak sama Aberek napisala - nawet na granicy urzednik liczyl od nowa czy dziecko dostalo wize imigracyjna w sposob wlasciwy czyli rzeczywiscie ta wiza sie nalezala.

2. Mozna isc na rozmowe w innym terminie jesli glowny aplikant jest juz po rozmowie i ma przyznana wize imigracyjna.

Jak urzednik obliczyl wiek dziecka tego nie wiemy, bo nie znamy dokladnych dat. Tak jak powiedzialam wczesniej: cala sprawa bedzie sie opierac na tym jakie daty wyjda przy obliczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czyli Karinko po Twoich wypowiedziach rozumiwm,że nie mamy szans na to aby córka wyjechała z nami na GC? i zostaje tylko sponsoring,ktory trwa 7 lat , o ile córka nie wyjdzie za mąż, i tylko dlatego że urodziła się w styczniu a nie np. w sierpniu i rozmwę wyznaczyli nam w lutym a nie w pazdzierniku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...