Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

witam ...a o co pyta konsul czy to zle ze jeste,m słaby z angielskiego,,na jakie pytania byc przygotowanym

5 lat temu mialam takie pytania:

Do kogo lece?

Gdzie ta osoba pracuje?

Jakie studia skonczylam?

Dlaczego nie ubiegam sie o wize w Londynie ( wtedy mieszkalam w UK)

Gdzie pracuje?

Na ile jade?

Co tam bede robic ?

Gdy powiedzialam ze mieszkam i pracuje w UK z polskiego przeszedl na angielski.

Wize dostalam bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok dzieki
mam sie starac o wize b1 słuzbową ,kolega mi zalatwia prace mam miec papiery od pracodawcy w stanach ze czeka na mnie praca chodzi o statki itp , rok temu skonczylem studia i wiecie jak to w polsce ciezko z praca... jak beda pytali mnie czy pracowalem to nie moge powiedziec ze pracowalem na czarno i w taki sposob nauczylem sie fachu elektryka bo papiery mam z uczelni wyzszej kierunku administracja ...nie bedzie to zle wygladalo ze nie pracowalem jeszcze na papierach i chcem podjac prace jako elektryk choc nie mam na to zadnego papieru i wyuczonego zawodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze wiele osob mysli, ze skoro B1 jest wiza "sluzbowa" to mozna na niej pracowac :P No nie. Inni lepiej orientuja sie w tym odemnie, ale wydaje mi sie, ze pod wize pracownicza tez sie nie bedziesz kwalifikowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze poprę Wasze słowa informacjami prosto ze strony ambasady USA, które wyjaśniają wprost, że wiza B1 nie służy do pracy (o jakiej myśli daniel.on):

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/kategorie-wizowe/wizy-subowe-turystyczne-lub-na-leczenie.html

  • Wiza służbowa B-1 będzie na przykład odpowiednia, jeżeli planowana podróż ma na celu: konsultacje z partnerami biznesowymi, udział w spotkaniu biznesowym, lub konferencji naukowej, uregulowanie spraw majątkowych, negocjacje kontraktów.
Kategoria wizowa B-1 może obejmować również:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniel na przyszlosc

mozesz nie miec skonczonej szkoly ,lecz musisz miec uprawnienia ze jestes elektrykiem.do tego ze masz doswiadczenie,masz ukonczone szkolenia

bo tak na gebe nic nie zalatwisz,ze robiles,pracowales ,nawet lecac na b1 ...tym bardziej z wiza pracownicza

znajomi jechali na statki pracowac jako krupierzy i mieli pare papierow na to ze umieja to robic :) bez tego nikt by im wiz nie wydal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...