Skocz do zawartości

Zmiana Wieku Podczas Oczekiwania Na Gc


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 211
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

poniżej umieszczam ciekawy artykuł (link do ) , szkoda że sam go nie znalazłem .

http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/sad-nie-mozna-wyrosnac-z-zielonej-karty

Nic nie straciles, ze go sam nie znalazles sam - to jest primo: stary i nieaktualny artykul, secundo: nijak ma sie do Twojej sytuacji.

Gazeta zinterpretowala sobie cos po swojemu, i tyle. Tam nie ma nigdzie napisane, ze dzieci dostana wizy z rodzicami... Tam bylo konkretnie napisane tak:

The court ruled 6-5 court otherwise, saying the applicants may keep their "priority date" established when their parents filed for a derivative visa for their children.

The ruling held that Congress meant to aid these applicants with the 2002 passage of the Child Status Protection Act. The act meant to preserve the original date of application of a minor who turned 21 during the pendency of the parents' application, the court ruled.

Witam ponownie moich szanownych adwersarzy .

kilka godzin w samochodzie , nie cała godzinka u Pana prawnika i oto taki efekt.

Cytuje : Dzieci osób starających się o zielone karty nie powinny być pozbawiane prawa do wizy stałego pobytu w USA, jeśli w czasie rozpatrywania wniosków rodziców ukończą 21 lat – orzekł federalny sąd apelacyjny w San Francisco.

Na tej podstawie urzędniczka która rozmawiała z moim ojcem , poinformowała go że w naszym przypadku ( i w wielu podobnych) wiek mojej córki nie jest wiekiem dyskwalifikującym jej osobę z petycji o GC.

Dla wszystkich którzy są w podobnej jak moja sytuacji .

Gdyby urzedniczka NA TEJ PODSTAWIE poinformowala Twojego tate, ze w Waszym przypadku wiek Twojej corki nie jest wiekiem dyskwalifikujacym z petycji o green card, to ona by juz tam nie pracowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ponizszym artykule tez o tym jest. I jest o tym, ze TAKIE PRAWO weszloby w zycie gdyby byla decyzja pozytywna, ktora bedzie podjeta prawdopodobnie na wiosne 2014. Wiec Twoj prawnik jest troche do tylu z prawem (albo gazet nie czyta?). Uwierz mi, ze kazdy z nas kto sledzi tego typu sprawy (badz co badz non stop ma sie tego typu klientow wiec trzeba byc na biezaco) wie, ze decyzja z 2012 dawno jest w Supreme Court i kazdy czeka na decyzje tego sadu... Kazdy wie takze, ze decyzja z 2012 WEJDZIE dopiero w zycie jesli potwierdzi ja Sad Najwyzszy. I ze tej decyzji nie ma na dzien dzisiejszy...

http://liftedlamp.com/2013/12/09/mayorkas-v-cuellar-de-osorio-cspa-at-the-supreme-court/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie znam sie na family preference categories...

Ale czy te dwa linki bylyby pomocne OP? zeby obliczyc czy mu sie córa aged out? bo pan mecenas sie nie popisal raczej z tego co pisze P. Karina :)

http://www.visapro.com/Immigration-Articles/?a=1378&z=38

i tu kalkulator- http://www.immihelp.com/immigrant-visa/cspa-calculator/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie znam sie na family preference categories...

Ale czy te dwa linki bylyby pomocne OP? zeby obliczyc czy mu sie córa aged out? bo pan mecenas sie nie popisal raczej z tego co pisze P. Karina :)

http://www.visapro.com/Immigration-Articles/?a=1378&z=38

i tu kalkulator- http://www.immihelp.com/immigrant-visa/cspa-calculator/

tutaj nie tylko o wiek chodzi, aby dziecko dostalo wize jako dziecko musi byc spelnione kilka warunkow a tego nie dasz rady zrobic tutaj, bo nie widzisz dokumentow jakie aplikant ma, musisz porownac daty plus sprawdzic dostepnosc. Dlatego, chcac Napoleonowi pomoc (czyli w dobrej wierze) - poradzilismy mu zeby udal sie do prawnika, ktory sie na tym zna. Taka logika. Po tym, jak Napoleon oznajmil, ze nic mu tutaj nie pomoglismy, ze to co tutaj uslyszal, to kazdy przechodzien na ulicy by mu powiedzial (!), po tym jak nam zyczyl "owocnego bicia piany" (cytat), Napoleon spedzil kilka godzin w samochodzie i wrocil tutaj z przekonaniem, ze mecenas dobry jest, i bogu dziekowac, ze tam pojechal, bo mecenas wszystko mu wyjasnil... Okazalo sie, ze mecenas nie jest up to date z przepisami, nie zna prawa, opowiada bajki (well, czego sie nie robi za pieniadze) i dal czlowiekowi nadzieje..

Teraz bym zadzwonila do mecenasa, poprosila o zwrot pieniedzy, i powiedziala mu co mysle na jego temat. I skontaktowala sie z kims kto sie na tym zna, jesli chcesz dostac rzetelna odpowiedz.

PS. Jesli twoj mecenas powie Ci, ze mial juz takie przypadki, ze one przeszly w ambsadzie itd, to tym sie nie sugeruj, bo w ambasadzie juz slyszeli wiele razy te piosenke, ktora zacytowal Ci mecenas i nikomu wizy nie wydali.. Co najmniej 5 osob kontaktowalo sie ze mna w takiej sprawie, ze poszli do ambasady, pokazali przepis, ktory wskazal im mecenas (widac mowimy o tym samym "mecenasie"), a konsul wizy nie dal i wtedy mecenas proponuje odwolanie do Waszyngtonu (za ile to nie wiem, ale w ubieglym roku bylo to jakies 13 tys.). Nie musze mowic, ze nikomu to nie przeszlo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuje za ten wpis , jednak problem z ustaleniem daty zatwierdzenia tego I-130 , i z ustaleniem jak rozumieć " czas przetważania przez usc"

może podam informacje jakich jestem pweny.

1- petycja została złożona 11.08.2003

2 03.luty.2014 -takie pismo z numerem WRWXXXXXXXXXX , i powiadomieniem (Your immigrant visa petition is now eligible for further processing at the National Visa Center (NVC).

przez te 11 lat ani ja ani ojciec który składał petycję na mnie jako główny beneficjent + żona + córka . żaden z nas nie dostał żadnej pisemnej informacji że ktoś się nie kwalifikuję lub zaszły jakieś zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data #2 nie ma absolutnie zadnego znaczenia bo tylko informuje ze PD jest current. Istotna jest data zatwierdzenia petycji I-130. Bez tego nie ruszysz sie ani o krok.

Oczywiscie ze Cie nikt nie poinformowal o kwalifikowaniu sie lub nie, bo dlaczego mialby ? Juz Ci co najmniej kilka osob pisalo ze nie ma absolutnie zadnej mozliwosci zeby ktos Cie o tym poinformowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj nie tylko o wiek chodzi, aby dziecko dostalo wize jako dziecko musi byc spelnione kilka warunkow a tego nie dasz rady zrobic tutaj, bo nie widzisz dokumentow jakie aplikant ma, musisz porownac daty plus sprawdzic dostepnosc. Dlatego, chcac Napoleonowi pomoc (czyli w dobrej wierze) - poradzilismy mu zeby udal sie do prawnika, ktory sie na tym zna. Taka logika. Po tym, jak Napoleon oznajmil, ze nic mu tutaj nie pomoglismy, ze to co tutaj uslyszal, to kazdy przechodzien na ulicy by mu powiedzial (!), po tym jak nam zyczyl "owocnego bicia piany" (cytat), Napoleon spedzil kilka godzin w samochodzie i wrocil tutaj z przekonaniem, ze mecenas dobry jest, i bogu dziekowac, ze tam pojechal, bo mecenas wszystko mu wyjasnil... Okazalo sie, ze mecenas nie jest up to date z przepisami, nie zna prawa, opowiada bajki (well, czego sie nie robi za pieniadze) i dal czlowiekowi nadzieje..

Teraz bym zadzwonila do mecenasa, poprosila o zwrot pieniedzy, i powiedziala mu co mysle na jego temat. I skontaktowala sie z kims kto sie na tym zna, jesli chcesz dostac rzetelna odpowiedz.

PS. Jesli twoj mecenas powie Ci, ze mial juz takie przypadki, ze one przeszly w ambsadzie itd, to tym sie nie sugeruj, bo w ambasadzie juz slyszeli wiele razy te piosenke, ktora zacytowal Ci mecenas i nikomu wizy nie wydali.. Co najmniej 5 osob kontaktowalo sie ze mna w takiej sprawie, ze poszli do ambasady, pokazali przepis, ktory wskazal im mecenas (widac mowimy o tym samym "mecenasie"), a konsul wizy nie dal i wtedy mecenas proponuje odwolanie do Waszyngtonu (za ile to nie wiem, ale w ubieglym roku bylo to jakies 13 tys.). Nie musze mowic, ze nikomu to nie przeszlo...

witam karina , przepraszm , moja wina za bardzo sie uniosłem i dlatego troche pojechałem z tymi przechodniami

Ale może inaczej , z twoich wpisów wnioskuje że masz do czynienia z podobnymi sprawami , jeśli możesz to proszę o odpowiedź na takie pytanie:

dzięki pismu z ostatnich dni Tata dokonał opłaty , i został wyznaczony do dalszego prowadzenia tej spray , po zalogowaniu na stronę ceac.state.gov są tam rużne informacje a między innymi w jednej z zakładek jest moje imię i nazwisko i tak samo żony , jednak Córki nie ma .

​Czy to definitywnie oznacza wykluczenie jej z tej petycji????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data #2 nie ma absolutnie zadnego znaczenia bo tylko informuje ze PD jest current. Istotna jest data zatwierdzenia petycji I-130. Bez tego nie ruszysz sie ani o krok.

Oczywiscie ze Cie nikt nie poinformowal o kwalifikowaniu sie lub nie, bo dlaczego mialby ? Juz Ci co najmniej kilka osob pisalo ze nie ma absolutnie zadnej mozliwosci zeby ktos Cie o tym poinformowal.

dzięki , ale jak i gdzie uzyskać formację o dacie zatwierdzenia petycji I-130?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki , ale jak i gdzie uzyskać formację o dacie zatwierdzenia petycji I-130?????

https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard.do

Znasz swoj case number? wczesniej chyba pisales ze EAC xxxxxxxxxxx. Sprawdz status, powinno byc napisane "on this date we mailed you a notice that we approved this I-130 petition blah blah blah".

Powinniscie rowniez miec I-797, zwane rowniez NOA2. Tam tez bedzie data zatwierdzenia petycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...