Skocz do zawartości

Zmiana Wieku Podczas Oczekiwania Na Gc


Rekomendowane odpowiedzi

To jest przeciez dokladnie to co Ci napisalem 3 strony temu.

Wiek CSPA oblicza sie odejmujac liczbe dni przez ktore petycja imigracyjna byla "pending" (czyli data od NOA1 do zatwierdzenia - NOA2) od Twojego akutalnego wieku w momencie kiedy Piority Date stala sie current (ktora jest data opublikowania Visa Bulletinu w ktorym data odpowiedniej kategorii stala sie current). Jezeli Twoj wiek jest ponizej 21 lat, zostajesz "dzieckiem".

Zdajesz sobie sprawe ze krecimy sie w kolko a Ty wlasnie odkryles to co juz podane bylo kilka razy w tymze watku ?

Wiec po raz 10-ty.

Musisz znac :

- date przyjecia petycji (NOA1).

- Piority Date (zwykle = data przyjecia petycji)

- Date zatwierdzenia petycji (NOA2)

- Date w ktorym Priority Date byla current.

Czyli przykladowo - jezeli Twoja PD byla current w styczniu 2014, Twoja corka w styczniu miala 24 lata, petycja zostala wyslana w lipcu 2001 i zatwierdzona w lipcu 2003 (24 miesiace) to :

od 24 lat odejmujesz 24 miesiace i sprawdzasz czy jest mniejsze czy wieksze od 21 lat.

(Daty dobrane czysto przykladowo).

Koniec koncow to co pisala Karina 5 razy - bez znajomosci dokladnych dat nic sie nie da zrobic.

Problem polega na tym, ze aby obliczyc cokolwiek musisz byc pewien dat, a Napoleon nie jest pewny jaka ma priority date. PD, w tamtym czasie kiedy byly skladane jego dokumenty, ustalalo sie roznie dlatego, ze czesto PD nie byla w ogole wydrukowana, a receipt przychodzil po nawet 60 dniach, bo taki byl zamet z dokumentami. I kto sie dopatrzyl, to w wielu przypadkach jako PD mial date wprowadzenia petycji do systemu czyli nawet 60-90 dni pozniej. Te 60-90 dni w sytuacji dziecka jest na wage zlota, bo tu sie kazdy dzien liczy. W tym czasie o ktory chodzi Napoleonowi wplynelo ok. 75 tysiecy petycji (vs.15-20 tysiecy w latach poprzedzajacych). I dlatego powiedzialam, zeby ktos, kto sie na tym zna i bedzie mial troche rozeznania, SPOJRZAL na dokumenty i logicznie wyjdzie mu, ze albo jest tak jak pisza, albo - co jest jak najbardziej mozliwe, bo to immigration przeciez - mogli sie pomylic. Sama mialam ludzi, ktorych daty na dokumentach racjonalnie mi nie pasowaly i urzad na zyczenie - po naszej interwencji - wprowadzal nowa date jako PD. Nie musze mowic, ze bylo to zdecydowanie na korzysc dziecka.

Inna sprawa z dostepnoscia wizy - jesli Napoleon nie wie jak to sprawdzic i nie wie co sie pozniej robi, to chocby dziecko mialo wiek 21 dla immigration, to nadal moze wizy nie dostac. I dlatego tez wiele osob czeka na decyzje Sadu Najwyzszego - coz z tego, ze dziecko dla urzedu mialo ponizej 21 lat skoro wiza byla dostepna przez 2 miesiace, zrobili retrogression i dziecko wizy nie dostalo.

Dla nas jest to proste, dla kogos kto w tym nie jest, jest to nowosc. Znam sytuacje gdzie komus zle obliczono wiek dziecka, bo ktos (bezmozgowiec jakis) obliczal z tego co widzial i wyszlo, ze dziecko sie nie kwalifikuje. Pozniej patrzymy a tutaj PD z maja, a dokumenty mieli juz w styczniu - i coz z tego ze chcielismy prostowac jak juz dostepnosc wizy minela. Albo ktos ma PD z lutego a dokumenty sa zarejestrowane w czerwcu - okazalo sie, ze babcia i owszem, dokumenty wyslala, ale bez podpisu. Dokumenty wprowadzili i od razu zwrocili - babcia wyslala ponownie w maju a oni jakims cudem mieli PD te z lutego - ten "niewielki" fakt wylapali w ambasadzie i zaczela sie karuzela..

I dlatego uczciwie powiedzialam, ze jesli chcesz byc pewny - trzeba spojrzec na wszystko co masz. Kazdy szczegol sie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 211
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

tu następny oficjalna formuła , proszę o objaśnienie , dziękuje za poprzednie .

CSPA Age Formula. Determine the age of the alien on the date that a
visa number becomes available. The date that a visa becomes
available is the later of (a) the first day of the month of the Department
of State (DOS) Visa Bulletin, which indicates availability of a visa for
that preference category or ( B) the petition approval date if a visa

Ale jak Ci to objasnic jak tam juz jest wszystko wyjasnione w prosty sposob.. Sprawdzasz daty, sprawdzasz DOS daty, kategorie, sprawdzasz dostepnosc wizy i masz (badz nie masz). Linki do oficjalnych zrodel juz Ci ludzie podawali tutaj kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak Ci to objasnic jak tam juz jest wszystko wyjasnione w prosty sposob.. Sprawdzasz daty, sprawdzasz DOS daty, kategorie, sprawdzasz dostepnosc wizy i masz (badz nie masz). Linki do oficjalnych zrodel juz Ci ludzie podawali tutaj kilka razy.

w tym momencie muszę czekać , zadzwoniłem , kazali napisać e-mail i taką mam odpowiedź : Potwierdzam otrzymanie wiadomosci, ktora przekazalem do osoby

zajmujacej sie tematyka wiz imigracyjnych.

​w tym czasie czytam co tam znajdę i tu wrzucam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuje zrozumieć dlaczego z 11 lat czekania ( przecież nie z winy wnioskodawcy) można odjąć tylko 2 lata .

W niedziele poproszę ojca o tą tatę zatwierdzenia petycji . O ile dobrze zrozumiałem z wypowiedzi na tym forum , takie pismo NO2 powinien mieć mój ojciec , ten co składał I-130 . i tam będzie data zatwierdzenia .


ja mam dostęp tylko do tej strony gdzie jest napisane że wysłano zawiadomienie o zatwierdzenu , jak zrozumniałem data tej wiadomości nie musi się zgadzać z datą zatwierdzenia petycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuje zrozumieć dlaczego z 11 lat czekania ( przecież nie z winy wnioskodawcy) można odjąć tylko 2 lata .

To już się serio robi nudne. Wszystko jest opisane dlaczego w ogóle można _cokolwiek_ odjąć - odejmuje się tylko i wyłącznie czas który USCIS spędził na zatwierdzaniu petycji. Jakby zatwierdzali ją przez 3 miesiące, to mógłbyś odjąć 3 miesiące, jakby zatwierdzali przez 10 lat to byś mógł odjąć 10 lat. Spróbuj przeczytać to co choćby cytujesz albo podane linki - wszystko jest tam bardzo dokładnie opisane włącznie z genezą powstania CSPA.

Mi się zdaje że z tego co cytujesz po angielsku rozumiesz co czwarte słowo. Nic Ci się więcej już tu pomóc nie da, bo najwyraźniej nie czytasz tego co się do Ciebie pisze. W związku z tym - kzielu from Ambush Country - over and out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuje zrozumieć dlaczego z 11 lat czekania ( przecież nie z winy wnioskodawcy) można odjąć tylko 2 lata .

W niedziele poproszę ojca o tą tatę zatwierdzenia petycji . O ile dobrze zrozumiałem z wypowiedzi na tym forum , takie pismo NO2 powinien mieć mój ojciec , ten co składał I-130 . i tam będzie data zatwierdzenia .

ja mam dostęp tylko do tej strony gdzie jest napisane że wysłano zawiadomienie o zatwierdzenu , jak zrozumniałem data tej wiadomości nie musi się zgadzać z datą zatwierdzenia petycji.

Wedle prawa, ktore kazdy z nas Ci zacytowal, mozesz odjac tylko czas jaki urzad spedzil na ROZPATRYWANIU wniosku, a nie mozna odjac czasu jaki Twoja petycja - ktora byla juz zatwierdzona - czekala na to kiedy bedziesz mogl pojsc po wize. Musisz sobie przeczytac prawo i porozmawiac z kims, kto bedzie Ci w stanie wyjasnic kazdy krok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam datę złożenia wniosku i datę jego przyjęcia , odejmuję liczbę dni z tego okresu od wieku i mam liczbę lat dzięki której można zakwalifikować daną osobę jako dziecko lub jako osobę dorosłą .

To zrozumiałem na porządku , ja wertuję teraz przepisy w poszukiwaniu "furtki" przepisuje , okoliczności dzięki której , moja córka która jest dorosła , będzie mogła skorzystać z mojego I-130.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie moich wpisów źle , moje wypowiedzi to tylko pomoc w zrozumieniu przepisów , prożka o pomoc .

z ostatniej chwili : Donald Neufeld Memo z nowe wytyczne dla CSPA 30.04.2008 - See more at: http://www.immigration.com/greencard/cspa/child-status-protection-act-cspa#sthash.GFrMXZUR.dpuf

CSPA Age Formula. Determine the age of the alien on the date that a

visa number becomes available. The date that a visa becomes
available is the later of (a) the first day of the month of the Department
of State (DOS) Visa Bulletin, which indicates availability of a visa for
that preference category or (B) the petition approval date if a visa
number is already available on the approval date. Subtract the number
of days the petition was pending as described in paragraphs (B), ©
and (D) below. This is the alien beneficiary’s CSPA age. If the alien
beneficiary’s CSPA age is under 21, he or she remains a child for
purposes of the application for permanent residence provided the
beneficiary properly applies for permanent residence, based on the
subject petition, within one year of visa availability and notwithstanding
the alien’s CSPA age on the date of adjudication of such application.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o o Ci konkretnie chodzi ? To co na czerwono ? U Ciebie visa number nie był available w dniu zatwierdzenia petycji tylko jakieś 8 lat pozniej, wiec nie ma zastosowania. U Ciebie to będzie druga wymieniona opcja czyli pierwszy dzień miesiąca visa bulletinu w którym PD była Current. Już było 10 razy, miałem nie pisać ale żal mi Ciebie jak sie miotasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...