Skocz do zawartości

Zmiana Wieku Podczas Oczekiwania Na Gc


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 211
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czy mogładym jeszcze grzecznie zapytać co mogła mieć na myśli Karina pisząc że Napoleon ma czas na wybranie drogi i przygotowanie się do rozmowy z konsulem ????

Chodzi mi oczywiście o rozmowę - czy będę musiala w jakiś szczególny sposób uzasadnić konsulowi, dlaczego chcemy aby i córka z nami leciała??


Jak wogóle wygląda ten etap? Szczerze trochę się boję że pójdzie coś nie tak z moją córką a to byłaby katastrofa.


Oczywiście moja osobista i córki. Ona jeszcze studjuje i jest na naszym utrzymaniu a tam również chciałaby podjąć naukę ale to czas pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to chcę tu coś dodać od siebie.

Karina to super dziewczyna - cierpliwa i wyrozumiała i Proszę JEJ NIE OBRAŻAĆ. !!!!!!

W dyskusji z Napoleon wykazała się ogromną cierpliwością i choć jej nie znam to ją właśnie za to lubię.

Tak trzymaj Karina, nie daj się prowokować. Choć powodów było wiele.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrze.

Owszem, ale... niech to ktos sprawdzi, bo niedlugo zacznie sie retrogression (przynajmniej o tym sie mowi) co oznacza, ze corka moze "wyleciec". Niech Wam ktos powie co macie robic i jak zebyscie dostali wizy. Dlatego zaznaczalam Napoleonowi, zeby - szukajac pomocy - zwrocil takze uwage na tenze szczegol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tak jak obiecałem , w czasie kiedy moja sprawa będzie osiągała kolejne etapy , umieszczę informację co i jak się wydarzyło .

Sam szukałem tu wpisów ludzi którzy byli w takiej sytuacji jak ja . Nic poza dość trywialną radą " idź do prawnika " nie znalazłem .

Z względu na podobnych jak ja pociągnę ten wątek do końca .

Generalnie można ty znaleźć wpisy zniechęcające do podejmowania starań związanych z emigrowaniem do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale... niech to ktos sprawdzi, bo niedlugo zacznie sie retrogression (przynajmniej o tym sie mowi) co oznacza, ze corka moze "wyleciec". Niech Wam ktos powie co macie robic i jak zebyscie dostali wizy. Dlatego zaznaczalam Napoleonowi, zeby - szukajac pomocy - zwrocil takze uwage na tenze szczegol.

Witaj Karina !!!

Dziękuję że wypowiedziałaś się na mój temat. Jesteś nieoceniona a dla mnie osobiście (po przeczytaniu wielu postów) stanowisz autorytet.

Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKUJĘ !!!!!!

Czułam coś przez skórę. Że jest jakieś "ALE" , "JEŻELI" itp. Nie rozumiem tylko dlaczego mając prawnika w USA on nic nie chce nam powiedzieć jak mamy uzasadnić wyjazd córki i dlatego bardzo boję się rozmowy w ambasadzie. No nic biednemu wiatr w oczy, na nic więcej mnie nie stać bo na tyle ile byłam w stanie ulokowałam kasę w prawnika i chyba nie do końca uczciwego. Pozostaje pozostawić sprawy losowi może będziemy mieć trochę szczęścia. Chociaż tak się pocieszam.

Karina -Dziękuję bardzo jeszcze raz !!!- , bo dzięki tobie wiem, że moje przeczucia mnie nie myliły, że jest jeszcze coś czego powinniśmy się trzymać, takie wrażenie odniosłam po konsultacjach z prawnikiem. A jak dopytuję (przez moją siostrę, bo ja niestety nie znam języka a jeśli nawet to bardzo mało) to odpowiada proszę się nie martwić, będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dobrze zrozumniałem to sprawa nie kończy się na równaniu " odejmowaniu czasu przetwarzania petycji "



However, since Ramon was born on April 1, 1984, he was 21 years and nine months old in January 2006, the month that his priority date became current. Applying the three-step test for derivative beneficiaries under CSPA in Example #1 (above) does not result in Ramon being classified as a child. Since the I-130 for his mother was approved in five months, Ramon’s “immigration age” is 21 years, nine months (his actual age) less five months (the amount of time that the I-130 for his mother was pending) or 21 years, four months. Since his immigration age is over 21 years old, he cannot be classified as a child.



Is there any way that Ramon can benefit from CSPA? Fortunately, yes.



Section 3 of CSPA added section 203(h)(3) to the Immigration and Nationality Act (INA) which provides as follows:


“RETENTION OF PRIORITY DATE – If the age of the alien is determined under section (1) to be 21 years of age or older for purposes of subsections (a)(2)(A) and (d), the alien’s petition shall be automatically converted to the appropriate category and the alien shall retain the original priority date issued upon receipt of the original petition.”


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dobrze zrozumniałem to sprawa nie kończy się na równaniu " odejmowaniu czasu przetwarzania petycji "

nikt tu nie mówił że sprawa kończy się na samym działaniu matematycznym. Przeczytaj dobrze wcześniejsze wypowiedzi to się doczytasz że to tylko jeden z warunków i zapewne jest coś jeszcze, ale samemu brodząc w wielkiej kałuży przepisów i paragrafów to tak jak szukanie igły w wielkim stogu siana. Jeżeli masz dużo czasu odnośnie sprawy swojej córki to życzę powodzenia bo w moim przypadku jest odwrotnie - czasu mam niewiele. Dlatego poradzę ci tak jak większość tu piszących znajdź prawnika ale dobrego i uczciwego. Bo możesz się kiedyś czegoś doczytać ale przegrać walkę w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dobrze zrozumniałem to sprawa nie kończy się na równaniu " odejmowaniu czasu przetwarzania petycji "

Kończy. To jest "Retention of priority date" dla petycji którą Ty dla niej byś musiał później wysłać. Przerabialiśmy już to ze cztery razy w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...