Skocz do zawartości

Zmiana Wieku Podczas Oczekiwania Na Gc


Rekomendowane odpowiedzi

Czy Ty masz swoje zycie?

wez od swojego Ojca wszystkie papiery ktore dostal,napisz do prawnikow w USA,przeslij im skany dokumentow

pamietaj masz znalesc takich co zajmuja sie sprawami wizowymi tylko..

Chyba znajdziesz kogos kto umie dobrze j.angielski aby Ci to ladnie napisal...wydasz kase ,bedziesz miec pewnosc ze zrobiles wszystko aby dobrze wyszlo :)bo potem moze byc za pozno na co kolwiek...

a zrobisz i tak swoje.

zobacz co Ci tutaj osoby napisaly ,o prawach,prawnikach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 211
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Widzisz date kiedy to bylo wydrukowane? May 2013. Widzisz jaki sad? Sad podlegly pod Sad Najwyzszy. Co to znaczy? Ze taki przespis nie istnieje, bo jest zaskarzony przez federalnych do Sadu Najwyzszego i czeka sie na decyzje - do czasu decyzji NIE MA zadnego przepisu, ktory pozwala na cokolwiek.

Jakbys poczytal to co napisalam to bys wiedzial, ze 2 sady (sad 9 oraz sad 5), ktore sa P-O-D-L-E-G-L-E pod Sad Najwyzszy podjely taka decyzja jaka Ty chcialbys uslyszec. Tyle, ze prawo federalne nie jest konstrulowane na tym co pisza gazety - i decyzja i jednego i drugiego sadu zostala zaskarzona przez federalnych do Sadu Najwyzszego. Teraz dopoki Sad Najwyzszy nie podjemie decyzji jak interpretowac prawo, do tego momentu cokolwiek bylo podjete przez sad 5, przez sad 9 oraz opisane przez gazety (polskie/azjatyckie/hinduskie/meksykanskie) NIE MA PRAWA bytu, nie istnieje, nie mozna sie na to powolywac.

Mozesz szukac gazet, przepisow, i czego tylko chcesz - jedno jest pewne: na dzien dzisiejszy (podalam Ci konkretne linki) nie mozesz sie powolywac na cos co pozniej bylo zaskarzone! To tak jakby Kowalski mial zabrane prawo jazdy za jazde po pijanemu w 2013 roku, ale on by dalej jezdzil twierdzac, ze prawo jazdy ma, bo w roku 2012 je mial, to i teraz je ma. Rozumiesz?

Masz Nowaka - Nowak sklada dokumenty - urzad imigracyjny te dokumenty oddala - Nowak sie odwoluje - sad numer 5 przyznaje racje Nowakowi => czy to znaczy, ze Nowak ma dostac od razu green card? Dostalby gdyby nie fakt, ze urzad imigracyjny odwolal sie od decyzji sad numer 5 do sadu wyzszej instancji. Teraz sprawa toczy sie w sadzie wyzszej instancji, ktory to sad decyzji nie podjal jeszcze. Czyli wedle Ciebie Nowak ma teraz dostac green card (nawet jesli nie ma podjetej decyzji), bo sad numer 5 przyznal mu racje? Nope. Nowak nie zobaczy green card do momentu az zapadnie decyzja w Sadzie Najwyzszym. Jesli decyzja bedzie na korzysc Nowaka - on ma green card; jesli na korzysc federalnych - Nowak nie ma green card MIMO, ZE WCZESNIEJSZY SAD PRZYZNAL MU RACJE. I teraz ja sobie moge szukac w gazetach, ze "oh, wow! W marcu 2010 sad numer 5 przyznal green card Nowakowi no to jak nic moja sprawa jest taka sama i ja tez sie bede powolywac na taki fakt i ja tez mam green card" - czy to ma sens? Nie ma. To tak jak ja bym wziela gazete z roku 2005 i powiedziala, ze chce placic za benzyne $1 za galon, bo tutaj jest taka cena napisana i ja chce te cene placic. To nic, ze jest rok 2014, ja wlasnie znalazlam tutaj, ze cena za galon jest $1 wiec niby dlaczego mam placic wiecej? Rozumiesz teraz?

kzielu,andyopole, miss.home albo kto ma czas - wezcie przelozcie to co napisalam na prostszy jezyk, bo ja inaczej nie umiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz date kiedy to bylo wydrukowane? May 2013. Widzisz jaki sad? Sad podlegly pod Sad Najwyzszy. Co to znaczy? Ze taki przespis nie istnieje, bo jest zaskarzony przez federalnych do Sadu Najwyzszego i czeka sie na decyzje - do czasu decyzji NIE MA zadnego przepisu, ktory pozwala na cokolwiek.

Jakbys poczytal to co napisalam to bys wiedzial, ze 2 sady (sad 9 oraz sad 5), ktore sa P-O-D-L-E-G-L-E pod Sad Najwyzszy podjely taka decyzja jaka Ty chcialbys uslyszec. Tyle, ze prawo federalne nie jest konstrulowane na tym co pisza gazety - i decyzja i jednego i drugiego sadu zostala zaskarzona przez federalnych do Sadu Najwyzszego. Teraz dopoki Sad Najwyzszy nie podjemie decyzji jak interpretowac prawo, do tego momentu cokolwiek bylo podjete przez sad 5, przez sad 9 oraz opisane przez gazety (polskie/azjatyckie/hinduskie/meksykanskie) NIE MA PRAWA bytu, nie istnieje, nie mozna sie na to powolywac.

Mozesz szukac gazet, przepisow, i czego tylko chcesz - jedno jest pewne: na dzien dzisiejszy (podalam Ci konkretne linki) nie mozesz sie powolywac na cos co pozniej bylo zaskarzone! To tak jakby Kowalski mial zabrane prawo jazdy za jazde po pijanemu w 2013 roku, ale on by dalej jezdzil twierdzac, ze prawo jazdy ma, bo w roku 2012 je mial, to i teraz je ma. Rozumiesz?

Masz Nowaka - Nowak sklada dokumenty - urzad imigracyjny te dokumenty oddala - Nowak sie odwoluje - sad numer 5 przyznaje racje Nowakowi => czy to znaczy, ze Nowak ma dostac od razu green card? Dostalby gdyby nie fakt, ze urzad imigracyjny odwolal sie od decyzji sad numer 5 do sadu wyzszej instancji. Teraz sprawa toczy sie w sadzie wyzszej instancji, ktory to sad decyzji nie podjal jeszcze. Czyli wedle Ciebie Nowak ma teraz dostac green card (nawet jesli nie ma podjetej decyzji), bo sad numer 5 przyznal mu racje? Nope. Nowak nie zobaczy green card do momentu az zapadnie decyzja w Sadzie Najwyzszym. Jesli decyzja bedzie na korzysc Nowaka - on ma green card; jesli na korzysc federalnych - Nowak nie ma green card MIMO, ZE WCZESNIEJSZY SAD PRZYZNAL MU RACJE. I teraz ja sobie moge szukac w gazetach, ze "oh, wow! W marcu 2010 sad numer 5 przyznal green card Nowakowi no to jak nic moja sprawa jest taka sama i ja tez sie bede powolywac na taki fakt i ja tez mam green card" - czy to ma sens? Nie ma. To tak jak ja bym wziela gazete z roku 2005 i powiedziala, ze chce placic za benzyne $1 za galon, bo tutaj jest taka cena napisana i ja chce te cene placic. To nic, ze jest rok 2014, ja wlasnie znalazlam tutaj, ze cena za galon jest $1 wiec niby dlaczego mam placic wiecej? Rozumiesz teraz?

kzielu,andyopole, miss.home albo kto ma czas - wezcie przelozcie to co napisalam na prostszy jezyk, bo ja inaczej nie umiem.

Napisałem że to ciekawe i tyle , nie trzeba mnie zaraz obrażać , zwróciłem się do dobrej kancelarii w sprawach imigracyjnych , czekam na termin . sam znalazłem to http://www.immigration.com/greencard/cspa/child-status-protection-act-cspa

to chyba są chyba prawdziwe przepisy ?

nie mam 5lat i wiem co jest plotka.

jeśli ma pani wiedzę na temat który sprawia mi problem to proszę o pomoc .

Wiem ale nie powiem , bo za darmo nic nie zrobię , po co te forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że to ciekawe i tyle , nie trzeba mnie zaraz obrażać , zwróciłem się do dobrej kancelarii w sprawach imigracyjnych , czekam na termin . sam znalazłem to http://www.immigration.com/greencard/cspa/child-status-protection-act-cspa

to chyba są chyba prawdziwe przepisy ?

nie mam 5lat i wiem co jest plotka.

jeśli ma pani wiedzę na temat który sprawia mi problem to proszę o pomoc .

Wiem ale nie powiem , bo za darmo nic nie zrobię , po co te forum?

Nikt Ciebie nie obraza. Tlumacze Ci w prosty i jasny sposob rzeczy o ktore pytasz. Przepisy, ktore Ty znajdujesz, artukuly z gazet itd. sa stare. I to probuje Ci wyjasnic. A Ty nadal sie mnie pytasz jakie jest moje zdanie na temat artykulu w gazecie z roku 2012. Nie za bardzo wiem, co moze byc ciekawe w artykule, ktory nic nie wnosi do mojej sprawy, ale to moze tylko moje rozumowanie...

Forum jest aby pomagac. Nie zawsze jest to mozliwe z roznych powodow. Kazdy kto jest tutaj, przychodzi wtedy kiedy ma chec i czas.. Po pierwsze nie jestesmy zobowiazani aby siedziec i rozwazac czyjac konkretna sytuacje. Jesli ktos z nas ma czas, ma ochote to takie rzeczy robi. I zapewniam Cie, ze wielokrotnie pomoglam ludziom za darmo. Tobie w sumie tez pomoglam, bo wytlumaczylam Ci, ze glupoty, ktore naopowiadal Ci jakis "mecenas" z Polski to stek bzdur - czyli masz teraz czas aby wybrac inna droge, poszukac przepisow itd. i przygotowac sie do rozmowy w ambasadzie. I spedzilam troche czasu aby znalezc strony, i wyjasnic co i jak bylo zlego w rozumowaniu Twoim oraz "mecenasa". Po drugie, patrzac na Twoja sytuacje i na Twoje podejscie, to ja nie bardzo wiem czego Ty ode mnie chcesz - Tobie nie jest sie w stanie pomoc bez spojrzenia w Twoje dokumenty, wiec doradzilismy Ci, zebys udal sie do kogos kto Ci pomoze.

To czy ja mam wiedze, czy jej nie mam to jedna sprawa, druga sprawa jest taka - jesli mowimy o Twoich slowach "wiem, ale nie powiem, bo za darmo nic nie zrobie", ze zaden adwokat na zadnym forum nie udziela porad w sprawach takich jak Twoja za free. Jesli ktos chce Ci pomoc i rozwiazac Twoje puzzle - nie ma sprawy, ale to jego czy jej decyzja. To forum jest tylko forum a nie poradnia darmowego rozpatrywania spraw. I tutaj znowu kolko sie zamyka, bo nawet chcacy Ci pomoc, nawet za darmo, nie ma takiej mozliwosci, bo nie mamy Twoich dokumentow. Dla Twojej wiadomosci: napewno sa tutaj dziesiatki (o ile nie setki) ludzi, ktorym robilam sprawy za darmo, wiec prosze mnie nie obrazac, mowiac, ze za darmo nic nie robie... Za darmo siedze tutaj od 9 lat i za darmo, na tyle na ile moge, pomagam.

PS. Nie kazdy lubi sposb w jaki odpowiadam na posty - nie zmuszam nikogo aby mnie czytal. Ja mowie jedno: nie jestem od tego aby kogokolwiek babysit - jestem od tego aby znalezc wyjscie i pomoc (oczywiscie w granicach mojego czasu, checi i znajomosci tematu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet na tak proste pytanie o jakie dokumenty chodzi nie dostałem odpowiedzi.

opisze tu wszystko , krok po kroku żeby ludzie w podobne sytuacji , wiedzieli w przyszłości co i jak ,

nie zrobię z tego wielkiej tajemnicy.

tu można znaleźć sporo - http://www.immigrati...ection-act-cspa

co do Pani to ufam że Pani pomoc była dla wielu nie oceniona , ale powtarzam że dla mnie rady w stylu " trzeba spojrzeć w dokumenty to tak jak powiedzieć że trzeba się tym zająć , Nie trzeba mi tego tłumaczyć .

Rzetelnie było by powiedzieć : nikt za darmo taką sprawą się nie zajmie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na Twoje pytanie, ze nadal nikt Ci nie odpowiedzial o jakie dokumenty chodzi:

Primo: NVC nie jest, nie bylo i nie bedzie od interpretacji przepisow. To czy Twoja corka moze dostac green card czy nie musisz wiedziec sam - od kogo? Od kogos kto sie na tym zna. NVC jest biurem, ktore przygotowuje dokumenty do spotkania w ambasadzie i wydaje swoja notatki na temat roznych spraw. Ale oni nie podejmuja decyzji ani nie moga Ci niczego sugerowac.

Ty musisz postarac sie sprawdzic czy corka sie "zalapala" czy nie. Jesli tak - zaczac dzialac jak najszybciej, bo sa przepisy wedle ktorych ona musi dostac wize imigracyjna w okreslonym czasie aby pozniej wleciec do USA.

Trzeba by miec oba dokumenty z immigration i wtedy zaczac myslec co i jak.

Nie lubię wtrącać w wątki spoza obszaru mojej wiedzy, ale aż mnie ściska gdy to czytam. Na logikę bym wziął albo wszystkie albo te wskazane przez prawnika papiery.

Wez wszystkie dokumenty jakie masz - to Ci juz kilka razy tlumaczylismy, wyslij, przefaksuj, zeskanuj do kogos to Ci bedzie mogl pomoc. Jak bardziej prosto moge Ci wytlumaczyc o co mi chodzi? Pokaz wszystko co masz - prawnik bedzie wiedzial czego szukac, jak odczytac poszczegolne rubryki, jak obliczyc wiek dziecka, jak dostepnac wizy i jesli bedziesz to na twoja korzysc, wtedy prawnik da Ci wszelkie wyliczenia, powie co dalej, powie jak masz rozmawiac w ambsada, poda Ci przepisy prawne i w razie pytan czy problemow, bedzie w stanie to wyjasnic. I rzetelnie uprzedzam, ze prawnik wezmie za to pieniadze, chyba, ze znajdziesz kogos kto Ci to zrobi z dobrego serca. Ale tak czy inaczej, dobry prawnik MUSI MIEC kazdy twoj dokument - cokolwiek masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet na tak proste pytanie o jakie dokumenty chodzi nie dostałem odpowiedzi.

opisze tu wszystko , krok po kroku żeby ludzie w podobne sytuacji , wiedzieli w przyszłości co i jak ,

nie zrobię z tego wielkiej tajemnicy.

tu można znaleźć sporo - http://www.immigrati...ection-act-cspa

co do Pani to ufam że Pani pomoc była dla wielu nie oceniona , ale powtarzam że dla mnie rady w stylu " trzeba spojrzeć w dokumenty to tak jak powiedzieć że trzeba się tym zająć , Nie trzeba mi tego tłumaczyć .

Rzetelnie było by powiedzieć : nikt za darmo taką sprawą się nie zajmie .

Nikt za darmo ani za pieniadze nie zajmie sie Twoja sprawa bez spojrzenia w dokumenty. To Ci juz wiele osob tutaj powiedzialo. Powiedzielismy Ci, ze chodzi o dokumenty z immigration. Jesli nie wiesz o czym mowimy to w jaki sposob mamy Ci tlumaczyc co i jak? Tlumaczylismy Ci, ze nie mozna niczego obliczyc bez spojrzenia w dokumenty, tym bardziej, ze Ty nie znalazles nawet PD.

Trzeba spojrzec w dokumenty zeby sie ta sprawa zajac - nikt nie chce popatrzec sobie na druki jakie wysyla urzad imigracyjny - ale jesli Ty nie wiesz nawet o jakie druki chodzi to w jaki sposob bedziemy Ci tlumaczyc gdzie szukac informacji na tychze drukach? Miss.home napisala rowniez o jaki druk chodzi, a Ty piszesz, ze nikt Ci nie odpowiedzial.. Ludzie podali linki do stron rzadowych gdzie sa opisane szczegolowe instrukcje.

Rzetelnie, w poprzednim poscie ja, a we wczesniejszych postach inne osoby, powiedzielismy Ci, ze prawnik wezmie pieniadze aby Ci pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oficjalne pismo. 6.MAJ. 2008

USCIS ISSUES REVISED GUIDANCE ON THE APPLICABILITY OF THE

CHILD STATUS PROTECTION ACT (CSPA)

prośba o przetłumaczenie na zrozumiały język po polsku :)

Q: How do I calculate my ‘CSPA age’?
A: For preference category and derivative petitions, your ‘CSPA age’ is determined on the date that your
visa, or in the case of derivative beneficiaries, the principal alien’s visa, becomes available. Your CSPA age
is the result of subtracting the number of days that your immigrant visa petition was pending from your actual
age on the date that your visa becomes available. If your ‘CSPA age’ is under 21 after that calculation, you
will remain a child for purposes of the permanent residence application.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przeciez dokladnie to co Ci napisalem 3 strony temu.

Wiek CSPA oblicza sie odejmujac liczbe dni przez ktore petycja imigracyjna byla "pending" (czyli data od NOA1 do zatwierdzenia - NOA2) od Twojego akutalnego wieku w momencie kiedy Piority Date stala sie current (ktora jest data opublikowania Visa Bulletinu w ktorym data odpowiedniej kategorii stala sie current). Jezeli Twoj wiek jest ponizej 21 lat, zostajesz "dzieckiem".

Zdajesz sobie sprawe ze krecimy sie w kolko a Ty wlasnie odkryles to co juz podane bylo kilka razy w tymze watku ?

Wiec po raz 10-ty.

Musisz znac :

- date przyjecia petycji (NOA1).

- Piority Date (zwykle = data przyjecia petycji)

- Date zatwierdzenia petycji (NOA2)

- Date w ktorym Priority Date byla current.

Czyli przykladowo - jezeli Twoja PD byla current w styczniu 2014, Twoja corka w styczniu miala 24 lata, petycja zostala wyslana w lipcu 2001 i zatwierdzona w lipcu 2003 (24 miesiace) to :

od 24 lat odejmujesz 24 miesiace i sprawdzasz czy jest mniejsze czy wieksze od 21 lat.

(Daty dobrane czysto przykladowo).

Koniec koncow to co pisala Karina 5 razy - bez znajomosci dokladnych dat nic sie nie da zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu następny oficjalna formuła , proszę o objaśnienie , dziękuje za poprzednie .

CSPA Age Formula. Determine the age of the alien on the date that a
visa number becomes available. The date that a visa becomes
available is the later of (a) the first day of the month of the Department
of State (DOS) Visa Bulletin, which indicates availability of a visa for
that preference category or (B) the petition approval date if a visa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...