Skocz do zawartości

Jak Zdrowo Jeść W Usa :)


Paulina_89

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupuję płatki organiczne - Organic Puffed Kamut Cereal, taki Kangus, tylko bez żadnych dodatków w Big Lots za $ 1.50 ;) Pozniej sobie miodem doslodze. Można? Można ;)

No i kolejna oczywistość, to to że najlepiej żywić się z własnego ogrodu i hodować własne kury i krowy, ale nie mam rancha, ani mini ogrodka, jedyne na co mogę sobie pozwolić to ogródek ziołowy w doniczkach na parapecie ;)

A jak wszystko jest faktycznie takie zle w USA to co jecie?

Kurcze ja big lots mam troche daleko,sprawdzilam online czy maja ten produkt ale nie bylo.U mnie w organicznym widzialam te platki ale byly duzo drozsze.Miod to dobry pomysl:)

Moja kolezanka choduje pomidory w domu w doniczkach-mowi ze nigdy nie wroci do tych z marketu.

Ja pomidory kupuje tylko w sezonie u lokalnych farmerow.Te ze sklepu nawet organicznego sa bez smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 239
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kurcze ja big lots mam troche daleko,sprawdzilam online czy maja ten produkt ale nie bylo.U mnie w organicznym widzialam te platki ale byly duzo drozsze.Miod to dobry pomysl:)

Moja kolezanka choduje pomidory w domu w doniczkach-mowi ze nigdy nie wroci do tych z marketu.

Ja pomidory kupuje tylko w sezonie u lokalnych farmerow.Te ze sklepu nawet organicznego sa bez smaku.

Dobry pomysl z tymi pomidorami, pomysle nad tym. Musze tylko sie wyedukowac i sprawdzic czy kotu sie nic nie stanie w razie czego jakby liscie obgryzała ;) (tak, trawe dla kota mam i gryzie, ale nie zniecheca jej to do podgryzania innych roslin).

Szkoda, ze nie masz Big Lots gdzies w okolicy, bo ja ostatnio bardzo czesto sie tam zaopatruje we wszelakie kuskusy marokańskie za $2.00, kapuste kiszoną firmy Polan(d) $2.50, woda Cisowianka za $1.50 :) Dziś kupiłam jeszcze Organic Fruit Shreds za $1.00 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super temat! Nie wiem, czy da sie tak calkiem "tanio" (aczkolwiek mam ulatwione zadanie, bo mieszkam na Florydzie, gdzie praktycznie przez caly rok jest sezon na to czy na tamto, a w sezonie wiadomo - cena spada). Warzywa, owoce - glownie z przybytkow typu farmers market, czasem z Publixa czy - w ostatecznosci - z Costco. Nabial - Organic Valley albo Stonyfield (polecam dokument Food Inc. dostepny na Netflix, Stonyfield jest jedna z firm w nim prezentowanych). Mieso - GreenWise (marka Publix), ale w bardzo ograniczonych ilosciach (staram sie przerzucic na owoce morza… ale nawet tutaj, nad samym oceanem, sa cholernie drogie!).

Andyopole ma calkowita racje - gotowac w domu jak najczesciej… tylko ze sami wiecie jak jest, czasem sie po prostu nie chce, nie mowiac o ciaglym braku czasu! Dodatkowo ja tez nie wierze w cale to sklepowe "organic". W mojej okolicy jest sporo farm, gdzie mozna kupic warzywa, owoce czy produkty odzwierzece prosto od gospodarza… ale ceny rzeczywiscie sa dwa, trzy razy takie jak w supermarketach.

Zazdroszcze dostepu do warzyw i owocow.W Colorado jest z tym kiepsko,o rybach nawet nie wspomne-drozyzna .

Niewiem czy w wiekszosci stanow jest taki sklep Sprouts-kreuja sie na organiczny a uzywaja sporo taktyk greenwashing-trzeba byc b ostroznym kupujac tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysl z tymi pomidorami, pomysle nad tym. Musze tylko sie wyedukowac i sprawdzic czy kotu sie nic nie stanie w razie czego jakby liscie obgryzała ;) (tak, trawe dla kota mam i gryzie, ale nie zniecheca jej to do podgryzania innych roslin).

Szkoda, ze nie masz Big Lots gdzies w okolicy, bo ja ostatnio bardzo czesto sie tam zaopatruje we wszelakie kuskusy marokańskie za $2.00, kapuste kiszoną firmy Polan(d) $2.50, woda Cisowianka za $1.50 :) Dziś kupiłam jeszcze Organic Fruit Shreds za $1.00 :)

Mam okolo 20 km do tego sklepu a ze poruszam sie glownie rowerem to wole jechac tam gdzie blizej-ale moze kiedys wyciagne tam Tz i sprawdze czy i tu maja Cisowianke:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sie jak najwiecej rzeczy kupowac swiezych i nieprzetworzonych. Czytam etykietki, w szczegolnosci skladniki i daty przydatnosci do spozycia. Zakupy trwaja dwa razy tyle co przedtem, ale jakos czuje sie lepiej jak lista skladnikow jest w miare zwiezla, potrafie je wymowic i sa tam mniej wiecej takie skladniki jakich oczekiwalam.



Nie wszystko naturalne jest drozsze, tak jest np. z platkami sniadaniowymi. Duzo taniej wychodza takie jednoskladnikowe, powiedzmy platki owsiane czy preparowane ziarna (ryz, kukurydza, kasza jaglana, kamut etc.), niz te w pudelkach z gora cukru, barwnikami, polepszaczami i konserwantami.



Zgadzam sie, chrzan najlepszy z bubbies! Spectrum tez ma dobre produkty, uwielbiam ich olej kokosowy, chociaz uzywam go w takich ilosciach, ze wczoraj kupilam takie ogromne wiadro w Costco innej firmy. Tez organiczny, za polowe ceny tego ze Spectrum, jeszcze nie wiem jak sie sprawdza, ale olej kokosowy sam w sobie zasluguje na osobny temat :)



Mamy to szczescie, ze szwagier jest zapalonym rolnikiem na wlasny uzytek. W sezonie dostajemy od niego naturalne warzywa, owoce i jajka w takich ilosciach, ze nie sposob przejesc. Maz jest za to zapalonym kucharzem, wiec dobrego domowego jedzonka nigdy u nas nie brakuje. Wiekszosc posilkow przygotowujemy w domu. Taniej, wiemy jakie skladniki, wiemy jak przygotowane, jak swieze etc., bo na miescie to niestety roznie z tym bywa.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam olej kokosowy-najczesciej uzywam do smazenia na nim plackow z jablkami.Ostatnio sie skonczyl i uzylam zwyklego oleju i to nie bylo to samo.

Ostatnio uzywalam tego oleju:

http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Organic-Coconut-Oil-16-oz-454-g/4567#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=Coconut%20oil&rc=2433&sr=null&ic=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam olej kokosowy-najczesciej uzywam do smazenia na nim plackow z jablkami.Ostatnio sie skonczyl i uzylam zwyklego oleju i to nie bylo to samo.

Ostatnio uzywalam tego oleju:

http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Organic-Coconut-Oil-16-oz-454-g/4567#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=Coconut%20oil&rc=2433&sr=null&ic=4

Oleju kokosowego uzywam codziennie. Wiadomo, do gotowania, pieczenia, ale najczesciej jednak po prostu do skory i wlosow. Naturalny, swietnie sie wchlania, uzywany w odpowiednich ilosciach nie pozostawia tlustego filmu na skorze, niesamowicie nawilza i sprawia ze skora jest promienista i gladka. Swietny do calego ciala, od stop po twarz :P Do tego olej kokosowy to najlepsza odzywka do wlosow. Uzywacie oleju kokosowego? Do czego/jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...