Skocz do zawartości

Dlaczego Właściwie Wyjeżdżacie?


Gość miqhs

Rekomendowane odpowiedzi

spedzilam razem 9 lat na balkanach i to bardzo barwny rejon. jesli kidykowliek przyjdzie ci do glowy emigracja w tamte rejony, polecam slowenie, ewentualnie horwacje. odradzam bulgarie, grecje, z ciezkim sercem macedonie (piekny, piekny kraj, ale zaniedbany), albanie i serbie.

widze w twoim poscie siebie sprzed 10 lat, kiedy zaczynalam przygode z zyciem na emigracji. mnie sie zmienilo, kiedy dzieci przestaly byc poslusznymi tobolkami, ktore sa szczesliwe z mama i tata pod reka. po 10 lat kulania sie po swiecie, chyba wlasnie osiadlam, choc sama nie wiem, jak sie do konca z tym czuje;)

A co powiesz o Czarnogórze? Chorwacja to dla mnie opcja niemalze idealna, szczegolnie wybrzeze i myslac o Balkanach to ten kraj jest wlasnie na szczycie mojej listy ;) Spedzilam w Chorwacji zaledwie kilka tygodni i kiedy pewnego dnia napchalam sie figami prosto z drzewa a pozniej kaktusem (prickly pears), poplywalam w morzu, popatrzylam na usmiechniete twarze dookola mnie, to pomyslalam, ze musze jakos zakombinowac ze swoim losem zeby pomieszkac tam dluzej ;) Zobaczymy co los przyniesie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 456
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A co powiesz o Czarnogórze? Chorwacja to dla mnie opcja niemalze idealna, szczegolnie wybrzeze i myslac o Balkanach to ten kraj jest wlasnie na szczycie mojej listy ;) Spedzilam w Chorwacji zaledwie kilka tygodni i kiedy pewnego dnia napchalam sie figami prosto z drzewa a pozniej kaktusem (prickly pears), poplywalam w morzu, popatrzylam na usmiechniete twarze dookola mnie, to pomyslalam, ze musze jakos zakombinowac ze swoim losem zeby pomieszkac tam dluzej ;) Zobaczymy co los przyniesie ;)

czarnogore polecam, bo piekna, ale realiow zycia nie znam, bo odwiedzilam tylko jako turystka

takie figi z drzewa jadlam w grecji i strasznie grecje lubie, szczegolnie te bardziej poludniowe i ciut mniej uczeszczane wyspy, ale zyc bym tam nie mogla - duzo nieuczciwosci widzialam, narod mily, otwarty, ale leniwy i nastawiony na zysk - np. taka prosta sprawa, ze w zadnej, ale to w zadnej knajpie nie dostalam nigdy rachunku rejestrowanego - tylko swistki recznie pisane

w chorwacji tez tego troszke widzialam, glownie w brazny turystycznej - prywatnie wynajmowane apartamenty z platnoscia pod stolem - no mnie osobiscie takie cos sie po prostu nie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w chorwacji tez tego troszke widzialam, glownie w brazny turystycznej - prywatnie wynajmowane apartamenty z platnoscia pod stolem - no mnie osobiscie takie cos sie po prostu nie podoba

Jak jezdzilam do Chorwacji z rodzicami to wlasnie do takich mieszkan prywatnych z platnoscia pod stolem jezdzilismy, bo sie oplacalo (wychodzilo taniej niz nad polskim morzem no i pogoda zapewniona ;)). Mi to osobiscie nie przeszkadza.

Pozniej pojechalam z moim mezem to juz w hotelu bylismy na slicznej wyspie po ktorej biegaly male kuzki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zawsze ciekawilo dlaczego to ludzie w latach 90tych tez wyjezdzaili jesli zaczynalo sie robic podobno lepiej ;)

czy byla komuna,czy tez lata 90te to mnie pchalo gdzes dalej,mam swoje powody do tego aby zmienic miejsce,osoby ;) a czy to jest takie latwe to pokazuje juz zycie,jednym daje a innym juz nie a podobnie te osoby robia,czynia,pracuja nad tym,staraj sie bo jak inaczej mozna dostac bez pracy-cierpliwosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zupelnie inny powod wyjazdu, ktorym jest nietolerancja. Moj maz jest Azjata, i niestety zycie w Polsce oznaczaloby ciagle spojrzenia, zaczepki, ba- nawet sytuacje niebezpieczne. Moj maz byl legitymowany na kazdym kroku, nawet dzieci szkolne pokazywaly mu srodkowy palec- bez powodu.Nastawienie wiekszosci Polakow do innosci- czy to chodzi o kolor skory, jezyk i religie, wiaze sie z wrogoscia- szczegolnie w mniejszych miejscowosciach. Smutne to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...