Skocz do zawartości

Dlaczego Właściwie Wyjeżdżacie?


Gość miqhs

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 456
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A temu akurat sie nie dziwie - maja wyidealizowany obraz Ameryki, wyrobiony na podstawie tychze filmow, czesto nie majacy nic wspolnego z rzeczywistoscia. Nie wiem jak intensywnie czytujesz to forum, ale ile tu juz bylo postow typu Ameryka jest moim marzeniem od dziecka, bo chociaz nie bylem, to ogladalem duzo filmow i w zwiazku z tym zrobie wszystko, zeby sie przeprowadzic ;)

Sorry Nigella ale ja nigdzie nie znalazłam postu w stylu naoglądałem się dużo filmów i dlatego jadę do Ameryki. Nie traktuj nas protekcjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Nigella ale ja nigdzie nie znalazłam postu w stylu naoglądałem się dużo filmów i dlatego jadę do Ameryki. Nie traktuj nas protekcjonalnie.

A ja na tym forum widzialam juz co najmniej tyle zeby na palcach jednej reki policzyc. Wsyztskich nie czytam jakos dokladnie i nie pamietam, ale utkwily mi w pamieci posty marzycieli, ktorzy nie maja czasu o wizach poczytac, ale maja czas pisac cala historie jak to od dziecka marza o Ameryce. Kiedy pytasz skad wiedza cokolwiek o USA i dlaczego chca sie tutaj dostac to zwykle argument z filmami idzie na pierwszy plan ;) Oczywista oczywistosc, ze nie mowie o wszystkich marzycielach, ale tacy o ktorych mowi Nigella sie tutaj juz na forum przewijali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne ale prawdziwe. Mi i sąsiadom z klatki opędzlowali piwnicę z rowerów.

Smutne:(

Ja tu roweru czasem i nie zapinam jak jade np rano po mleko i sa pustki w sklepie,ale mieszkam w malym miescie gdzie prawie kazdy kazdego zna,malo przestepczosci jeszcze(choc sie to powoli zmienia odkad na osiedle wprowadzila sie grupa pewnej mniejszosci etnicznej to zaczely ginac paczki zostawiane pod drzwiami i bylo pare wlamian do samochodow:(obserwuje powolna zmiane na gorsze jezeli chodzi o bezpieczenstwo w ciagu ostatnich kilku lat:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serafina - slabo czytasz forum. Poza tym "nas" - czyli kogo, bo nie bardzo rozumiem?

Osoby, które wybierają się za ocean. Nie wrzucaj nas do jednego worka.

Poza tym, zauważyłam że najbardziej udzielają się na tym forum osoby z doświadczeniem w podróżowaniu oraz takie, które miały możliwość dłuższych pobytów w USA

Poza tym, nawet jeżeli ktoś zna USA jedynie z telewizji, to jest tam wystarczająca ilość programów dokumentalnych, paradokumentalnych które przedstawiają USA z gorszej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A temu akurat sie nie dziwie - maja wyidealizowany obraz Ameryki, wyrobiony na podstawie tychze filmow, czesto nie majacy nic wspolnego z rzeczywistoscia. Nie wiem jak intensywnie czytujesz to forum, ale ile tu juz bylo postow typu Ameryka jest moim marzeniem od dziecka, bo chociaz nie bylem, to ogladalem duzo filmow i w zwiazku z tym zrobie wszystko, zeby sie przeprowadzic ;)

i co jest w tym złego, że ktoś chce się przeprowadzić bo marzy o Ameryce od dziecka? ludzie, marzenia to marzenia, nie macie już czego hejtować to czepiacie się tego kto o czym marzy... o.O

przeprowadzka to nie bilet w jedną stronę, przecież zawsze można wrócić jeśli 'Ameryka nie jest taka jak na filmach' i ktoś się rozczaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w marzeniach nie ma złego. Gorzej jeżeli to zaczyna przybierać formę widoczną nieraz na forum. Ktoś kto od dziecka marzy o US bo oglądał dużo Kevina Samego w Domu zaczyna budować cały wizerunek US na tej podstawie. Zaczyna na forum wypisywać jak to w Polsce jest źle i jak w US jest wspaniale. Niestety też często jest tak że posty takich osób są tylko do czasu wylotu do US. Później jakoś ani ich postów, blogów ani videologów nie ma. Dlatego wydaje mi się że czasem dobrze jest posłuchać nie tylko marzeń ale również rzeczywistości i na tej podstawie podejmować decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...