Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Tak gadacie kutia kutia I że to przysmak z Kresów, białostocki czy Lubelski i aż musiałem sprawdzić. Pochodzę ze wschodniej części Polski a moi dziadkowie mieli do granicy z Białorusią jakieś 18km i za cholere nie mogłem skojarzyć tej potrawy. Wyguglowalem sobie ze to zwykle kluski z makiem i bakaliami Czy to nie to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, cee napisał:

Tak gadacie kutia kutia I że to przysmak z Kresów, białostocki czy Lubelski i aż musiałem sprawdzić. Pochodzę ze wschodniej części Polski a moi dziadkowie mieli do granicy z Białorusią jakieś 18km i za cholere nie mogłem skojarzyć tej potrawy. Wyguglowalem sobie ze to zwykle kluski z makiem i bakaliami emoji16.png Czy to nie to samo?

Mam trochę znajomych, np. W Białej Podlaskiej czy okolicach Augustowa. W tamtych stronach kutię przyrzadzaja tylko prawosławni. Klasyczna kutia jest z pszenicy. To z kluskami częściej znane jest pod nazwą makiełki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu zawsze było to co wy nazywacie kutia plus kluski = makaron własnej roboty do tego, grubo krojony.
A jak zobaczyłem w obrazach na guglach mak z bakaliami odrazu skojarzylem. Może to bardziej tradycyjne po tamtej stronie Buga albo bardziej na południowy-wschód a w moich rejonach jakiś lifting przeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, cee napisał:

U mnie w domu zawsze było to co wy nazywacie kutia plus kluski = makaron własnej roboty do tego, grubo krojony.
A jak zobaczyłem w obrazach na guglach mak z bakaliami odrazu skojarzylem. Może to bardziej tradycyjne po tamtej stronie Buga albo bardziej na południowy-wschód emoji6.png a w moich rejonach jakiś lifting przeszło emoji16.png

Może w Twoich rejonach był jakiś problem z profilaktyką stomatologiczną, makaron zdecydowanie łatwiej pogryzc niż pszenice?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, andyopole napisał:

Może w Twoich rejonach był jakiś problem z profilaktyką stomatologiczną, makaron zdecydowanie łatwiej pogryzc niż pszenice?:D

Andy, Święta są. Nie dokuczaj bliźniemu swemu!

Edytowane przez quarterback87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...