Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

54 minutes ago, kzielu said:

Ja nie żartowałem z tym najważniejszym wydarzeniem w roku (może trochę) - Cincinnati Public Schools (i kilka innych pobliskich dystryktów) już odwołało zajęcia w poniedziałek 14-ego.

 

Wojskowi dostaja "late report day" dzien po Super Bowl. Chyba coby zdazyli wytrzezwiec. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wolne po footbalowej niedzieli to by mnie interesowało, może warto zostać kibicem tego "sportu"? 

Już widzę minę mojego bossa gdy przedstawię chęć otrzymania takiego benefitu. :D Jak widze wolne dostaja ci, ktorych utrzymuje moimi podatkami.  ...  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, andyopole said:

Takie wolne po footbalowej niedzieli to by mnie interesowało, może warto zostać kibicem tego "sportu"? 

Już widzę minę mojego bossa gdy przedstawię chęć otrzymania takiego benefitu. :D Jak widze wolne dostaja ci, ktorych utrzymuje moimi podatkami.  ...  :(

Niestety jak sie mieszka w pacific time zone to troche caly misterny plan w p***u bo mecz dla Was sie skonczy ~7 pm.... Spoko mozna wytrzezwiec do rana....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kzielu napisał:

Niestety jak sie mieszka w pacific time zone to troche caly misterny plan w p***u bo mecz dla Was sie skonczy ~7 pm.... Spoko mozna wytrzezwiec do rana....

Jak dla mnie to prawdziwa impreza zaczynała by się po meczu. :)

Albo radosna albo żałobna. Nawet nie wiem czy mamy jakies dobre drużyny na West Coast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dowiedziałem się że mojej kolezanki, która wybierała sie do USA nie wpuscili do samolotu w WAWie. Powod: brak szczepienia na Covid. Ona, osoba wyksztalcona, światła, nowoczesna uznala ze jako ozdrowieniec (chorowala w listopadzie) uznala ze nie musi miec szczepienia. Gdy ja zapytalem dlaczego sie nie szczepi odparla ze "nie jest przekonana". 

Noż urwał nać! Nie skopiuję naszej rozmowy na Msg bo dzieci też forum czytają. Nie zapytała choćby mnie przed podróżą tylko dowiadywała w polskim MSZ o podróż do USA i wymagania z tym zwiazana. Jakby nie wiedziala ze PiS wywalil wszystkich fachowcow a wsadzil szwagrow i kuzynów gdzie tylko sie dalo a ci jeszcze nic dobrego nie zrobili choćby rozpowszechniajac błędne informacje. 

Wydaje mi się że chociaż trochę ją namówiłem na szczepienie ale uparta koza orzeka że jeśli weźmie, to tylko jakiś Novavax. Gdzieś mi się obiło o uszy że Amerykanie wymagaja jednej z trzech swoich szczepionek czyli Pfizer, Moderna i J&J. Ale też słyszałem że musi to być szczepionka dopuszczona przez WHO.

Idę poszukać jakieś info. Może ktoś ma na podorędziu coś na ten temat?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, andyopole said:

Może ktoś ma na podorędziu coś na ten temat?

Przepisy CDC co do podróży do USA: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/proof-of-vaccination.html

Lista dopuszczonych szczepionek dla podróżnych: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/proof-of-vaccination.html#covid-vaccines

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, andyopole napisał:

Wczoraj dowiedziałem się że mojej kolezanki, która wybierała sie do USA nie wpuscili do samolotu w WAWie. Powod: brak szczepienia na Covid. (...) Jakby nie wiedziala ze PiS wywalil wszystkich fachowcow a wsadzil szwagrow i kuzynów gdzie tylko sie dalo a ci jeszcze nic dobrego nie zrobili choćby rozpowszechniajac błędne informacje.

Każdy kto ma umysł ciut większy od pantofelka i rozwielitki (oraz umie obsługiwać internet) to mógł dowiedzieć się dnia 15 października 2021 r. (oficjalny komunikat z "Białego Domu") że od dnia 8 listopada 2021 r. trzeba być w pełni zaszczepionym żeby móc wjechać do USA. 

https://tvn24.pl/biznes/ze-swiata/usa-zasady-wjazdu-zmienia-sie-od-8-listopada-wjazd-do-usa-tylko-dla-w-pelni-zaszczepionych-5453492

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...