Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

35 minutes ago, Xarthisius said:

No bez przesady. Pada snieg i owszem, ale zeby od razu emergencies wprowadzac? Ci z Minnesoty czy innego Wisconsin, to by nas smiechem zabili za overreaction na taka ilosc sniegu :) Jest chyba level 1.

To hipoteza byla dlaczego tylko mola i kierowcy plugow na miescie sa :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Xarthisius said:

No bez przesady. Pada snieg i owszem, ale zeby od razu emergencies wprowadzac?

Oj, panie...  Z tego co zauwazylam Amerykanie KOCHAJA weather emergencies. Nie wazne z jakiego powodu. U mnie obecnie jest takie ostrzeżenie na jutro:

image.png.b6d3380fff0315980a91dccae3e613ca.png

Szczerze mowiac, jestem w szoku ze nie odwolali mi (ponownie) rehabilitacji w czwartek rano. Zdarzylo sie juz pare razy ze odwolali mi poranna wizyte z powodu lodu albo cwierc cm sniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kzielu napisał:

To hipoteza byla dlaczego tylko mola i kierowcy plugow na miescie sa :D

Dzieci wyszły jak się zdalne skończyło. Skutej uboczny pandemii - nie ma już że wolne bo snow day, zdalne jest! Zauważyłam też prawidłowość że im kto starszy to ma bardziej wypasiony snow blower :)

Edytowane przez mola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko i córko! Takiego śniegu nie widziałem z bliska od co najmniej 20 lat. Nie licząc tego co widziałem na Mount Hood czy Crater Lake, no ale to były wycieczki.  

 

edit: Jeśli chodzi o snow blower. Kiedyś byłem u wujka w Spokane WA, tam mają prawdziwe zimy, sam zaliczyłem tam za którymś razem 0 F, gdy napadało im śniegu oczywiście pomagałem w odśnieżaniu. Fajny schpass taka robota ale że śniegu było ze dwie stopy a driveway na dziesiec samochodów, to po cichu Bogu dziekowalem ze u mnie snieg zdarza sie raz na trzy lata i nikt go żadna łopatą nie niepokoi, wiadomo że zazwyczaj jutro do południa zniknie.  Gdybym miał tak zasuwac na co dzień, nie dziękuję. Odpada wydatek na łopaty, sól i snow blowery. 

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kzielu napisał:

tony soli wysypywanej w polowie przypadkow bez specjalnej potrzeby....

W Oregon dróg  się nie soli! Wprawdzie ze trzy lata temu gdy mieliśmy wściekły atak zimy wzmogla sie dyskusja czy moze jednak solić. Śnieg jednak po kilku dniach stopniał, Oregon odwołał status "out of service" i o soli zapomniano. Oni tu zupełnie nie potrafią walczyć że śniegiem, zanim dojechały wezwane na pomoc pługi z Seattle bo nasze dwa oregonskie nie dawały rady, to samochody tak ujeździły snieg ze pługi mogły tę slizgawkę jedynie gładzić.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...