Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.04.2022 o 15:12, andyopole napisał:

Ale ja już mam telefon, mam nosić dwa? Poza tym ja nie pracuję zewnętrznie. Zajmuję się produkcją. Przynajmniej nikt mi nie wydzwania po fajrancie oprocz szefa, ktory czasem dzwoni bo nie potrafi czegos znaleźć, ale to raz na trzy miesiące.

Aaaa, mam też faksymile podpisu szefa do podbijania dokumentów celnych.

Nie musisz nosic dwoch. Wiekszosc osob co znam traktuje sluzbowy jako prowatny. Teraz wiekszosc telefonow ma 2 sloty lub jak iphone esim + zwykla. Czyli koniec wydawania kasy na swoj sprzet ;) Jedynie moj maz ma 2 ale on ma ogrom plikow i screenow, ktore by mu prywatny zasmiecily. 

Tez mam taka pieczatke, dobrze ukryta zeby nikt sobie nie uzyl tak o. Wieszosc dni w roku prezes w pracy jest wiec uzywam jej bardzo sporadycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, PannaEvans said:

Nie musisz nosic dwoch. Wiekszosc osob co znam traktuje sluzbowy jako prowatny. Teraz wiekszosc telefonow ma 2 sloty lub jak iphone esim + zwykla. Czyli koniec wydawania kasy na swoj sprzet ;) Jedynie moj maz ma 2 ale on ma ogrom plikow i screenow, ktore by mu prywatny zasmiecily. 

Tez mam taka pieczatke, dobrze ukryta zeby nikt sobie nie uzyl tak o. Wieszosc dni w roku prezes w pracy jest wiec uzywam jej bardzo sporadycznie. 

A ja taM jestem fanką noszenia dwóch telefonów i trzymania osobno wszystkiego co prywatne od tego co służbowe. Firma ma dostęp do wszystkiego co masz i robisz na telefonie który jest ich własnością i za który płaca. Pomijając już nawet fakt ze zwyczajnie z dnia na dzień mogą ci go zabrac. Jeszcze rozumiem powiedzmy opcje dwóch kart sim ale większość ludzi w usa zwyczajnie używa sluzbowego nr tel jako prywatny co wg mnie jest najgorszym co można zrobić. Pomijając już kwestie prywatności, nie pozwala to tez nigdy ani na chwile oderwać się od  pracy co tez zdrowe nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, MeganMarkle said:

A ja taM jestem fanką noszenia dwóch telefonów i trzymania osobno wszystkiego co prywatne od tego co służbowe. Firma ma dostęp do wszystkiego co masz i robisz na telefonie który jest ich własnością i za który płaca. Pomijając już nawet fakt ze zwyczajnie z dnia na dzień mogą ci go zabrac. Jeszcze rozumiem powiedzmy opcje dwóch kart sim ale większość ludzi w usa zwyczajnie używa sluzbowego nr tel jako prywatny co wg mnie jest najgorszym co można zrobić. Pomijając już kwestie prywatności, nie pozwala to tez nigdy ani na chwile oderwać się od  pracy co tez zdrowe nie jest.

Popieram. Plus ja po prostu np wole ios od androida, a taki wlasnie jest firmowy. Plus zawsze moze sie zdarzyc ze zmienisz prace itp i stracisz wszystko z Dina na dzien. Lepiej byc niezaleznym. Ale i tak jestem fanka ogolego posiadania sluzbowego zeby nie mieszac spraw prywatnych ze sluzbowymi i moc sie “odciac” wylaczajac sluzbowy ale majac ogolny dostep do swojego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, MeganMarkle said:

A ja taM jestem fanką noszenia dwóch telefonów i trzymania osobno wszystkiego co prywatne od tego co służbowe. Firma ma dostęp do wszystkiego co masz i robisz na telefonie który jest ich własnością i za który płaca. Pomijając już nawet fakt ze zwyczajnie z dnia na dzień mogą ci go zabrac. Jeszcze rozumiem powiedzmy opcje dwóch kart sim ale większość ludzi w usa zwyczajnie używa sluzbowego nr tel jako prywatny co wg mnie jest najgorszym co można zrobić. Pomijając już kwestie prywatności, nie pozwala to tez nigdy ani na chwile oderwać się od  pracy co tez zdrowe nie jest.

^^^^ dokladnie. Jak ktos chce zeby byl dostepny to niech sie troche postara - poza tym - przynajmniej u nas firma instaluje mase softu za pomoca ktorego widzi co kto z telefonem robi i moze go zdalnie wymazac (z powodow oczywistych - zeby firmowe informacje nie wpadly w niepowolane race). Na glowe mowiac szczerze musialbym upasc zeby nie nosic drugiego - firmowego telefonu.

 

Dodatkowy benefit - firmowy ma unlimited data _worldwide_ co jest dosc przydatne bo data roaming u wiekszosci US operatorow jest dosc kosztowny...

Edytowane przez kzielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MeganMarkle napisał:

A ja taM jestem fanką noszenia dwóch telefonów i trzymania osobno wszystkiego co prywatne od tego co służbowe. Firma ma dostęp do wszystkiego co masz i robisz na telefonie który jest ich własnością i za który płaca. Pomijając już nawet fakt ze zwyczajnie z dnia na dzień mogą ci go zabrac. Jeszcze rozumiem powiedzmy opcje dwóch kart sim ale większość ludzi w usa zwyczajnie używa sluzbowego nr tel jako prywatny co wg mnie jest najgorszym co można zrobić. Pomijając już kwestie prywatności, nie pozwala to tez nigdy ani na chwile oderwać się od  pracy co tez zdrowe nie jest.

Ja uzywam prywatnego numeru jaki firmowy bo nie chciałam kombinować z dwoma numerami. 

Prywatnosc mam taka jak kiedy uzywalam prywatnego telefonu do pracy. Nikt mi w nim nie grzebie. Ja go zamowilam na fakture, firma mi zwrocila pieniadze, wpisalam do kadr numer seryjny i date otrzymania i w sumie tyle. 
Stac mnie zeby za tygodniowke kupic iphone ale wole za to spedzic weekend w Barcelonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JMasz rezerwe, jedziesz zatankowac samochód do pełna ile wynosi Twoj rachunek?

Mam nadzieję że pytanie jest zgodne z ideą postu.

Ja w Pl, namawiam męza na wyjazd.

Tankowałam dzis samochód do pełna- rachunek 424zł. I tak wszędzie. 

Oczywiście nie atakujcie wiem ze Ameryka nie płynie mlekiem i miodem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Martt said:

JMasz rezerwe, jedziesz zatankowac samochód do pełna ile wynosi Twoj rachunek?

Mam nadzieję że pytanie jest zgodne z ideą postu.

Ja w Pl, namawiam męza na wyjazd.

Tankowałam dzis samochód do pełna- rachunek 424zł. I tak wszędzie. 

Oczywiście nie atakujcie wiem ze Ameryka nie płynie mlekiem i miodem... 

Ech, te stare "tania benzyna i iphone'y wiec jest super". Nie zebym byl zlosliwy ale pytanie bez sensu bo wszystko zalezy od pojemnosci baku i uzywanej benzyny...

W moich mam 12, 15, 15 i 36 galonow. Wiec o ktory konkretnie pytasz ?

To ze benzyna jest tutaj tania (~polowa ceny w Europie) to nie jest jakas specjalnie tajna wiedza. Porownaj ceny jakiejkolwiek procedury medycznej - i po raz piecsetny bedziemy ta dyskusje prowadzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...