Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, ilon napisał:

Jakis czas pytalam o global entry i interview - akurat wczoraj dostalam conditional approval, a jutro wracam do US. Sprobuje zrobic ten interview on arrival. Mam nadzieje ze wypali bo wyglada na to ze spotkanie mozna tylko umowic w Teksasie albo Minnesocie… 

No to mamy kolejnego VIP na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mcpear napisał:

Pojedynczy wyjazd nie może być dłuższy niż 6 miesięcy i w sumie musisz być na terenie USA podczas 5ciu lat minimum 30 miesięcy.

A możesz podeprzeć to jakimiś źródłem proszę. Bo w innym temacie pamietam, ze były pewne wątpliwości…

Nawet na „karteczce” z ambasady jest napisane coś ze można przebywać poza USA krócej niz jeden rok. Na logikę zakładam ze dotyczy to całego okresu „bycia na GC”, a nie np rocznie :) 

Ja to rozumiem tak, ze mogę po aktywacji wyjechać, zarowno na rok-1dzien, albo przez 6 lat wyjeżdżać na 2 miesiące… i w obu przypadkach będzie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, danielwro napisał:

Nawet na „karteczce” z ambasady jest napisane coś ze można przebywać poza USA krócej niz jeden rok. Na logikę zakładam ze dotyczy to całego okresu „bycia na GC”, a nie np rocznie :) 

Ta karteczka dotyczy raczej czasu za granica, ktory nie spowoduje utraty GC. Tak mysle.

9 minut temu, danielwro napisał:

Ja to rozumiem tak, ze mogę po aktywacji wyjechać, zarowno na rok-1dzien, albo przez 6 lat wyjeżdżać na 2 miesiące… i w obu przypadkach będzie ok. 

Jeszcze dobrze nie przyjechales a juz chcesz wyjezdzac? Do limitu, ktory podal @mcpear nie wlicza sie bodaj czasu ktory spedzasz za granica na zlecenie amerykanskiej organizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz przebywac poza US  do 1 roku, ale to nie ma nic wspolnego z obywatelstwem. Ta informacja dotyczy faktu ze przebywajac poza USA ponad rok moze grozic ci utrata statusu rezydenta. Jesli wyjezdziesz np do Polski na rok, to tez bedzie przeszkoda do uzyskania obywatelstwa po tych standardowych 5 latach. 

Gdy bedzies wypelnial petycje o obywatelstwo bedziesz musial podac wszystkie daty kiedy przebywales poza USA. Nawet takie wycieczki do Polski na miesiac. Takze gdzies to sobie zapisuj  :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, andyopole napisał:

Jeszcze dobrze nie przyjechales a juz chcesz wyjezdzac? Do limitu, ktory podal @mcpear nie wlicza sie bodaj czasu ktory spedzasz za granica na zlecenie amerykanskiej organizacji.

Nie, nie, ja tylko odpowiadałem swoją interpretacje. Mi się podoba, super sie tu czuje, nie zamierzam wracać do PL na długo i wręcz żałuje, ze tak zorganizowałem wyjazd - na raty,  najpierw aktywacja i później powrót. No może do pełni szczęścia jakiegoś HEMI mi tu tylko brakuje ;) 

i tak jak piszesz, jeśli np. nie podjęło się zatrudnienia poza USA przez ten niecały rok nieobecności to tez będzie ok. 

Edytowane przez danielwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, danielwro said:

A możesz podeprzeć to jakimiś źródłem proszę. Bo w innym temacie pamietam, ze były pewne wątpliwości…

Nawet na „karteczce” z ambasady jest napisane coś ze można przebywać poza USA krócej niz jeden rok. Na logikę zakładam ze dotyczy to całego okresu „bycia na GC”, a nie np rocznie :) 

Ja to rozumiem tak, ze mogę po aktywacji wyjechać, zarowno na rok-1dzien, albo przez 6 lat wyjeżdżać na 2 miesiące… i w obu przypadkach będzie ok. 

chapter4.pdf

Co innego utrzymanie GC a co innego naturalizacja. Możesz być LPR do końca życia i nigdy nie spełnić warunków na naturalizację

  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...