Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Ja zyje w ciaglym strachu ze cos sie w domu zepsuje i trzeba bedzie znalezc fachowca. Wszyscy sobie teraz licza naprawde kosmiczna ceny.  Przed przeprowadzka chcemy polozyc nowe wykladziny i juz teraz sie stresuje ile tysiecy $$$ bedzie to kosztowac. 

Na szczescie nie mam takich problemow poniewaz wiekszosc rzeczy potrafie sam zrobic. W tym roku po zorientowaniu sie w kosztach sam zalozylem sobie AC.

Potrzebuje z jednej strony wymienic plot ok. 70'. Nie za bardzo mi sie chce wiec poprosilem o estimate. W przyszlym roku trzeba sie bedzie zabrac za te robote. Fachowcy zazyczyli sobie srednio $10k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, kzielu said:

No i ?

Wszystko ok - zrobilam interview on arrival. Byla przede mna tylko jedna osoba, poszlo szybko i sprawnie. Do tygodnia mam dostalac email, ze jestem zaakceptowana a do kilku tygodni karte. Ciesze sie, ze tak akurat mi sie udalo i ze wyrobilam sie ze wszystkim w lekko ponad miesiac :) 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, ilon said:

Wszystko ok - zrobilam interview on arrival. Byla przede mna tylko jedna osoba, poszlo szybko i sprawnie. Do tygodnia mam dostalac email, ze jestem zaakceptowana a do kilku tygodni karte. Ciesze sie, ze tak akurat mi sie udalo i ze wyrobilam sie ze wszystkim w lekko ponad miesiac :) 

Karta Global Entry jest też REAL ID - tak więc będziesz mogła na nią podróżować jak wprowadzą obowiązek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, andyopole said:

Mlodziez dzis, po studiach  chce byc od razu CEO. Brak fachowcow w tej i wielu innych dziedzinach bedzie sie poglebiac.

Od kiedy tu przyjechalem mialem zawsze wrazenie, ze praca w przemysle dla inzyniera to tutaj oznaka porazki. Jakby nie, glownie, US Navy, to byscie ogrzewali domy piecami na wegiel a w lecie to co najwyzej do stawu by mozna wskoczyc zeby sie ochlodzic.  Ludzie, ktorzy zdecydowali sie robic kariere w zawodzie po studiach to dosyc bystre osoby, tylko malo ich, bardzo malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, mcpear said:

Karta Global Entry jest też REAL ID - tak więc będziesz mogła na nią podróżować jak wprowadzą obowiązek

Oo nie wiedzialam!! Pewnie te zdjecie po calym dniu podrozy z Polski na tej karcie bedzie takie, ze nigdy nie bede wyciagac z portfela LOL. Juz dostalam emaila z updatem i juz na profilu mam numer karty :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś może nowe auto na kredyt w tym roku? Jakie oferowali wam APR? I jak to wyglądało przed pandemią czy sytuacja realnie wyglądała ,że kredyty były sporo tańsze? Bo wiadomo stopy poszły do góry ale nie zawsze oznacza to ,że wszystkie kredyty są droższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, micham said:

Kupował ktoś może nowe auto na kredyt w tym roku? Jakie oferowali wam APR? I jak to wyglądało przed pandemią czy sytuacja realnie wyglądała ,że kredyty były sporo tańsze? Bo wiadomo stopy poszły do góry ale nie zawsze oznacza to ,że wszystkie kredyty są droższe

My kupilismy 2022 Ford Bronco w tym roku. Kredyt $21k (reszta zaplacone w gotowce) APR 1.74%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, micham said:

Kupował ktoś może nowe auto na kredyt w tym roku? Jakie oferowali wam APR? I jak to wyglądało przed pandemią czy sytuacja realnie wyglądała ,że kredyty były sporo tańsze? Bo wiadomo stopy poszły do góry ale nie zawsze oznacza to ,że wszystkie kredyty są droższe

Na japonskie auta jest waiting list. Na  toyote  wplacilem deposit i czekalem ponad 3 miesiace. Zadnych negocjacji ceny, bierzesz, albo inny klient czeka w kolejce. APR niewiem bo zostawilem stary i doplacilem cash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...