Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.11.2022 o 09:44, kzielu napisał:

To taki odpowiednik c:\users\andyopole\Pictures\blabla.jpg tylko czasy sie zmienily :)

Fotkę chciałem śmieszną zawiesić alem bardziej analogowy niż digital i nie "wyjszło". Teraz rozumiecie jak ciężko mi było załatwić te wszystkie zmiany z Internetem i telefonem. Ci ludzie operują takimi terminami że nawet po polsku trudno pokapowac o co kaman a tu jeszcze w tym poganskim jezyku mówią. I wez tu cos zrob, no wez coś tu zrób.  ;)

Aha, dziś jeszcze przysłali mi jakiś TV Box. Pytali czy dać bo za darmo, no to mówię dać, bo za darmo przecie. Czy podłączę to juz nie wiem,szkoda czasu na TV. :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku jest o amerykańskich benefitach, więc trochę w nawiązaniu, a trochę w kategorii "ciągle mnie USA zaskakuje" takie coś...

wczoraj przyszło mailem memo uniwersyteckie o nowym programie zdrowotnym dostępnym dla studentów i pracowników. Mianowicie - raz na semestr przysługuje nam darmowy narcan (opiaty ciągle we własnym zakresie). Oczywiście w mailu, że na kampusie przedawkowania są rzadkie (w końcu szanowany uniwersytet, studenty wiedzą jak dawkować), ale dmuchamy na zimne i tak na wszelki wypadeczek, jakby ktoś potrzebował by kogoś ratować to lista miejsc, gdzie można się zgłosić po przydział. 

I macie takie benefity tam u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, mola said:

W innym wątku jest o amerykańskich benefitach, więc trochę w nawiązaniu, a trochę w kategorii "ciągle mnie USA zaskakuje" takie coś...

wczoraj przyszło mailem memo uniwersyteckie o nowym programie zdrowotnym dostępnym dla studentów i pracowników. Mianowicie - raz na semestr przysługuje nam darmowy narcan (opiaty ciągle we własnym zakresie). Oczywiście w mailu, że na kampusie przedawkowania są rzadkie (w końcu szanowany uniwersytet, studenty wiedzą jak dawkować), ale dmuchamy na zimne i tak na wszelki wypadeczek, jakby ktoś potrzebował by kogoś ratować to lista miejsc, gdzie można się zgłosić po przydział. 

I macie takie benefity tam u siebie?

U nas najnowszy benefit to taki ze zabarykadowali jeden z wjazdow na parking i jezdzi ochrona (klasy mall cop) w kolko po parkingu - "w zwiazku z czestymi kradziezami katalizatorow". Okolica to zaden slums, upscale mozna by nawet powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, mola said:

I macie takie benefity tam u siebie?

Uniwersyteckie benefity to zupelnie inna bajka. Przyjaciel pracuje dla dobrego, malego prywatnego Liberal Arts College w Maine. Jego benefit byl nie tylko ze czesne na tym College'u bylo darmowe dla dzieci profesorow, ale College tez placil polowe czesnego na kazdym innym uniwersytecie. Wiec przyjaciel wyslal obie corki na Berkeley, za ktore zaplacil tyle samo ile kosztowalo in-state tuition. Zaoszczedzil dobre $200,000. 

Maz pracowal dla college'u ktory mial wlasny apartment building w NYC. Mozna bylo zarezerwowac sobie mieszkanie na tydzien na Manhattanie - za darmo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kzielu napisał:

U nas najnowszy benefit to taki ze zabarykadowali jeden z wjazdow na parking i jezdzi ochrona (klasy mall cop) w kolko po parkingu - "w zwiazku z czestymi kradziezami katalizatorow". Okolica to zaden slums, upscale mozna by nawet powiedziec.

W mojej miescinie tez plaga ta wystepuje

 Pocieszam sie ze chociaz w moim aucie mam dwa katalizatory (tak mi sie wydaje) to sa w takim miejscu ze gdybym byl zlodziejem to bym sobie ten model odpuscil.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, kzielu said:

U nas najnowszy benefit to taki ze zabarykadowali jeden z wjazdow na parking i jezdzi ochrona (klasy mall cop) w kolko po parkingu - "w zwiazku z czestymi kradziezami katalizatorow". Okolica to zaden slums, upscale mozna by nawet powiedziec.

U nas tez codziennie slyszy sie na ten temat. A Colorado jest stanem #1 jezeli chodzi o kradziez samochodow. Co ciekawe, te biedniejsze dzielnice sa bezpieczniejsze pod tym wzgledem niz te bogatsze, bo, jak mowi policja w Denver - im lepsza dzielnica tym lepsze samochody i wieksze szanse ze nie locked. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, katlia said:

U nas tez codziennie slyszy sie na ten temat. A Colorado jest stanem #1 jezeli chodzi o kradziez samochodow. Co ciekawe, te biedniejsze dzielnice sa bezpieczniejsze pod tym wzgledem niz te bogatsze, bo, jak mowi policja w Denver - im lepsza dzielnica tym lepsze samochody i wieksze szanse ze nie locked. 

Moze byc locked - katalizator to od spodu sie wycina bo on w ukladzie wydechowym siedzi (a dokladnie jest jego czescia) - czym wyzszy samochod, tym latwiej. Chlopaki z polski przyjechali tutaj i jak im przez okno pokazywalem jezdzaca w kolko ochrone, to zdziwieni byli dosc mocno ze tutaj takie rzeczy sie dzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kzielu napisał:

Moze byc locked - katalizator to od spodu sie wycina bo on w ukladzie wydechowym siedzi (a dokladnie jest jego czescia) - czym wyzszy samochod, tym latwiej. Chlopaki z polski przyjechali tutaj i jak im przez okno pokazywalem jezdzaca w kolko ochrone, to zdziwieni byli dosc mocno ze tutaj takie rzeczy sie dzieja.

U mnie obydwa CC stanowią jedność (są przyspawane) z kolektorami wydechowymi więc zlodziejskim, szybkim sposobem wyciąć ich się nie da. Nie pytajcie o cenę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, andyopole said:

U mnie obydwa CC stanowią jedność (są przyspawane) z kolektorami wydechowymi więc zlodziejskim, szybkim sposobem wyciąć ich się nie da. Nie pytajcie o cenę....

Da, da - w wiekszosci samochodow tak jest - biora sawzalla i zajmuje to im doslownie 30 sekund. Trust me.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kzielu napisał:

Da, da - w wiekszosci samochodow tak jest - biora sawzalla i zajmuje to im doslownie 30 sekund. Trust me.

U mnie z "sozo" nie ma prystupu. Zlodzieje uzywaja raczej cichych lancuszkow do przecinania ruru wydechowch ktore sa dosc cienkie. Na miejscu zlodzieja z moim autem bym sie nie meczyl sa inne auta ze znacznie latwiejszym dostepem.  :D

Tak wygladaja moja "caty":

 

https://www.ebay.com/itm/125049143376?hash=item1d1d828050%3Ag%3AdasAAOSwPxNjFdZC&fits=Year%3A2017|Model%3AExplorer|Make%3AFord

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...