Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

13 hours ago, Xarthisius said:

Yup. Normalnie w Schedule B. Tam nie ma podzialu na domestic i foreign. Wlasnie dzisiaj rozliczylem swoje szalone $20 odsetek z polskiego banku :D

Hmm moje polskie konta czy tam lokaty zawsze maja odsetki a zaraz pozniej podatek pobrany - w tym przypadku tez to trzeba uwzglednic? Jakby nie bylo, podatek juz byl pobrany od tych szalonych kilku dolarow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, ilon said:

Hmm moje polskie konta czy tam lokaty zawsze maja odsetki a zaraz pozniej podatek pobrany - w tym przypadku tez to trzeba uwzglednic? Jakby nie bylo, podatek juz byl pobrany od tych szalonych kilku dolarow.

Az sprawdzilem i widze ze w tym roku moich $3 podatku nie uwzglednil. Bede musial reklamowac... We wczesniejszych latach podatek ten byl uwzgledniony w SCHEDULE 3 Part I pole 1. Zdaje sie ze prog na osobna forme do tych celow (form 1116) jest $300. 

A wogole jak juz przegladam: Wiesz @andyopole ile dostalismy z tych $17k wydanych na przedszkole? $200 tax credit... Bedzie jedynie na flaszke, zeby pofilozofowac nad wyborami zyciowymi.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały research i Schedule B jest konieczny gdy :You had over $1,500 of taxable interest or ordinary dividends...
U mnie tyle nie przekroczyło. Zastanawiam się jeszcze czy banki tutejsze wysyłają ta formę -  1099-INT bo wynika, że musze to własnie na jej podstawie się takze rozliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, micham said:

Zrobiłem mały research i Schedule B jest konieczny gdy :You had over $1,500 of taxable interest or ordinary dividends...
U mnie tyle nie przekroczyło. Zastanawiam się jeszcze czy banki tutejsze wysyłają ta formę -  1099-INT bo wynika, że musze to własnie na jej podstawie się takze rozliczyć.

a ten bullet point widziales?

Use Schedule B (Form 1040) if any of the following applies:

You had a financial interest in, or signature authority over, a financial account in a foreign country or you received a distribution from, or were a grantor of, or transferor to, a foreign trust. Part III of the schedule has questions about foreign accounts and trusts.

W US dostaje z kazdego banku 1099-INT pod warunkiem, ze interest na danym koncie przekroczyl $10.

[1] https://www.irs.gov/forms-pubs/about-schedule-b-form-1040

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, andyopole said:

Eee tam, jakas "ruda na myszach pedzona".....  :P

 

A kolegow nie zaprosi. ....

Ty bys Andy lepiej zaprosil. Zrobimy sobie szlak po gorzelniach. Pacific Northwest to bardzo uznany w branzy region. Takie Westland Distillery albo Westward Distillery to juz praktycznie klasyki, same medale i wogole. Do tego drugiego to rzut beretem masz :P Chociaz jakbym juz mial realizowac marzenia zwiazane z whisk(e)y, to chyba jednak trzeba by sie z @katlia umowic, zeby nas obwiozla po CO :)

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Xarthisius napisał:

Ty bys Andy lepiej zaprosil. Zrobimy sobie szlak po gorzelniach. Pacific Northwest to bardzo uznany w branzy region. Takie Westland Distillery albo Westward Distillery to juz praktycznie klasyki, same medale i wogole. Do tego drugiego to rzut beretem masz :P Chociaz jakbym juz mial realizowac marzenia zwiazane z whisk(e)y, to chyba jednak trzeba by sie z @katlia umowic, zeby nas obwiozla po CO :)

Proszę bardzo, oto zaproszenie na pismie: PRZYBYWAJ!

Pozwiedzamy najpierw u mnie a potem się do @katlia skoczy. Ode mnie do Denver rzut kamieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...