Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktos mial wolne dwa-trzy dolary a jeszcze nie mial okazji wplacic nic na WOSP to poprosze o wsparcie zbiorki Oregonskiej Polonii. Malo nas, kwota mala, zdaloby sie pare groszy wiecej.

:)

 

oto link: Polish Community in Portland, OR | **Edit: na prosbe Irena Staszewskai podnosimy stawke do $1500 | Facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, pelasia said:

To tak jak moj. Nie chce za cholere. Mam w planie go do PL zabrać w tym roku z małą nadzieją, ze coś się przełamie ale ogolnie to 2 słowa dziennie po polsku do mnie mówi przed snem i nic więcej nie chce. A ze zrozumieniem to tez różnie bywa...:(

My co roku w polsce , moje przyjaciółki mają dzieci w tym samym wieku i tez myslalam ze to pomoze, niestety na razie jest odwrotnie, jeszcze bardziej się frustruje.  Dziadkowie też często przyjeżdżają i ni cholerę to nie pomaga.  Mój tata siedzi dzien w dzien na duolingo i szkoli angielski żeby się z wnukiem dogadać a ja mam wyrzuty sumienia że jednak coś zrobiłam nie tak :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, agatenka said:

 a ja mam wyrzuty sumienia że jednak coś zrobiłam nie tak :( 

Znam tyle Polakow w tej samej sytuacji. Tez probowali i dziecko srednio reagowalo. Badz dobra dla siebie, sama wiesz ze wlozylas w to czas i energie. Czasami dziecko po prostu sie buntuje, albo slabo radzi sobie z trudnoscia dokladnego wyrazenia sie. W takiej sytuacji chyba najlepiej jest dac mu/jej czas zeby docenic dwujezycznosc. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, agatenka said:

My co roku w polsce , moje przyjaciółki mają dzieci w tym samym wieku i tez myslalam ze to pomoze, niestety na razie jest odwrotnie, jeszcze bardziej się frustruje.  Dziadkowie też często przyjeżdżają i ni cholerę to nie pomaga.  Mój tata siedzi dzien w dzien na duolingo i szkoli angielski żeby się z wnukiem dogadać a ja mam wyrzuty sumienia że jednak coś zrobiłam nie tak :( 

No wlasnie. Moj tez jest uparciuch. Jak do niego mowie po polsku to się złości i mi mowi, ze nie mam tak do niego mowic. Babcia 2 miechy z nim siedziała i myslala, że jednak coś tam w nim sie obudzi, a on nic a nic. Zdecydowanie babcie rozumial ale ona sie więcej angielskiego nauczyla niz moj uparciuch polskiego. Lżej mi trochę słysząc, ze to nie tylko my, bo też już myslalam, że to totalnie moja wina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, pelasia said:

 Jak do niego mowie po polsku to się złości i mi mowi, ze nie mam tak do niego mowic. 

Tak samo bylo z moja corka. Zloscila sie, bo tylko z nia mowialm po polsku, co ona uwazala za nie fair. W koncu poddalam sie, bo nie chcialam karac malucha. (I tak okazalo sie ze talentu do jezykow nie ma. Po 8 miesiacach w Argentynie kiedy byla w high school, wrocila mowiac niezle po hiszpansku, ale z takim ciezkim amerykanskim akcentem ze az smiac sie chcialo.) 

 

Edytowane przez katlia
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, foladdd said:

Chciałam się pouczyć angielskiego z amerykanami i sądzę, że napisanie kilku zdań na tydzień nie robiłoby wam dużego problemu.  Wydaje mi się, że większość długo osiadłych już się spokojnie danym językiem posługuje. 

Poszukaj aplikacji do nauki jezyka albo kursow lokalnie. 

Nie moge wypowiadac sie za wszystkich tutaj ale dla mnie forum jest praktycznie jedynym miejscem w internecie gdzie pisze po polsku. Wszedzie indziej i na codzien tylko po angielsku. Wiec fajnie miec taka mala oaze j. Polskiego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, foladdd said:

Chciałam się pouczyć angielskiego z amerykanami i sądzę, że napisanie kilku zdań na tydzień nie robiłoby wam dużego problemu.  

Zupelnie strata czasu. Zapisz sie na kurs, ucz sie, czytaj, ogladaj TV zeby sie wsluchac w jezyk. Kilka zdan na tydzien nic ci nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...