Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

4 hours ago, Paulina_89 said:

Jak poradziliście sobie z odnowieniem polskiego paszportu który stracil waznosc podczas gdy wasz polski dowód osobisty również stracil waznosc? Chodzi mi o zdobycie nowego dokumentu przebywając w USA. 

Żona w polskim konsulacie odnawiała polski paszport. Nikt od niej dowodu nie chciał. Tylko pokazała stary polski paszport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mcpear napisał:

Żona w polskim konsulacie odnawiała polski paszport. Nikt od niej dowodu nie chciał. Tylko pokazała stary polski paszport.

Ale stary paszport był ciągle ważny? Bo wtedy się liczy jako dokument tożsamości do wyrobienia nowego paszportu.

Edytowane przez mola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Roelka v.2 napisał:

Urzednik na granicy tylko zwrocil uwage ze na paszporcie USA moge zostac do 90 dni. Ale to pewnie zalezy na kogo na granicy trafisz..

N ie mogl inaczej powiedziec, takie jest prawo. Gdy Polak wjezdza do USA na ESTA uslyszy to samo lub nie uslyszy, zalezy na kogo trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, mola said:

Ale stary paszport był ciągle ważny? Bo wtedy się liczy jako dokument tożsamości do wyrobienia nowego paszportu.

Nie. W Pandemii nie mogliśmy się umówić jak był jeszcze ważny. Był już po dacie. Pani spojrzała i nic nie powiedziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w archiwum nawet moją mailową korespondencję z konsulatem:

Napisałem do nich:
Paszport mojej żony traci swoją ważność 22 września 2020. (...)
Rozumiem, że trzeba przedstawić do wglądu ważny paszport. Co w przypadku gdy paszport straci ważność w dniu 22 września a nie uda się znaleźć terminu na złożenie wniosku przed tą datą? Żona nie posiada ważnego dowodu osobistego, gdyż nie mieszkamy w Polsce już prawie 6 lat i stary dowód uległ przeterminowaniu. Jak w takim wypadku przebiega procedury wyrobienia paszportu?


Ich odpowiedź:
Szanowny Panie,

Oczywiście można się stawić z nieważnym paszportem, mamy dane w systemie,
Z poważaniem, 

DZIAŁ PASZPORTOWY
KG RP w Los Angeles

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz w sobote i niedziele powrot najwiekszego Polskiego festivalu pomiedzy Chicago a Bialymstokiem. 

Po trzyletniej przerwie spowodowanej paskudnym Covidem probujemy reaktywowac te impreze. Nie jest lekko poniewaz malo nas tutaj a chetnych do pracy przy festivalu jeszcze mniej. Kazdy chetnie zje pierogi i ziemniaczane placki popijajac polskim piwkiem.

Gdyby ktos z Was przypadkiem byl w naszych okolicach to zapraszam! W razie potrzeby kawalek podlogi tez sie znajdzie.

 

Polish Community in Portland, OR | Facebook

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...