Skocz do zawartości

Ubezpieczenie Zdrowotne W Początkowym Okresie


serafina

Rekomendowane odpowiedzi

Kzielu to chyba oczywiste ze mowimy o początjkowym okresie, kiedy jeszcze sytuacja finansowa nie jest ustabilizowana.

Serafina znalazlem cos takiego w dokumenicie "Public-charge-ca-2013-10-01.pdf"

"►I have my green card and I am receiving SSI or other cash benefits. Will this stop me from becoming a U.S. citizen?

No. If you are properly receiving public benefits, you cannot be denied citizenship for receiving benefits. But if you received public benefits improperly (for example, after providing false information about your income or where you live), or misled DHS when you got your green card, DHS may decide that you do not have “good moral character,” and you could have trouble becoming a U.S. citizen. If you have any questions about this, you should talk to an immigration lawyer or community agency before you apply for citizenship."

Caly dokument tutaj:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:AtzXV52FucsJ:www.nilc.org/document.html%3Fid%3D464+&cd=3&hl=en&ct=clnk&gl=uk&client=firefox-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Generalnie wyglada to tak: wszystko zmienia sie i to co Wam ktos powie, ze sie kwalifikujesz i nawet jesli da Ci takowe ubezpieczenie, to nie znaczy, ze przy obywatelstwie nie bedziesz miec problemow.

Tutaj jedna strona/informacja wyklucza druga - polapac sie w tym wszystkim jest BARDZO ciezko. Immigration nie podlega pod prawo stanowe tylko jest sporo nad nim (prawo federalne). I tak np. w NJ abys byla "kwalifikujacym sie rezydentem, ktory jest w USA mniej niz 5 lat" musisz byc w ciazy - innej opcji nie ma. A wiele osob czytajac jakies strony czy nawet wytyczne, nie znajduje tego nigdzie napisanego.

Nie wiem jak jest w CA, ale same zarobki ponizej pewnego progu moga nie wystarczyc aby ubezpieczenie dostac od stanu, badz moga Ci to zakwalifikowac jako benefit, o ktory nie nalezalo sie ubiegac. Inna rzecz to to w jaki sposob ktos dostal green card - szkoda, ze urzedy nie informuja, ze i owszem bedziesz sie kwalifikowac na pomoc od stanu jesli mieszkasz w USA mniej niz 5 lat, ale tylko wtedy gdy Twoja green card byla wydana jako azyl badz tym podobne.

Jeszcze raz: Forma I-864 jest kontraktem miedzy rzadem a osoba sponsorujaca. I po sie to ma zeby moc dostac green card. Jest tam wyraznie napisane co mozna, a czego nie. Nowe formularze na obywatelstwo dodatkowo "podkrecaja" sprawe, bo urzad podczas sprawdzania kogos na obywatelstwo, jest w stanie dojsc do wielu rzeczy - nie tak jak to bylo lata temu.

Jak bede miala chwilke i beda zainteresowani, to to opisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie sprawa jest zawiła

I-864 ja nie składałam nie mam też żadnego sponsora, jestem uczestniczką loterii wizowej, prawdopodobnie będę musiała skorzystać z tego, co kzielu napisał, tj healthcare exchange

Najlepsza opcja to oczywiscie znalezienie pracodawcy oferujacego ubezpieczenie jako benefit...

Affordable Healthcare z Obamacare jest moze healthcare ale w zadnych wypadku nie ma nic wspolnego z byciem affordable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja to oczywiscie znalezienie pracodawcy oferujacego ubezpieczenie jako benefit...

Affordable Healthcare z Obamacare jest moze healthcare ale w zadnych wypadku nie ma nic wspolnego z byciem affordable.

Swiete slowa.

Ludzie nie zdaja sobe sprawy, ze w Stanach sa rozne ubezpieczenia - w Polsce idziesz do lekarza, do specjalisty, robisz badania, idziesz do szpitala, masz operacje, i nic za to nie placisz (chyba, ze robisz to prywatnie). W Stanach masz np. ubezpieczenie za $50 na miesiac i w pakiecie masz jeszcze np. ze pierwsze rachunki do $20 tysiecy placisz sama, ze koszty szpitala sa pokrywane w 50%, ze do specjalisty trzeba skierowanie, badania masz tylko w jednym laboratorium, a lekarzy, ktorzy biora to ubezpieczenie ze swieczka szukac...

faktycznie sprawa jest zawiła

I-864 ja nie składałam nie mam też żadnego sponsora, jestem uczestniczką loterii wizowej, prawdopodobnie będę musiała skorzystać z tego, co kzielu napisał, tj healthcare exchange

Nie ma znaczenia, ze nie skladalas I-864 i ze jestes z loterii. Wypelnialas bowiem forme DS, w ktorej bylo pytanie: Are you likely to become a public charge after you are admitted to the United States? Jesli odpowiedzialas YES, to jestes kryta; jesli odpowiedzialas NO, to Ciebie takze dotyczy zakaz brania benefitow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...