Skocz do zawartości

Studia W Sf


Rekomendowane odpowiedzi

Myslalam raczej o 2-letnim community college bo to jest najtansza opcja. A te w Californi sa dobre i dobrze zgrane z uniwersytetami, bardzo ulatwiajac transfer na 4-letnie uczelnie.

Niby tak. Zgrane sa z uniwersytetami nie tylko w CA to prawda... Sam bym nie poszedl, ale jest to jakas opcja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Opcja coraz bardziej popularna ze wzgledu na koszty studiow. Jestem pewna, ze za jakies 30 lat dobre 30% uczelni w USA (w tym wiekszosc malo znanych prywatnych) po prostu zdechnie. Nie bedzie dosyc bogatych amerykanow zeby sobie pozwolic na bachelor's ktory kosztuje $200,000 od osoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja coraz bardziej popularna ze wzgledu na koszty studiow. Jestem pewna, ze za jakies 30 lat dobre 30% uczelni w USA (w tym wiekszosc malo znanych prywatnych) po prostu zdechnie. Nie bedzie dosyc bogatych amerykanow zeby sobie pozwolic na bachelor's ktory kosztuje $200,000 od osoby :)

True. Do VCCS idzie obecnie dużo więcej kasy z różnych funduszy niż do czteroletnich, bo w VA nie potrzeba aż tyle wyksztalciuchow. Są takie CC w VA wyposażone przez firmy i przemysł, że wiele uniwersytetow może sobie pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja coraz bardziej popularna ze wzgledu na koszty studiow. Jestem pewna, ze za jakies 30 lat dobre 30% uczelni w USA (w tym wiekszosc malo znanych prywatnych) po prostu zdechnie. Nie bedzie dosyc bogatych amerykanow zeby sobie pozwolic na bachelor's ktory kosztuje $200,000 od osoby :)

Skończyłam za grosze program RN w miejscowym CC, dziś zaczęłam program RN to BSN na uniwerku gdzie godzina kredytowa kosztuje 600 dolców - za darmo, załapałam się na 100% stypendium.

Mam w pracy dziewczyny które pokończyły programy BSN na uniwersytetach i mają obecnie do spłacenia majątek. Jedna w zeszłym tygodniu płakała że musi płacić 1450 dolarów miesięcznie przez kolejne 10 lat. Nawet nie wiedzą jakie mają możliwości. Do high-school przybywają scamerzy z uniwerków i tłuczą im do głowy pierdoły, że nie warto pakować się w dwuletni program, bo pracodawcy wolą gdy ma się bachelors z zajebistej uczelni.

Czasem nie ma innej możliwości jak zapłacić jak za woły. Ale często da się zdobyć wykształcenie taniej, trzeba tylko zrobić rozeznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, Jackie. A w ogole gdzie sa rodzice tych dzieci ktore sie tak zapozyczaja? Przeciez nikt nastolatkowi nie pozyczy dziesiatki tysiecy dolarow - to rodzice (glupi ludzie) podpisuja te pozyczki i skazuja dzieci na splacanie przez lat. Jeszcze gdyby chodzilo o jakies studia po ktorych mozna zarabiac kokosy (medycyna itp) to mozna by sie zgodzic. Ale za glupi bachelors w humanistyce po ktorej nie znajdzie sie pracy ktora placi wiecej niz 25K na rok... no ludzie! (Nie mam nic przeciwko humanistyce, sama studiowalam literature porownawcza ale nie za pozyczone pieniadze i ze swiadomoscia ze nie bedzie latwo zalapac sie na dobra oprace zaraz po studiach.)

PS Gratuluje stypendium!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba w tym ze ta machina sie coraz bardziej rozkreca - kazdemu wbijaja do glowy ze musi skonczyc college, czesne rosnie i biznes sie kreci. Mam wrazenie ze cale srodowisko uniwersyteckie to samym koncu priorytetow ma czyjakolwiek edukacje, a juz maksymalnie dobija mnie zebranie o pieniadze na medical research jak ludziom wystawiaja rachunki na dziesiatki tysiecy $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

True. Do VCCS idzie obecnie dużo więcej kasy z różnych funduszy niż do czteroletnich, bo w VA nie potrzeba aż tyle wyksztalciuchow. Są takie CC w VA wyposażone przez firmy i przemysł, że wiele uniwersytetow może sobie pomarzyć.

KaeR a mozesz mi zdradzic o ktorych CC w VA mowisz? Bo ja sie lubie rozeznac za wczasu, niby jeszcze pare lat mam zanim syna wysle ale warto wiedziec juz teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...