Skocz do zawartości

Road Trip Po Usa, Sierpień 2015 - Pytania


Groch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mustang;). Takie marzenie.

Joanna, czy kupowałaś "America the Beautiful"? Zastanawiam się czy to obowiązuje we wszystkich parkach czy są jakieś odstępstwa?

W pelni polecam America the Beautiful (Annual Pass). Wszedzie gdzie byly oplaty za wstep do parku to karta obowiazywala. Zarowno, gdy przejezdzales przez bramki/wiaty wjazdowe jak rowniez w przypadkach gdy na pieszo przechodzisz przez Visitor Center. Z osobistych obserwacji bylo to >95% parkow, ktore odwiedzamy.

Zaobserwowalismy odstepstwa w parkach, ktore nie pobieraja oplaty za wstep: najczesciej wtedy jest oplata za cos innego, czego juz Annual Pass nie pokrywa. W naszym przypadku dotyczylo to do teraz raptem kilka parkow (Mt. Rushmore - oplata za parking, Mammoth Cave, Wind Cave, and Jewel Cave - gdzie pobierane byly oplaty za tour po jaskini, Sagamore hill - wejscie do domu prezydenta, Statue of Liberty, etc - oplata za prom itp.).

W gruncie rzeczy wizyta w 3÷4 parkach pokryje wam koszt rocznej karty. Moja dobra rade jest, aby nie podpisywac miejsca na druga osobe tak dlugo jak to nie jest konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Wylot zbliża się nieubłaganie bo już 28 września lecimy więc dwa pytania:

Mam pytanie odnośnie noclegu w San Francisco na start. Planujemy trzy dni tam spędzić. Ktoś coś poleci? Z tego co patrzę to jest tam całkiem drogo.

Druga sprawa odnośnie parkingów - jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocowałem w Days Inn - Civic Center. Położenie w centrum miasta i bezpłatny parking, nie miałem żadnych zastrzeżeń. Rezerwowałem z dużym wyprzedzeniem i cena wtedy była w miarę przystępna.

Na innym forum (fly4free) był polecany również Town House Motel przy Lombard St.

Ja SF zwiedzałem z buta, ew. komunikacja miejska. Pod Golden Gate jedynie samochodem jechałem.

Napisz na jaki samochód się zdecydowaliście i czy coś już rezerwowaliście, jaka klasa pojazdu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylot zbliża się nieubłaganie bo już 28 września lecimy więc dwa pytania:

Mam pytanie odnośnie noclegu w San Francisco na start. Planujemy trzy dni tam spędzić. Ktoś coś poleci? Z tego co patrzę to jest tam całkiem drogo.

Druga sprawa odnośnie parkingów - jakieś rady?

Ja w SF nocowałam w The Mosser.Rezerwowalam dużo wcześniej i załapałem się na wyprzedaż na Expedia więc tydzień tam nie wyniósł mnie dużo.

Co do parkingów to nie pomogę bo albo chodziłam pieszo albo komunikacją miejską. Korzystałam z ich aplikacji więc bez problemu znajdowałam połączenia z każdego miejsca.

Zabierz coś ciepłego do ubrania, no chyba że wiatry się zmieniły. W lipcu chodziłam w grubej bluzie i dzinsach bo tak wiało i było zimno.

Życzę miłego pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hotel wynajęty, bilet do Alcatraz też kupiliśmy.

Nad samochodem się jeszcze zastanawiam bo rozważam opcję budżetową czyli Focusa albo coś odrobinę wyższego ale bardzo mocno kusi mnie Mustang.

Pewnie jutro się na coś zdecyduję.

Następny cel pewnie Yosemite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...