Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna


burek3211

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tylko ze konsul nawet nie prosił o te zaświadczenia wiec nie wpychalam na sile

Siostra pojechała gdzieś indziej. Skoro na wizie turystycznej to jak mozna starać sie o zielona karte to jak mozna?

Gorzej jezeli bedą mieć ja dopiero za 3 miesiące, wtedy beda myślec ze przesiedziala. Czyli co dopoki nie wróci ja juz nie mam za bardzo wstępu do USA?

Nie wiem kiedy siostra Twoja skladala papiery na zielona karte,w ktorym momencie sprawa jest,ale jesli maz nie jest obywatelem USA to szybko karty nie dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktujcie mnie jak bym miała zostać imigrantem. Moja siostra była w urzędach i tak dalej wiec juz tyle nie gadajcie bo trochę o tym tez wiem :P nie znacie całej sprawy. Jej maz moze za pare miesięcy dostanie obywatelstwo i wtedy sie jej sprawa przyspieszy. A o co chodzi z tym aos? Wlasnie zostanie rodzicem niedługo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie my traktujemy Cię jako imigranta.

Każdy starający się o wizę do USA jest traktowany jako potencjalny imigrant.

Faktem jest, że nie znamy całej sprawy.

Twoja siostra wyemigrowała na wizie do tego nie przeznaczonej.

Teraz Ty za to pokutujesz.

Dopóki jej mąż nie będzie obywatelem, a ona przesiedzi swoją wize, to będzie mogła być deportowana.

Nie oznacza to, że będzie deportowana, ale jakby np. miała stłuczkę w czasie jazdy autem i sprawdziliby jej status, a okazało się że jest nielegalnie, to by ją deportowali.

Nielegalny pobyt jest przebaczany tylko małżonkom obywateli.

AOS to adjustment of status, czyli legalizacja pobytu. Czyli chyba to, przez co Twoja siostra teraz przechodzi. Zakładając oczywiście, że mąż złożył na nią papiery. Ale jeśli:

1. przesiedzi dozwolony pobyt

2. jej mąż nie będzie obywatelem w chwili kiedy

3. jej PD (priority date) będzie aktualna

to jej AOS będzie odrzucony i może zostać deportowana.

Nie będzie miało znaczenia to, że jest w ciąży, bo posiadanie anchor baby nie daje żadnych przywilejów.

Sorry, ale taki mamy klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...