Skocz do zawartości

Coraz Więcej Amerykanów Chce Się Pozbyć Obywatelstwa Usa


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy kto chciał to juz wyjechał ? Dlatego na forum kazdego dnia pojawiają sie osoby, które sie pytają jak mozna zamieszkać w USA. Nawet nielegalnie. Mogą jechać do UE ale nadal sie pytają wlasnie o USA .

Pelasia: ale zawsze tacy będą.

Chodzi tylko o skalę tego procederu.

Uważam, że jest to marginalne zjawisko, a procent odmów wydania promesy wizy w ambasadzie USA jest utrzymywany sztucznie.

Sami Amerykanie o tym pisali, jak to działa.

Owszem, tych będących w USA na czarno jest duzo, ale chętnych do wyjazdu tam by zostać tam na czarno juz nie.

Wystarczy zobaczyć, kto się teraz stara o wizę albo komu dają odmowy.

A system podatkowy jest tak skonstruowany, że żeby nie płacic podatków mając np firmę zarejestrowana w jednym z rajów podatkowych w Europie jest to już warunek wystarczający.

Wg amerykańskiego prawa musisz płacić podatki w USA mimo tej rejestracji w raju podatkowym i dlatego wiele takich osób rezygnuje z takiego obywatelstwa.

Nie obrażają się na Amerykę, tylko na jej prawo podatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

kazdy szuka oszczednosci ;) dlatego sa te zmiany

ciekawy jestem kiedy bedzie inne prawo to znow beda sie starac o obywatelstwo ;)?

a co do ludzi to sa rozni,sa tacy ze tylko czekaja na zniesienie wiz aby zobaczyc jak prawdziwe sa opowiesci o USA i czy dany czlowiek prawde pisze jak kto ma tam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA sa jednym z dwoch panstw (drugim jest bodajze Erytrea), ktore nakladaja nieograniczony obowiazek podatkowy na swoich obywateli. To tak, jakbym ja musial teraz odprowadzac podatki w Polsce tylko dlatego, ze mam polskie obywatelstwo. Patrzac z tej perspektywy rozumiem (takze bylych) obywateli, ktorzy chca (lub chcieli) sie tego obciazenia pozbyc. Moim zdaniem USA powinno zniesc ten obowiazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie boje, że inne kraje właśnie zrobią niedługo tak jak USA

W UE juz się o tym dyskutuje

Ma to być reakcja na "wabienie" biznesu przez raje podatkowe

I na chłopski rozum coś w tym jest.

Nie masz nic wspólnego np z Cyprem a tam rejestrujesz firme i unikasz podatków.

Troche to nie fair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz nic wspólnego np z Cyprem a tam rejestrujesz firme i unikasz podatków.

No to moze w takim razie Polska powinna miec takie same podatki jak Cypr? Nikt wtedy uciekac nie bedzie...

z Polski uciekają za pracą, a nie by unikać podatków

W kontekscie zakladania firm na Cyprze...

Lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...