Skocz do zawartości

Zawrócenie Z Usa Oraz Anulowanie Vizy.


Rekomendowane odpowiedzi

Przekroczenie czasu pobytu automatycznie uniewaznia wize - tylko urzednicy musza o tym wiedziec bo wklejka automatycznie nie znika z paszportu magicznie. Generalnie bez wzgledu co Ci tu napiszemy na forum - musisz probowac dostac wize, oczekuj powaznych problemow (na wniosku musisz wpisac przesiedziany pobyt i poprzednia wize - nie wpiszesz i Cie na tym zlapia - dozywotni ban za misrep) i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 miesiące później...

Cześć Wam po długiej nieobecności. Wracając do mojego tematu. Dzwoniłem do Ambasady USA w Warszawie.

Pan z którym rozmawiałem a konkretnie osoba zajumująca się deportacjami itd. po przeglądnięciu i przeczytaniu moich dokumentów powiedział mi, że jak najbardziej mogę starać się o wize ale muszę tym razem powiedziec prawdę jak to wszystko było itd. Wtedy jak dostane promese to na lotnisku w usa nie mogą mnie już zawrócić bo nie mogą podważać decyzji konsula.

Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest wiza nieimigracyjna?

Wiza amerykańska jest dokumentem wydanym przez Ambasadę lub Konsulat Stanów Zjednoczonych i naklejonym na jedną ze stron Państwa paszportu, który uprawnia do starania się o wjazd na terytorium USA. Wiza nie gwarantuje wjazdu do Stanów Zjednoczonych. Oznacza jedynie, że Państwa podanie wizowe zostało rozpatrzone przez konsula amerykańskiego, który stwierdził, iż mogą Państwo podróżować do punktu granicznego na lotnisku, w porcie morskim bądź na granicy lądowej i ubiegać się o zezwolenie na wjazd w określonym celu. Jedynie amerykański urzędnik imigracyjny Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego (DHS) jest uprawniony do wydania zezwolenia na wjazd do Stanów Zjednoczonych i decyzji jak długo może trwać dany pobyt.

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam po długiej nieobecności. Wracając do mojego tematu. Dzwoniłem do Ambasady USA w Warszawie.

Pan z którym rozmawiałem a konkretnie osoba zajumująca się deportacjami itd. po przeglądnięciu i przeczytaniu moich dokumentów powiedział mi, że jak najbardziej mogę starać się o wize ale muszę tym razem powiedziec prawdę jak to wszystko było itd. Wtedy jak dostane promese to na lotnisku w usa nie mogą mnie już zawrócić bo nie mogą podważać decyzji konsula.

Co o tym myślicie ?

Na lotnisku w USA mogą zrobić co im się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no też tak właśnie myślę. Troche inaczej mowił Pan z ambasady.

Mówił, że nie mogą zawrócić mnie za to samo co wcześniej zostało przedstawione we wniosku wizowym oraz przedstawione w konsulacie. Bo jedno wyklucza drugie.

Że nie mogą podważać decyzji konsula w tej samej kwestii.

Teraz sam nie wiem pojade do stanow znowu mnie zawrócą i kolejna kasa za bilet stracona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no też tak właśnie myślę. Troche inaczej mowił Pan z ambasady.

Mówił, że nie mogą zawrócić mnie za to samo co wcześniej zostało przedstawione we wniosku wizowym oraz przedstawione w konsulacie. Bo jedno wyklucza drugie.

Że nie mogą podważać decyzji konsula w tej samej kwestii.

Teraz sam nie wiem pojade do stanow znowu mnie zawrócą i kolejna kasa za bilet stracona.

Ale jakie podważanie i jakiej decyzji? W ambasadzie czy w konsulacie nie dostajesz wizy, konsul Ci jej nie przyznaje. To tylko promesa wizowa, wraz z nią dostajesz na karteczce taką informację, że nie gwarantuje Ci ona wpuszczenia na teren Stanów Zjednoczonych ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...