Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nas to śmieszy ale nasza wschodnia granica kombinują na potęgę ( może stąd te pomysły..) Ostatni przypadek - dwie Rosjanki, przyjaciółki udawały lesbijki prez co były oczywiście bardzo prześladowane - niby przeszło. Czego to ludzie nie wymyślą...

Chociaz jak to Rosjanie mawiaja Polsza nie zagranica, to jednak jest duza roznica pomiedzy krajem w UE a krajem nie za bardzo demokratycznym jak Rosja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakas szansa dostac status uchodźca?

Jerzeli tak - to poprosze sczegoly.

Jak PiS wygra wybory to dostaniesz status uchodźcy :D

A tak poważnie, to nawet jakby ruscy weszli do Polski, to i tak byś nie dostał statusu, ponieważ przyznawany jest on osobom, które nie mogą bezpiecznie przebywać w swoim KRAJU, a nie miejscu zamieszkania. Amerykanie by Ci powiedzieli, żebyś z Białegostoku do Wrocławia się przeprowadził i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam dziewczyne z Ukrainy, ktora obecnie aplikuje o azyl. Nadal nic, juz od 2 lat czeka, dostała pozwolenie na prace po raz kolejny i ostatnio list na sprawę która odbędzie sie w 2019 roku. Nie wiem dokładnie kto sie jej sprawa zajmuje i jak długo to trwa ale czytałam jej papiery i wszystko gruba nicia szyte. Oh każdy chce miec zielona kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie "frivolous asylum filing" (czyli aplikowanie o azyl jezeli nie ma sie do tego powodow) skutkuje dozywotnim banem na ktory nie ma waivera (o ile dobrze pamietam). Wiec trzeba sie bardzo mocno zastanowic zanim sie zrobi taki idiotyczny krok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam dziewczyne z Ukrainy, ktora obecnie aplikuje o azyl. Nadal nic, juz od 2 lat czeka, dostała pozwolenie na prace po raz kolejny i ostatnio list na sprawę która odbędzie sie w 2019 roku. Nie wiem dokładnie kto sie jej sprawa zajmuje i jak długo to trwa ale czytałam jej papiery i wszystko gruba nicia szyte. Oh każdy chce miec zielona kartę.

Już teraz mogę powiedzieć, że nie dostanie azylu, ponieważ zachodznia część Ukrainy jest ,,spokojna i bezpieczna". :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez znam jedna osob co przechodzila ta sciezke i dlugo nie moglem dojsc jakim sposobem, bo nie pasowala mi zadna znana opcja. Dopiero mi jej maz powiedzial, ze otrzymala ja jako uchodca z Afganistanu (oni chyba maja jakas pule GC, ale nie jestem pewnien). Dla OP jedyne rozwiazanie, to kiedy Polska wprowadzi kare wiezienia za bledy ortograficzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam dziewczyne z Ukrainy, ktora obecnie aplikuje o azyl. Nadal nic, juz od 2 lat czeka, dostała pozwolenie na prace po raz kolejny i ostatnio list na sprawę która odbędzie sie w 2019 roku. Nie wiem dokładnie kto sie jej sprawa zajmuje i jak długo to trwa ale czytałam jej papiery i wszystko gruba nicia szyte. Oh każdy chce miec zielona kartę.

Ludzie ze wschodu sciemniaja cos o przesladowaniu religijnym w ich krajach. Nie pamietam dokladnie ale wszyscy nagle stali sie "wyznawcami" jakiegos Ortodoksyjnego Kosciola Prawoslawnego" I na to ponoc dostaja GC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...