Skocz do zawartości

Ameryka Bez Urlopów


kzielu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ale ty jestes w branzy akademicznej, prawda? Bo wiesz, to jest zupelnie inny swiat.... Jednak nadal dominowany przez lewakow -- ale w tych super kapitalistycznych duzych firmach (zwlaszcza publicly traded) kwestia urlopow nie wyglada za rozowo.

No i swiadomie ta branze wybralem. Z gory wiadomo jakie w kazdej branzy panuja zasady. To jakie panuja zasady w wolnym swiecie, to ja sie rowniez orientuje przez swoja dziewczyne i to co opisalas dominuje, ale mam znajomych w roznych firmach i jeden mi narzekal, ze ma ciagle wolne... duza firma produkujaca pralki i takie tam. Moj komentarz sie tyczyl glownie tego, ze sa enklawy. Moj szef raczej na dluzej nie moze znikanc... KaeR-a nie widac nawet jak jest w pracy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge przeczytac calego artykulu, wiec nie wiem, co tam napisano

moze ktos generalnie strescic?

W skrocie: w USA nie ma urlopow sankcjonowanych prawnie, jest go niewiele, a jak juz jest, to ludzie i tak nie moga go wziac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrocie: w USA nie ma urlopow sankcjonowanych prawnie, jest go niewiele, a jak juz jest, to ludzie i tak nie moga go wziac.

narod w kraju polskim i tak nie uwierzy. bo te carringtony na przyklad w ogole nie pracujo, a kasy majo jak lodu.

nabijam sie, rzecz jasna, ale naprawde spotkalam sie w glebokim niedowierzaniem, ze na tzw. emeryture idzie o wiele mniej osob, niz w europie, a urlopy sa super rzadkoscia

urlop to tutaj chyba sprawa kontraktowa, prawda? jeden ma, drugi niespecjalnie:/ o ile mi wiadomo, zadne prawa i ustawy tego nie reguluja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...