Skocz do zawartości

Wolnościowy Stan.


Blitzer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Szukam swojego miejsca w US, stanu stricte wolnościowego tzn. z niskimi podatkami (najważniejsze) przyjaznymi dla przedsiębiorców, zdrowym prawem do broni, wolnością co do ubezpieczeń i takich drobnostek jak np. zapinanie pasów, zakładanie kasku do jazdy na motocyklu.

Co możecie mi polecić? ^_^

Co to jest zdrowe prawo do broni? Już mi ręce opadają od ludzkiej głupoty. Czy ludzie nie widzą, że prawie wszystkie przypadki śmierci od broni są powodowane jej łatwym dostępem?

Jak chcesz jezdzic bez kasku i pasów to proponuje wyspę Rodos. W Stanach biorac pod uwage liczbe osob na drogach - jazda bez kasku i pasów to głupota! Ludzie myślcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest zdrowe prawo do broni? Już mi ręce opadają od ludzkiej głupoty. Czy ludzie nie widzą, że prawie wszystkie przypadki śmierci od broni są powodowane jej łatwym dostępem?

Też kiedyś tak myślałam.

Teraz jednak wiem, że to wcale nie łatwy dostęp do broni jest powodem śmierci od broni.

Tylko to, że ludzie, którzy już tę broń posiadają nie umieją jej odpowiednio zabezpieczyć/przechowywać.

A filmik dobry. I właśnie dokładnie pokazuje głupotę i brak odpowiedzialności tych, którzy tę broń kupili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czuję to samo co Blitzer. Wolność wyboru. Jeśli nie stwarzasz zagrożenia innym i nikogo nie krzywdzisz? Chcesz to zapinasz pasy, zakładasz kask (np na autostradzie), nie chcesz to nie (np. po mieście), niech prowadzi cię twój rozsądek, a nie same zakazy i nakazy. Wolność, jeśli nie w stanach to gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś tak myślałam.

Teraz jednak wiem, że to wcale nie łatwy dostęp do broni jest powodem śmierci od broni.

Tylko to, że ludzie, którzy już tę broń posiadają nie umieją jej odpowiednio zabezpieczyć/przechowywać.

A filmik dobry. I właśnie dokładnie pokazuje głupotę i brak odpowiedzialności tych, którzy tę broń kupili.

Dopóki ludzie nie zrozumieją, że broń to nie zabawka i że potrzebny jest ogromny poziom odpowiedzialności za jej przechowywanie i że potrzebne jest sprawdzenie stanu psychicznego człowieka, który chce posiadać broń a na dodatek to jak łatwo jest kupić broń to będziemy mieć więcej masakr w szkołach i miejscach publicznych.

Zgadzam się, że to ludzie używają broń ale pomyśl w ilu przypadkach na przestrzeni ostatnich 4 lat, jej użytkownikami były DZIECI. Dzieci nie kupiły broni bo nie mogły ale ich rodzice są nieodpowiedzialni i nie biorą odpowiedzialności za tak ważne sprawy i nie zapowiada się na to, że przeciętny Amerykanin zmądrzeje.

Odsetek ludzi uzależnionych od drugs/alco/sex/gambling ROŚNIE systematycznie. Liczba przypadków śmierci od broni też. Niestety przeciętny Amerykanin nie jest przeciętnym Europejczykiem i jeżeli ludzie nie dostaną lepszego wykształcenia i wartości rodzinnych i miłości od rodziców to będziemy w najbliższych latach doświadczań najzwyczajniej w świecie większej liczby takich przypadków.

Większość amerykanów to bardzo sfrustrowany tłum (pomimo powierzchownej uprzejmości i nastawienia że wszystko będzie dobrze) który nie opiera życia na relacjach rodzinnych (kultura indywidualistyczna NIE kolektywizm) a na tym aby zarabiać i wydawać (kultura konsumpcjonizmu), bardzo konkurujący, zazdrosny i zafiksowany na tym jak widzą ich inni.

Przekrój badań psychologicznych i wydarzeń śmierci od broni z ostatnich lat w stanach, pokazują jasno i wyraźnie w jakim kierunku idzie Ameryka i jej ludzie. Polska elita psychologiczna już bije na alarm, że jeżeli my zapomnimy o wartościach rodzinnych i skupimy się na nabywaniu rzeczy materialnych i będziemy się bogacić jako państwo, to prędzej czy później zafiksujemy się na frustracjach, nie potrafiąc sobie z nimi radzić i wydarzenia tak częste i już prawie normalne tutaj w stanach, będą mieć miejsca w Polskich szkołach.

Jestem z wykształcenia psychologiem i jestem na bieżąco z badaniami i dyskusjami tego typu. Nie twierdze, że posiadanie broni jest złe. Sama lubię postrzelać na strzelnicy. Stwierdzam jedynie fakty, które jasno pokazują, że to jaki człowiek jest wpłynie na to co wydarzy się z posiadaną przez niego bronią. Znam dwie rodziny Amerykańskie, które mają piękne kolekcje broni na polowania/zabawę na strzelnicy. Obie rodziny mają dobrze poukładane w głowach i na pierwszym miejscu u nich jest relacja z dziećmi i ich wykształcenie. Broń jest przechowywana w bezpiecznym miejscu od lat i nigdy nie zdarzył się najmniejszy incydent z bronią u nich w rodzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze tak powiem: you can't say "gun violence" without saying "gun". Tak samo, jak i nie bedzie smiertelnych wypadkow samochodowych bez samochodow. A metoda zapobiegania masakr w szkolach i miejscach publicznych nie jest ograniczenie dostepu do broni - zauwaz, ze znaczna wiekszosc tych masakr ma miejsce w stanach, w ktorych dostep do broni jest ograniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze tak powiem: you can't say "gun violence" without saying "gun". Tak samo, jak i nie bedzie smiertelnych wypadkow samochodowych bez samochodow. A metoda zapobiegania masakr w szkolach i miejscach publicznych nie jest ograniczenie dostepu do broni - zauwaz, ze znaczna wiekszosc tych masakr ma miejsce w stanach, w ktorych dostep do broni jest ograniczony.

czyli właśnie to co mówię - to ludzie używają broni do zabijania, broń nie wychodzi sobie na spacer żeby postrzelać dlatego jeżeli to ludzie są nieodpowiedzialni to należy im ten przywilej ograniczyć w imię dobra reszty społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The US has the highest gun ownership rate in the world - an average of 88 per 100 people. That puts it first in the world for gun ownership - and even the number two country, Yemen, has significantly fewer - 54.8 per 100 people
But the US does not have the worst firearm murder rate - that prize belongs to Honduras, El Salvador and Jamaica. In fact, the US is number 28, with a rate of 2.97 per 100,000 people
Puerto Rico tops the world's table for firearms murders as a percentage of all homicides - 94.8%. It's followed by Sierra Leone in Africa and Saint Kitts and Nevis in the Caribbean

http://www.theguardian.com/news/datablog/2012/jul/22/gun-homicides-ownership-world-list

Mimo, że morderstwa z użyciem broni palnej mają miejsce także w Europie (np. Albania czy Montenegro), a w Puerto Rico czy Brazylii jest ich znacznie więcej, to jednak ja słyszałam o strzelaninach jedynie w USA (z telewizji). Hm... Biorąc pod uwagę to, ze na 100 obywateli, srednio 88 posiada bron, powinnismy sie tu juz dawno powybijac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...