Skocz do zawartości

Selfsponsoring Na Zieloną Kartę (?)


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie nie wyjaśniliśmy. Przynajmniej według mnie ;)

Nie ma opcji, żeby kolega sam wystąpił sobie o zieloną kartę, bo przez dwa lata pracował w USA.

O zieloną kartę dla aplikanta zawsze występuje ktoś inny: rodzina lub pracodawca.

Więc albo ten pracodawca z hotelu (swoją drogą Twój kolega musiał być jakimś CEO, żeby dostać wizę (lub status) pracowniczą do pracy w hotelu) musiał wystąpić dla Twojego kolegi o zieloną kartę, albo ten kolega Cię wkręcił ;)

Chwalił Ci się swoim amerykańskim paszportem? Opowiadał, jaka była przysięga, czy coś?

Jeszcze jedno - sorry za dociekliwość ;) - dostał obywatelstwo będąc w Polsce? Tak wynika z Twojego postu.


Mówił mi też że może złożyć papiery o zieloną kartę dla rodziców i że zabiera to również około 6 miesięcy na wydanie zielonej karty w tym przypadku. Aż nie wierzyłem i zacząłem o tym czytać i okazało się że to prawda. WIem że wydaje się bez sensu, że tak szybko dla rodziców, bo np jeżeli się wystąpi o zieloną kartę dla współmałonka lub dzieci do 21 lat, i jest się również na zielonej karcie w USA, to trwa to przewaznie 2 - 3 lat

Rodzina obywatela US zawsze ma pierwszeństwo przed rodziną rezydenta (czyli zielonokartkowca).

Zresztą rezydenci nie mogą sponsorować rodziców. Tylko obywatele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

tak sa drogi i teraz mozemy o tych drogach pisac

lecz jak kto sie ma do konkretnej sytuacji to juz inna bajka i aby dane osoby byly tego swiadome .

Co innego kolega a co innego TY :)

brak pracodawcy ,takiej dobrej osoby-chociaz podobnie szukasz,jestes dobrym pracownikiem :)

ile to razy pisalismy jak to ktos,czy tez prawnik komus zawalil sprawe i o tym tez nalezy pisac,wspominac :) i to jest jak najbardziej realne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty masz takie info?

Samo przebywanie przez dwa, czy nawet 10 lat na B1/B2, czy to na wizie pracowniczej, czy na studenckiej nie daje absolutnie żadnych podstaw do ubiegania się o zieloną kartę.

Zieloną kartę można otrzymać tylko poprzez:

- loterię

- sponsorowanie rodzinne

- i - bardzo rzadko, bo pracodawcy nie chcą się w to bawić, aczkolwiek słyszałam, że się zdarza - sponsorowanie pracownicze

A jeśli założę w USA firmę i ta firma wystąpi o GC dla mnie?

Albo

Jeśli da mi to możliwość pobytu na terenie USA wystarczająco długo, płacenia podatków itd. to słyszałem że nawet sami dają GC wtedy abyś stał się obywatelem i robił dla USA gospodarkę i PKB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze troche z historii jak bylo z wojskiem :) i jest

http://www.nytimes.com/2009/02/15/world/americas/15iht-military.4.20199128.html?_r=0

http://www.subhanlaw.com/2014/09/24/u-s-citizenship-through-military-service-for-students-and-other-nonimmigrants/


jakby za samo placenie podatkow dawali GC to bylo by cos ;)

tak jest cos takiego jak investor :) lecz musisz miec 500 tys dol lub 1 milion dol

sa tez wize dla inwestorow z miejsza ilosc kasy lecz to nie daje Ci stalego pobytu...tutaj musisz spelnic inne warunki ;)

to masz to opisane na stronach urzedu imigracji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że w koncu sobie wszystko wyjasnilismy. Mojemu koledze się to udało, ale mial rzyczywisie duzo szczescia głownie przez to, że jego sprawą zainteresowała się ta kobieta z urzędu imigracyjnego i mu pomogła.

Straszne pierdoly opowiadasz, z pomocą kobiety z urzędu włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli założę w USA firmę i ta firma wystąpi o GC dla mnie?

Albo

Jeśli da mi to możliwość pobytu na terenie USA wystarczająco długo, płacenia podatków itd. to słyszałem że nawet sami dają GC wtedy abyś stał się obywatelem i robił dla USA gospodarkę i PKB

Inni juz ci odpowiedzili, ale zastanow sie zatem dlaczego wciaz jest tylu nielegalnych skoro kazdy z latwoscia moglyby sobie otworzyc firme, sam siebie sponsorowac i poczekac troche az US doceni jego - niesamowite - dokonania (wow, placenie podatkow) i da mu za darmo Zielona Karte.

Sorry, ale strasznie mnie drazni kombinowanie, dlatego tutaj komentuje. Ludzie czekaja cierpliwie LATAMI, ida legalnymi sciezkami. To nie jest proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli założę w USA firmę i ta firma wystąpi o GC dla mnie?

Albo

Jeśli da mi to możliwość pobytu na terenie USA wystarczająco długo, płacenia podatków itd. to słyszałem że nawet sami dają GC wtedy abyś stał się obywatelem i robił dla USA gospodarkę i PKB

Sam sobie nie mozesz wystapic o zielona karte,

Zle slyszales.Sa ludzie w USA po 20-30 lat,placa podatki i nadal sa nielegalnie.Nikt im nie daje GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Program US Army (słuzba zawodowa) i Army Reserve (służba w rezerwie w weekendy, 3-4 dni w miesiącu). Program dla posiadaczy wiz nieimigracyjnych (nie dla osób z wizą turystyczną i osób przebywających nielegalnie). Informacja z pierwszej ręki, czyli bez domysłów i głupich dociekań. W razie pytań służę poradą.

http://www.goarmy.com/benefits/additional-incentives/mavni.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...