Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

debetowa mbanku czy kredytowa nie przeszla? Tez mam w mbanku, a gotowka im przejdzie w polskich zloty?

Przy placeniu w tej ambasadzie z polskimi banknotami tez tak wydziwiaja ze niektorych nie przyjmuja i np zamiast 1400 trzeba bedzie miec 2000 na zapas? Czy tak tylko jest banknotami dolarowymi?

debtowke mam. ale to chyba o pasek magnetyczny chodzilo bo Pani w kasie nie mam urzedzenia co chip zczytuje.przynajmniej tak to wygaladalo.

tez tak slyszalem ze wydziwiaja z banknotami wiec wzialem tylko karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Cześć wszystkim,

Na wstępie chcielibyśmy podziękować za Waszą pomoc przy formalnościach - rozwiewaliście nasze wątpliwości bardzo skutecznie. Mięliśmy wizytę umówioną na godzinę 8. Pod Ambasadą byliśmy około 7:35 - było niewiele osób więc zaczęto nas wpuszczać, żebyśmy nie musieli stać na mrozie. Całą drogę od bramki wykrywacza metalu już poznaliśmy - w momencie gdy ubiegaliśmy się o wizy turystyczne. Tak jak wspominaliście wcześniej 90, może nawet 95% czasu spędza się na czekaniu. Oddanie papierów do rejestracji, odciski palców, opłata za rozmowę i czekanie. Sama rozmowa, czysta formalność 2-3 minuty. Konsul bardzo sympatyczny, uśmiechnięty i wyluzowany. Na wstępie - przysięga, potem już tylko luźne pytania - wykształcenie, plany na przyszłość, Nas pytał również o wcześniejszy wyjazd do USA (byliśmy 3 miesiące w 2014 roku). Konsul znalazł nawet chwilę na skomplementowanie marynarki mojego męża - to było zabawne i zupełnie rozluźniło atmosferę przy okienku. Po paru minutowej rozmowie z poker facem Konsul oznajmił, że ma dwie wiadomości - dobrą i złą. Zła to taka, że musi anulować nam wizy turystyczne, a dobra to taka, że GC's zostały przyznane. Wszystkim, którzy oczekują na rozmowę mówimy: nie ma czego się bać, do spotkania najlepiej podejść na luzie a stres zostawić przed drzwiami Ambasady.

Pozdrawiamy,

i życzymy powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na badaniach w Warszawie i całość max z 40 minut. Lekarz bardzo wnikliwy. Dostałem 3 szczepionki (które były droższe niż zakładałem - 105, 120 i 250 PLN). Ale niby zdrowy jestem :)

Czy jednak tak jak uprzedzałam ;)

Strasznie drogo Ci wyszło... My płaciliśmy tężec - 50 zł/os., WZW B - 78 zł/os. Na co Cię szczepili?

To teraz już tylko wizyta w konsulacie i można się szykować do lotu :) Na kiedy masz spotkanie u konsula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Jak to jest z własną działanością gospodarczą? Dokładnie jest to firma jednoosobowa załozona tylko na potrzeby kontraktu managerskiego. Czy w takim przypadku można powoływać się na doświadczenie? Firma działa od 8 lat. Czy może lepiej na 12 letnie wykształcenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...