Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

GC przyznana trzeba sie wziac za zarabianie kasy na wyjazd.

Napisze swoje przemyslenia i kilka rad dla potomnych. Jak sie dubluja trypulja to sorrki nie spalem 30h i zaraz sie klade

a wiec tak

dojazd/dojscie do ambasady na pieknej 12 jest proste

z dworca centralnego kierowac sie na dworzec przystanek warszawa srodmiescie i marszalkowska mijajac novotel dojdziemy do pieknej. w lewo skrecic w piekna i sie dojdzie

z polskiego busa jakby sie ktos wybieral to z metro wilanowska albo metrem albo tramwajem przez puławska do marszalkowskiej banalne polaczenie.

jak ktos ma tabolek jak ja mialem to mozna zostawic go na dworcu w szafce. niby u fotografa (piekna 15 albo 16) od 8.00 (gdzies wyczytalem na forum ze za dyche) albo u pana w kiosku ruchu i to jest rozwiazanie dla kogos kto ma na 8.00 bo wchodzi sie wczesniej ( pan kasuje przynjamniej tak mowi ile sie mu da ja mialem dyche przygotowana to mu dalem bo)

po super szybkiej(sic! czas sie dluzy jak cie trzymaja na dworze przy -10) kontroli bezpieczenstwa gdzie sie guzdraja jak muchy w smole przechodzi sie do stanowiska tnt i potwierdza odbior. dostaje sie zielony numerek z okienkiem 13/14 i tu jest problem bo w instrukcji jest napisane ze trzeba wziac kolejny numerek z tego stanowiska/ fajnie tylko ze jak ktos tam stoi rodzinka to se lepiej klapnac i wtedy trzeba zalozyc komitet kolejkowy bo inaczej sie beda kolejni wpychac po numerek zamiast zapytac czy ktos jest ostatni albo jak to dziala jak ludzie siedza.. na szczescie babka dzisiaj byla kumata i ogarniala temat wiec nie bylo afery rodem z filmow z komuny

zdanie dokumentow i kilka pytan dodatkowych/ odsylka do kasy na pierwsze pietro i tu mialem zonka moja polska karta nie przeszla mbank i cale szczescie ze mialem angielska karte tylko w tym szczesciu mam nieszczescie bo musialem zrobic debet i teraz bede kombinowal z przelewami.

powrot to okienka 13/14 skanowanie palcow i czekanie na konsula

ja mialem szczescie bo byly rodzinki i troche im sprawdzanie dokumentow weryfikacja zajelo i bylem drugi do konsula.

papiery mam czyste wiec pogadalismy o tym gdzie jade co robie i w ogole skad jestem . troche po polsku troche po angielsku.

spoko koles tylko jak mnie pytal czy jestem gotowy na przysiege to zrobil taka poze boksera ja tez chcialem jakos entuzjazm wykazac ale jakos sztywno to wyszlo no ale co zrobic amerykanski entuzjazm i positive energy moze czasem zaskoczyc.

przysiega czy przysiegam ze co w dokumentach to prawda i gratulacji i zyczenia powodzenia w obywatelstwie itd.

wszedlem gdzies kolo 7.40 wyszedlem kolo 10. troche zaspany bo jechalem polskim busem i to nie byl najlepszy pomysl ale na pewno najtanszy 4zl w dwie strony z Katowic

aha w ambasadzie mozna zrobic fotki. 20zl w automacie

GRATKI i SIE WYSPIJ TERAZ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

GC przyznana trzeba sie wziac za zarabianie kasy na wyjazd.

Napisze swoje przemyslenia i kilka rad dla potomnych. Jak sie dubluja trypulja to sorrki nie spalem 30h i zaraz sie klade

a wiec tak

dojazd/dojscie do ambasady na pieknej 12 jest proste

z dworca centralnego kierowac sie na dworzec przystanek warszawa srodmiescie i marszalkowska mijajac novotel dojdziemy do pieknej. w lewo skrecic w piekna i sie dojdzie

z polskiego busa jakby sie ktos wybieral to z metro wilanowska albo metrem albo tramwajem przez puławska do marszalkowskiej banalne polaczenie.

jak ktos ma tabolek jak ja mialem to mozna zostawic go na dworcu w szafce. niby u fotografa (piekna 15 albo 16) od 8.00 (gdzies wyczytalem na forum ze za dyche) albo u pana w kiosku ruchu i to jest rozwiazanie dla kogos kto ma na 8.00 bo wchodzi sie wczesniej ( pan kasuje przynjamniej tak mowi ile sie mu da ja mialem dyche przygotowana to mu dalem bo)

po super szybkiej(sic! czas sie dluzy jak cie trzymaja na dworze przy -10) kontroli bezpieczenstwa gdzie sie guzdraja jak muchy w smole przechodzi sie do stanowiska tnt i potwierdza odbior. dostaje sie zielony numerek z okienkiem 13/14 i tu jest problem bo w instrukcji jest napisane ze trzeba wziac kolejny numerek z tego stanowiska/ fajnie tylko ze jak ktos tam stoi rodzinka to se lepiej klapnac i wtedy trzeba zalozyc komitet kolejkowy bo inaczej sie beda kolejni wpychac po numerek zamiast zapytac czy ktos jest ostatni albo jak to dziala jak ludzie siedza.. na szczescie babka dzisiaj byla kumata i ogarniala temat wiec nie bylo afery rodem z filmow z komuny

zdanie dokumentow i kilka pytan dodatkowych/ odsylka do kasy na pierwsze pietro i tu mialem zonka moja polska karta nie przeszla mbank i cale szczescie ze mialem angielska karte tylko w tym szczesciu mam nieszczescie bo musialem zrobic debet i teraz bede kombinowal z przelewami.

powrot to okienka 13/14 skanowanie palcow i czekanie na konsula

ja mialem szczescie bo byly rodzinki i troche im sprawdzanie dokumentow weryfikacja zajelo i bylem drugi do konsula.

papiery mam czyste wiec pogadalismy o tym gdzie jade co robie i w ogole skad jestem . troche po polsku troche po angielsku.

spoko koles tylko jak mnie pytal czy jestem gotowy na przysiege to zrobil taka poze boksera ja tez chcialem jakos entuzjazm wykazac ale jakos sztywno to wyszlo no ale co zrobic amerykanski entuzjazm i positive energy moze czasem zaskoczyc.

przysiega czy przysiegam ze co w dokumentach to prawda i gratulacji i zyczenia powodzenia w obywatelstwie itd.

wszedlem gdzies kolo 7.40 wyszedlem kolo 10. troche zaspany bo jechalem polskim busem i to nie byl najlepszy pomysl ale na pewno najtanszy 4zl w dwie strony z Katowic

aha w ambasadzie mozna zrobic fotki. 20zl w automacie

Gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro idę na badania w Warszawie i chciałbym się dowiedzieć jak to tu wygląda (czytałem o Krakowie, że badań nie robią tylko wywiad) też tylko wywiad czy badania, jeśli tak to jakie? Dziś już byłem na rentgenie i krwi i jutro odbieram wyniki. Byłbym wdzięczny jakby ktoś mi naświetlił tą sytuację w stolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro idę na badania w Warszawie i chciałbym się dowiedzieć jak to tu wygląda (czytałem o Krakowie, że badań nie robią tylko wywiad) też tylko wywiad czy badania, jeśli tak to jakie? Dziś już byłem na rentgenie i krwi i jutro odbieram wyniki. Byłbym wdzięczny jakby ktoś mi naświetlił tą sytuację w stolicy.

Co prawda my badania robiliśmy w Krakowie, ale kilka osób tutaj pisało, że w Warszawie badania są i to bardzo szczegółowe, np. USA FL pisał:

"lekarz dokonał kompletnych badań (wzroku , ciśnienia, badanie węzłów chłonnych, jąder, piersi cały pełen komplet ) oraz wywiad"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piersi to chyba nie u faceta? :) Ale jąder??? Po kiego? Wiem, że to jeden z najważniejszy narządów u faceta i gdyby coś było to w ciągu 5 sekund bym był u właściwego lekarza :)

Tak, tak piersi u kobiet :) Wiesz, Ty masz takie podejście, że byś był u lekarza, ale wielu facetów będzie tego unikać jak ognia ;)

No cóż, jak widać pan doktor po prostu jest bardzo skrupulatny, więc lepiej bądź gotowy na gruntowny przegląd :)

Tu jeszcze masz jeden cytat ze stycznia zeszłego roku związany z wizytą w Warszawie:

Przy okazji mogę się z Wami podzielić wizytą u dr. Gajera w Warszawie. Tak jak ktoś wcześniej pisał, dr Gajer jest bardzo dokładny: robi wywiad, mierzy, waży, zagląda w różne otwory itd ;) Na miejscu robi szczepionki i niestety z tego co mówił to nie ma większego wyboru - ambasada wymaga tych szczepień i koniec. Można ich nie robić i próbować, ale ambasada pewnie to zakwestionuje i trzeba się i tak będzie zaszczepić. Chyba, że ktoś ma jakieś przeciwskazania medyczne do szczepień, ale to raczej mało prawdopodobne. Ja dostałem tężec i grypę a dziecko ospę i grypę. Całość trwała 2 godziny dla naszej rodziny i uszczupliła nasz portfel o dobrych parę stówek. Aha, zgodnie z tym co jest w instrukcjach na stronie ambasady dzieci ponieżej 2 lat nie muszą mieć próby tuberkulinowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GC przyznana trzeba sie wziac za zarabianie kasy na wyjazd.

Napisze swoje przemyslenia i kilka rad dla potomnych. Jak sie dubluja trypulja to sorrki nie spalem 30h i zaraz sie klade

a wiec tak

dojazd/dojscie do ambasady na pieknej 12 jest proste

z dworca centralnego kierowac sie na dworzec przystanek warszawa srodmiescie i marszalkowska mijajac novotel dojdziemy do pieknej. w lewo skrecic w piekna i sie dojdzie

z polskiego busa jakby sie ktos wybieral to z metro wilanowska albo metrem albo tramwajem przez puławska do marszalkowskiej banalne polaczenie.

jak ktos ma tabolek jak ja mialem to mozna zostawic go na dworcu w szafce. niby u fotografa (piekna 15 albo 16) od 8.00 (gdzies wyczytalem na forum ze za dyche) albo u pana w kiosku ruchu i to jest rozwiazanie dla kogos kto ma na 8.00 bo wchodzi sie wczesniej ( pan kasuje przynjamniej tak mowi ile sie mu da ja mialem dyche przygotowana to mu dalem bo)

po super szybkiej(sic! czas sie dluzy jak cie trzymaja na dworze przy -10) kontroli bezpieczenstwa gdzie sie guzdraja jak muchy w smole przechodzi sie do stanowiska tnt i potwierdza odbior. dostaje sie zielony numerek z okienkiem 13/14 i tu jest problem bo w instrukcji jest napisane ze trzeba wziac kolejny numerek z tego stanowiska/ fajnie tylko ze jak ktos tam stoi rodzinka to se lepiej klapnac i wtedy trzeba zalozyc komitet kolejkowy bo inaczej sie beda kolejni wpychac po numerek zamiast zapytac czy ktos jest ostatni albo jak to dziala jak ludzie siedza.. na szczescie babka dzisiaj byla kumata i ogarniala temat wiec nie bylo afery rodem z filmow z komuny

zdanie dokumentow i kilka pytan dodatkowych/ odsylka do kasy na pierwsze pietro i tu mialem zonka moja polska karta nie przeszla mbank i cale szczescie ze mialem angielska karte tylko w tym szczesciu mam nieszczescie bo musialem zrobic debet i teraz bede kombinowal z przelewami.

powrot to okienka 13/14 skanowanie palcow i czekanie na konsula

ja mialem szczescie bo byly rodzinki i troche im sprawdzanie dokumentow weryfikacja zajelo i bylem drugi do konsula.

papiery mam czyste wiec pogadalismy o tym gdzie jade co robie i w ogole skad jestem . troche po polsku troche po angielsku.

spoko koles tylko jak mnie pytal czy jestem gotowy na przysiege to zrobil taka poze boksera ja tez chcialem jakos entuzjazm wykazac ale jakos sztywno to wyszlo no ale co zrobic amerykanski entuzjazm i positive energy moze czasem zaskoczyc.

przysiega czy przysiegam ze co w dokumentach to prawda i gratulacji i zyczenia powodzenia w obywatelstwie itd.

wszedlem gdzies kolo 7.40 wyszedlem kolo 10. troche zaspany bo jechalem polskim busem i to nie byl najlepszy pomysl ale na pewno najtanszy 4zl w dwie strony z Katowic

aha w ambasadzie mozna zrobic fotki. 20zl w automacie

debetowa mbanku czy kredytowa nie przeszla? Tez mam w mbanku, a gotowka im przejdzie w polskich zloty?

Przy placeniu w tej ambasadzie z polskimi banknotami tez tak wydziwiaja ze niektorych nie przyjmuja i np zamiast 1400 trzeba bedzie miec 2000 na zapas? Czy tak tylko jest banknotami dolarowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Daisy, jakby ktoś jeszcze miał jakieś cenne uwagi nt wspomnianego Pana Doktora to z chęcią usłyszę. Na 15 dopiero jestem umówiony więc może już nie będzie trzymał 2h :)

Zgadzam się z tym, co mówili przedmówcy. Pan doktor jest bardzo dokładny. :) Ale z drugiej strony jak się płaci tyle za badania to warto, żeby lekarz porządnie przebadał... :)

Poza tym jest naprawdę bardzo sympatyczny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...